id: 3eg6g3

Sprzęt komputerowy i wyposażenie biura Stowarzyszenia Optymalnych

Sprzęt komputerowy i wyposażenie biura Stowarzyszenia Optymalnych

Nasi użytkownicy założyli 1 177 885 zrzutek i zebrali 1 230 921 404 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Drogi sympatyku ruchu Optymalnych!


Potrzebujemy Twojej pomocy.


Ruch Optymalnych zawsze działał dzięki osobom dobrej woli, takim jak Ty. Niestety dzisiaj stan naszych finansów jest kiepski, a sprzęt biurowy pamięta dawne czasy świetności.


Pandemia nie oszczędziła Stowarzyszenia Optymalnych. Tylko Twoja hojność pozwoli Stowarzyszeniu działać dalej i w niedalekiej przyszłości stanąć na własnych nogach.

 

Wpłać datek i wesprzyj nasz wspólny ruch.

10, 20, 50, 100 , 500 zł czy nawet więcej!

Twoja pomoc ma znaczenie!


-----------------------


Nie czytaj dalej, jeżeli nie masz silnych nerwów.


Mieliście tak kiedyś, że na samą myśl o czymś nogi uginają się pod Wami? Ja tak mam, myśląc o przyszłości naszej firmy…


Niestety, mimo odporności na stres jaką daje żywienie optymalne, nie umiem już dłużej przekonywać się, że jakoś to będzie. Fakty mówią same za siebie. Lata lecą, a propagowanie diety optymalnej utknęło w miejscu.


Jak można pracować, kiedy nadzieja na rozwój firmy się rozmywa? Bo nie ma pieniędzy na przykład nawet na zakup nowego laptopa. Stowarzyszenie nie jest w stanie zakupić z własnych środków sprzętu niezbędnego do pracy. Sprawozdanie finansowe nie zostawia złudzeń – przy maksymalnych oszczędnościach kadrowych i zakupowych po prostu funkcjonujemy.


Niestety, dotknęły nas także problemy związane z pandemią – wiosenny lockdown spowodował wielkie straty. Zamknięte Empiki to zerowa sprzedaż miesięcznika. Są takie firmy, dla których kilkanaście tysięcy to niewiele, dla nas – ogromna dziura w budżecie.


Wspólnymi siłami, po koleżeńsku załatwiając doraźnie pomoc techniczną przy starzejącym się sprzęcie… dajemy radę. Tylko że jak długo jeszcze tak może być?


Dlatego zwracamy się do Was, o wsparcie finansowe na utrzymanie firmy i zakup nowego sprzętu – laptopa i komputera – byśmy mogli działać bez niepotrzebnego stresu, tworząc miesięcznik „Optymalni” i stronę internetową OSO, organizując spotkania, konferencje, szkolenia – także online!

Bądźcie z nami w tym trudnym czasie!


Ewa Borycka-Wypukoł

Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Optymalnych


-----------------------KIM JESTEŚMY?


W 1998 roku w Jaworznie powstało Ogólnopolskie Stowarzyszanie Optymalnych - organizacja pożytku publicznego KRS nr 0000165877, której głównym założeniem jest propagowanie wiedzy o diecie stworzonej przez dr. Jana Kwaśniewskiego.


CO ROBIMY?


Od ponad 20 lat wydajemy miesięcznik „Optymalni”, organizujemy szkolenia w zakresie doradztwa żywieniowego i korzystania z terapii prądami selektywnymi, konferencje z udziałem środowisk naukowych, bierzemy udział w targach, promując żywienie optymalne, wspieramy inicjatywy lokalne.

Oprócz naszej strony internetowej www.optymalni.org.pl jesteśmy też na Facebooku i Instagramie.


http://optymalni.org.pl/

https://www.facebook.com/Miesiecznik.Optymalni

https://www.facebook.com/Ogolnopolskie.Stowarzyszenie.Optymalnych

https://www.instagram.com/zywienie.optymalne.official/


CO PLANUJEMY?


Obecnie budujemy aktywnie szeroką i zróżnicowaną bazę naukowców, lekarzy, pracowników służby zdrowia, osób zainteresowanych żywieniem optymalnym się oraz szeroko pojętym zdrowiem publicznym w celu zwalczania chorób przewlekłych i cywilizacyjnych. Chcemy stworzyć bazę ze wspólnym mianownikiem, gdzie celem nadrzędnym jest poprawa zdrowia publicznego i zmniejszenie kosztów medycznych dla przyszłych pokoleń.


NASZA MISJA


Naszą misją jest upowszechnianie żywienia i stylu życia, który pomoże w stworzeniu zdrowszej Polski i Polaków, gdzie nie istnieje otyłość, cukrzyca i inne choroby związane z odżywianiem.


Jak chcemy to zrobić? Diety wysokotłuszczowe, niskowęglowodanowe są już bardzo popularne. Chcemy połączyć wszystkie osoby, które zajmują się tym sposobem odżywiania - nieważne jak nazywanym: keto, low-carb czy dieta optymalna i stworzyć silną grupę wsparcia dla osób promujących DIETĘ OPTYMALNĄ. Tylko w silnej grupie będziemy w stanie zmienić politykę zdrowotną kraju.


NASZ MENTOR


Jan Kwaśniewski – lekarz medycyny fizykalnej i balneoklimatologii - stworzył model odżywiania nazwany dietą optymalną już w latach 60’ XX w. Mało osób zajmujących się dietami ketogenicznymi wie, że ten model żywienia powstał w Polsce. Warto pochylić się raz jeszcze nad pracami dr. Kwaśniewskiego, gdyż wyprzedził on o pół wieku wszystkich specjalistów, którzy dopiero teraz odkrywają to, co już dawno zostało opisane przez twórcę żywienia optymalnego – „pierwszego keto”.


-----------------------


Jeszcze raz proszę Ciebie o pomoc, współudział w tym wielkim dziele.

Wpłać datek i wesprzyj nasz wspólny ruch.


10, 20, 50, 100 , 500 zł czy nawet WIĘCEJ!


Twoja pomoc ma znaczenie!


Z góry dziękuję za Twoją hojność.


Ewa Borycka-Wypukoł

Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia OptymalnychTa zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 74

WH
Władysław Herejczak
100 zł
TM
Tomasz Machowski
SK
SYLWIA KOZŁOWSKA
100 zł
JP
Jerzy Pokorski
50 zł
AZ
Aleksy Zalwert
50 zł
MS
Małgorzata Szwed
70 zł
TP
Teresa Pokorska
50 zł
AN
Anushka
200 zł
MS
Mariusz Semrau
30 zł
MS
Monika Stolkowska
50 zł
Zobacz więcej