id: 3egpaf

Zadbaj z nami o bezpieczeństwo na imprezach i festiwalach w Polsce!

Zadbaj z nami o bezpieczeństwo na imprezach i festiwalach w Polsce!

14 295 zł 
z 27 000 zł
52%
zakończona 31.10.2021r
94 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Polska Sieć Polityki Narkotykowej (PSPN), Polskie Towarzystwo Psychodeliczne (PTP) oraz Społeczna Inicjatywa Narkopolityki (SIN) to trzy organizacje prowadzące działania partyworkingowe w Polsce. Pracujemy na imprezach i festiwalach, gdzie prowadzimy działania z zakresu edukacji, profilaktyki i redukcji szkód związanych z używaniem substancji psychoaktywnych. Zapewniamy również niezbędne wsparcie osobom, które przeżywają trudne doświadczenia pod wpływem psychodelików (tzw. psyhelp).

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o działalności PSPN, PTP oraz SIN, odwiedź nasze strony internetowe: http://www.politykanarkotykowa.pl, http://psychodeliki.org, https://sin.org.pl/.

z04ff7b8d8fc8e89.jpegCzym się zajmujemy?

m0473b5613171dbb.jpegKażdego roku miliony osób używa substancji psychoaktywnych poza kontekstem medycznym. Według Biuletynu Statystycznego EMCDDA, w 2019 roku odsetek osób w wieku 15-34 lat, które używają narkotyków wyniósł 10,4%. Używanie nielegalnych substancji psychoaktywnych może być niebezpieczne, prowadząc do negatywnych konsekwencji zdrowotnych i społecznych, a także może powodować trudne doświadczenia. 


Najzdrowiej i najbezpieczniej jest nie używać substancji psychoaktywnych w ogóle. Nie zawsze jest to jednak możliwe czy pożądane. Z tego powodu prowadzimy działania z zakresu profilaktyki, edukacji i redukcji szkód. Jeśli ktoś używa lub planuje użyć i nie chce zmienić swojej decyzji, edukujemy o możliwie najmniej szkodliwych sposobach przyjmowania substancji. Rozdajemy także materiały przyczyniające się do redukowania potencjalnych szkód, takie jak prezerwatywy, gaziki odkażające, sól fizjologiczną, zatyczki do uszu, czyste rurki do wciągania czy filtry węglowe. W prowadzonych przez nas stoiskach można także dostać wodę z elektrolitami, gumę do żucia, czekoladę i owoce. 


W przypadku gdy ktoś chciałby przestać używać substancji lub czuje, że może mieć z tym problem, informujemy o miejscach i programach, gdzie może uzyskać niezbędną pomoc. Podczas większych wydarzeń jest również z nami psycholog, psychoterapeuta czy specjalista terapii uzależnień. Oferujemy także darmowe porady prawne w sprawach związanych z kryminalizacją osób używających substancji psychoaktywnych. Natomiast w momencie, gdy doświadczenie osoby po użyciu substancji (w tym także substancji psychodelicznych) staje się trudne, zapewniamy jej podstawowe wsparcie na miejscu. 

bd90aff97adf4ed5.jpegDzięki naszym działaniom nastawionym na dostarczanie rzetelnej wiedzy i redukcję szkód wśród pojedynczych osób, możemy przyczynić się do podniesienia świadomości i odpowiedzialności wszystkich uczestników poszczególnych imprez i festiwali. 


Nasze działania są zgodne ze Strategią Antynarkotykową UE 2021-2025 oraz rekomendowane przez Europejskie Centrum Monitorowania Narkomanii i Narkotyków (EMCDDA) i Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii (KBPN). Działania z zakresu edukacji, redukcji szkód oraz wsparcia w związku z używaniem substancji psychoaktywnych realizowane są również przez liczne organizacje w innych krajach, m.in. MAPS - Zendo (USA), Kosmicare (Portugalia), The Loop (Anglia) czy DÁT2 Psy Help (Węgry). 


Dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia?

fca440d9b0a18ade.jpegZarówno ulotki o substancjach psychoaktywnych, jak i materiały służące do redukcji szkód, artykuły higieniczne czy produkty spożywcze (woda, czekolada, świeże owoce) stanowią znaczącą część naszych wydatków. 


W trakcie imprez klubowych z naszych stoisk korzysta około 80-150 osób. Natomiast w trakcie festiwali potrafimy przyjąć na stoisku i dotrzeć podczas patroli nawet do kilkuset osób. Na przykład, podczas jednego festiwalu w sezonie letnim 2021 roku z naszego stoiska skorzystało ok. 850 osób, patrole z wodą, elektrolitami i świeżymi owocami dotarły do ok. 200 uczestników, a przestrzeń psyhelp objęła wsparciem 40 osób.


Potrzebujemy Twojego wsparcia, żebyśmy mogli dalej działać i zapewniać bezpłatną pomoc osobom na imprezach i festiwalach - czy to w postaci ulotek, materiałów do redukcji szkód czy działań typu psyhelp. 


Na co przeznaczymy pieniądze?


Zebrana kwota zostanie podzielona po równo na trzy organizacje PSPN, PTP i SIN, pomagając w ich dalszej działalności na imprezach i festiwalach w Polsce. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli:


 • Przeprowadzić szkolenia dla wolontariuszy z pierwszej pomocy przedmedycznej, wsparcia typu psyhelp oraz interwencji w sytuacjach kryzysowych. 
 • Zapewnić wynagrodzenie dla psycholożek_gów, psychoterapeutek_ów i specjalistek_ów uzależnień podczas większych wydarzeń. 
 • Przeprowadzić superwizję dla wolontariuszy po większych wydarzeniach. 
 • Opłacić przejazdy oraz przewóz materiałów i artykułów na imprezy i festiwale w Polsce.
 • Przygotować i wydrukować nowe ulotki z zaktualizowaną treścią o substancjach psychoaktywnych, zasadach i bezpieczeństwie ich miksowania („tabela miksów”) oraz poradach prawnych. 
 • Zaprojektować naklejki, przypinki i inne gadżety na stoisko.
 • Zakupić koszulki i materiały identyfikacyjne dla wolontariuszy.
 • Zakupić materiały do redukcji szkód - prezerwatywy, gaziki odkażające, sól fizjologiczną, zatyczki do uszu, rurki do wciągania czy filtry węglowe.
 • Zakupić artykuły spożywcze - wodę, elektrolity, czekoladę, gumę do żucia i owoce. 
 • Ulepszyć i rozszerzyć działalność stoiska poprzez poduszki, koce, materace, światełka i inne niezbędne artykuły. 


Każda kwota, niezależnie od jej wielkości, przyczynia się do naszej dalszej działalności i pomaga nam zapewniać bezpłatne wsparcie i edukację osobom, które tego potrzebują. Co ważniejsze - każda wpłata wraca do Ciebie na imprezach i festiwalach w postaci materiałów, produktów spożywczych czy działań typu psyhelp. 


Co możesz dostać w zamian za wsparcie zrzutki?

ad1ae872f769ffc1.jpegW podziękowaniu za pomoc w dalszej działalności, oferujemy wyjątkowe nagrody tylko dla osób wspierających tę zrzutkę.


Obraz „Oddychaj”. Obraz powstał jako inicjatywa wolontariuszy podczas festiwalu Egodrop w 2021 roku. Podczas wydarzenia, zorganizowaliśmy dla uczestników festiwalu punkt do wspólnego malowania obrazu, który początkowo stanowił czarno-biały napis „Oddychaj”. Każdy uczestnik festiwalu mógł współtworzyć obraz, nakładając na niego kolory i dzieląc się własnymi doświadczeniami. W efekcie powstało wspólne dzieło, które symbolizuje proces, jaki przechodzili uczestnicy festiwalu Egodrop. Dzięki wykorzystaniu fluorescencyjnych farb, obraz ma dwa oblicza - dzienne i nocne przy lampach UV. 

f77ad2a966608526.jpegKsiążka Torstena Passie „Terapia z użyciem MDMA i innych entaktogenów”. Torsten Passie pisze o stosowaniu MDMA i innych entaktogenów jako farmakologicznego dodatku do psychoterapii. Przedstawia historię terapeutycznego wykorzystywania tych substancji i analizuje osobiste doświadczenia pacjentów, którzy uczestniczyli w grupowych sesjach z ich użyciem. Prezentuje również podstawowe informacje na temat neurobiologicznych i psycho-duchowych elementów tych przeżyć.


Książka Stanislava Grofa „Psychologia przyszłości”. Autor jest psychiatrą i w ramach eksperymentu naukowego badał na sobie wpływ środków psychodelicznych. Przez wiele lat prowadził badania kliniczne z użyciem środków psychoaktywnych, a gdy te zostały zakazane, wraz żoną Christine opracował metodę oddychania holotropowego – terapii i autoeksploracji bez udziału psychodelików. Udowadnia, że autentyczna duchowość, bazująca na głębokim, osobistym doświadczeniu, stanowi niezwykle ważny wymiar życia i nadaje sens ludzkiemu istnieniu.


Książka Jamesa Fadimana „Przewodnik psychodelicznego podróżnika”. James Fadiman oddaje w nasze ręce przewodnik na temat krótko- i długotrwałych rezultatów stosowania psychodelików do wywoływania doświadczeń duchowych (wysokie dawki), do wspierania terapii (średnie dawki) i do rozwiązywania problemów (niskie dawki). Na podstawie doświadczeń zgromadzonych w ciągu czterdziestu lat prezentuje najlepsze sposoby na przygotowanie bezpiecznych i świętych podróży psychodelicznych.


Publikacje o prawie narkotykowym na świecie. Każda z nich - choć poświęcona polityce narkotykowej innego państwa - opisuje wzorcowe podejście do kwestii substancji psychoaktywnych, leczenia osób z uzależnieniem, profilaktyki oraz racjonalnych zapisów w prawie. W ramach serii „Studia nad Polityką Narkotykową” ukazało się 5 publikacji: „Separacja rynków nielegalnych substancji psychoaktywnych w Holandii”, „Czeska polityka wobec substancji niedozwolonych”, „Korzyści wynikające z dekryminalizacji używania narkotyków”, „Czego możemy się nauczyć ze zmiany szwajcarskiej polityki narkotykowej?” oraz „Pionierska polityka narkotykowa w Katalonii”. 


Szalik dla wolontariuszy SINu. Szalik zaprojektowany specjalnie dla SINowych wolontariuszy. Kolekcja ekstremalnie limitowana wyprodukowana w około 60-ciu egzemplarzach. Stylówa trochę kibolska, ale i bardzo pożądany gadżet na zbliżająca się zimę. 


Torba świecąca w ciemności i zestaw naklejek hologramowych SINu. Unikatowa torba bawełniana o wymiarach 38 x 42 cm i gramaturze 140 g/m² z nadrukowanym logiem SINu świecącym w ciemności, niczym gwiazdki na suficie w pokoju za dzieciaka. Do wyboru z kolorze fioletowym lub turkusowym. W torbie znajdziesz zestaw naklejek hologramowych z logiem SINu. 


W jaki sposób możesz wygrać nagrody?

ld07ea32ff425791.jpegDla 5 osób, które wpłacą najwyższe kwoty, przewidziane są następujące nagrody:


1 x 1 miejsce - obraz „Oddychaj” autorstwa uczestników festiwalu Egodrop 2021.


1 x 2 miejsce - książki Torstena Passie „Terapia z użyciem MDMA i innych entaktogenów”, Stanislava Grofa „Psychologia przyszłości” i Jamesa Fadimana „Przewodnik psychodelicznego podróżnika”, publikacje o polityce narkotykowej na świecie (Czechy, Holandia, Szwajcaria, Portugalia, Katalonia) oraz szalik dla wolontariuszy SINu. 


3 x 3 miejsce - książka Torstena Passie „Terapia z użyciem MDMA i innych entaktogenów”, publikacje o polityce narkotykowej na świecie (Czechy, Holandia, Szwajcaria, Portugalia, Katalonia) oraz torba świecąca w ciemności SINu w zestawie z naklejkami hologramowymi.  


Przy zasileniu zrzutki kilka razy z tego samego maila, kwoty się sumują. Nagrody wygrywają osoby, których łączna suma wpłat jest najwyższa z momentem zakończenia zrzutki. W przypadku kwalifikacji kilku osób do jednej nagrody, liczy się data dokonania wpłaty. Wysyłka nagród odbędzie się w przeciągu 7 dni roboczych od dnia zakończenia zrzutki.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 94

KW
Kamil Wicher
10 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MT
Trębacz
333 zł
KK
Kris
300 zł
PW
Piotr Wylot
200 zł
Adam Żarniewicz
200 zł
S
Szymon
100 zł
KM
Katarzyna Matusiak
100 zł
L*
Laura & Michał
100 zł
DT
Domonik
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dla Mesto bo robi wiele dobrego :)

  50 zł
 • ŁK
  Magia Wysoka, Niska no i taka średnia bym powiedział

  By mnie czcić, bierzcie wino i dziwne narkotyki, o których opowiem memu prorokowi, & upajajcie się nimi! Nie skrzywdzą was wcale. Jest kłamstwem to szaleństwo przeciwko sobie.

  9,30 zł
 • AP
  PSF

  Za Siemię :)

  30 zł

Nasi użytkownicy założyli

774 618 zrzutek

i zebrali

574 361 796 zł

A ty na co dziś zbierasz?