id: 3ejr69

Pomoc dla Maksyma Demidowa-uchrońmy go przed ekstradycją!

Pomoc dla Maksyma Demidowa-uchrońmy go przed ekstradycją!

12 752 zł 
z 20 000
63%
zakończona
07.12.2018r
149
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 912 291 zrzutek i zebrali 874 233 585 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

#RatujmyDemidowa #SaveDemidov Kim jest Maksym Demidow? To ukraiński dziennikarz, działacz Automajdanu, weteran wojny z Rosją. W polskim sądzie, gdzie toczy się postępowanie ekstradycyjne, znajduje się szereg dokumentów potwierdzających nie tylko niewinność Maksyma i to, że to on jest ofiarą, a nie przestępcą, ale i informacje o jego skutecznym udziale w zwalczaniu korupcji w ukraińskiej prokuraturze, co potwierdził między innymi poseł do Wierchownej Rady Ukrainy (parlament), szef komisji do walki z korupcją i bohater "Rewolucji Godności" '2014 Jegor Sobolew. W ojczyźnie wielokrotnie Maksyma pobito, padł ofiarą porwania, próbowano porwać również jego dzieci. Opisany przez niego w mediach skorumpowany prokurator wystawił za nim list gończy ze zmyślonymi zarzutami, na podstawie którego toczy się postępowanie ekstradycyjne. Jeśli Demidow zostanie wydalony na Ukrainę, grozi mu śmierć. Po publikacji "Gazety Wyborczej" na temat wstrząsającej historii Maksyma i zapoznaniu się z dowodami jego niewinności, w jego obronie wystąpili posłanka Joanna Scheuring-Wielgus i poseł Marcin Święcicki (znający przewodniczącego Sobolewa osobiście), którzy skierowali do sądu stosowne pisma i stawili się osobiście na rozprawie. Wobec takiego rozwoju sytuacji sąd postanowił nie rozstrzygać na razie w sprawie ekstradycji i zaczekać na decyzję Urzędu do Spraw Cudzoziemców w sprawie przyznania Maksymowi statusu uchodźcy. Następną rozprawę wyznaczono na 29 listopada. Postępowanie w Urzędzie przedłużono zaś do lutego przyszłego roku. Tymczasem stan zdrowia Maksyma jest bardzo niepokojący. Wskutek wielokrotnych aktów przemocy doznał wielu urazów, w tej chwili jest poddawany kompleksowym badaniom neurologicznym. Na co przeznaczamy zebrane pieniądze? Żadnych strzelistych aktów, po prostu prozaicznie ratujemy człowieka- diagnostyka, kąt do spania, jedzenie, pomoc prawna. On nie ma nic. Link do publikacji w GW: http://wyborcza.pl/7,87648,23995114,kazali-mi-spierdalac-do-polski-jesli-chce-zyc-a-polska-mnie.html?fbclid=IwAR02zmgcIDNX-p-rPtj8SnaeBmIpPltsO6vvleYh4kc7h83CD5_16cXWCYo

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 149

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków
 • DH
  Danuta Hermann-Zaske

  Bądżmy prawi i sprawiedliwi i solidarni z Ukrainą

  25 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Wierzę, że się uda a dzięki temu dalej będziesz mógł pracować i pisać o takich sprawach jak do tej pory

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Ciężko mi uwierzyć, ze tuż za naszą granica dzieją się takie rzeczy :( A jednak. Te matoły chcą wyprowadzić nas z Unii, bo chyba marzy im się gangsterka.

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  pińćset plus ;-)

  500 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Przekazuję od W.B.

  100 zł