id: 3ewh6r

Walka o sprawność Kornelki - pomożesz spełnić jej marzenie?

Walka o sprawność Kornelki - pomożesz spełnić jej marzenie?

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
5 360 zł
z 30 000
17%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 006 zrzutek i zebrali 1 060 145 780 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nasza córeczka Kornelia ma 4,5 roku. Przez pierwszy rok życia rozwijała się prawidłowo. Problemy pojawiły się ok. 15 miesiąca życia po ciężko przebytym śródmiąższowym zapaleniu płuc i pobycie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Kornelia zatrzymała się w rozwoju, zaczęła mieć problemy z utrzymaniem równowagi i koordynacją ruchową. Dziecko ma nieskładny chód, bardzo często się przewraca. Kornelia nie rozwija się prawidłowo także w zakresie poznawczym i językowym, ma zaburzone tzw. czucie głębokie  (nadal jest pampersowana). Dziecko nie mówi, nie rozumie, jej kontakt z otoczeniem jest utrudniony. Dwa lata temu postawiono diagnozę: ataksja rdzeniowo-móżdżkowa i autyzm. W styczniu 2022 Kornelia odbyła bardzo intensywny turnus rehabilitacyjny w Prywatnej Klinice dr. Vitaly Vel’a sfinansowany ze środków pozyskanych z 1% za rok 2020. Doktor jest znanym i cenionym terapeutą w zakresie leczenia dzieci z uszkodzeniami centralnego układu nerwowego, z mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem i opóźnieniami psychoruchowymi i dał nam nadzieję na lepszy rozwój Kornelii. Rehabilitacja jego metodą polega na przywróceniu krążenia krwi w pniu mózgu. Skupia się ona na usunięciu patologii z odcinka szyjnego kręgosłupa, co prowadzi do przywrócenia przekazywania impulsów nerwowych i usunięcia niedoboru tlenu w mózgu. Niestety koszt takiego turnusu razem z zakwaterowaniem wynosi ok. 10 000 złotych. Dla uzyskania wyraźnych efektów leczenia Kornelia będzie potrzebowała kilku takich turnusów. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc w pozyskaniu funduszy na minimum  trzy takie turnusy. 

Głęboko wierzymy, że terapia u dr. Vel’a, codzienna rehabilitacja w przedszkolu integracyjnym oraz na prywatnych wizytach o logopedów, neurologopedów oraz fizjoterapeutów, da szansę na lepszy rozwój Kornelii. 

Z całego serca dziękujemy za każdą wpłatę, głęboko wierzymy, że dobro powraca.

Koszt 3 turnusów to 30 000,00 zł. Pomóż nam zebrać tę kwotę i spełnić marzenie Kornelki o sprawności i życiu takim jak życie równolatków.

Jeśli chcesz wesprzeć leczenie i rehabilitację Kornelii Dziadowiec, będziemy wdzięczni za wpłatę każdej kwoty. Dziękujemy serdecznie za każdą wpłatę!


Urszula i Marcin, rodzice Kornelii


Zbiórka realizowana za zgodą Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i młodzieży AUXILIUM, 32-700 Bochnia, ul. Regis 2, KRS 0000410419, której Kornelią jest podopieczną.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 20

 
Dane ukryte
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
440 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JO
Jerzy Ochlust
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MT
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!