id: 3ezhbr

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci - Dom Opieki Wytchnieniowej KOKOSZKA

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci - Dom Opieki Wytchnieniowej KOKOSZKA

Nasi użytkownicy założyli 1 065 773 zrzutki i zebrali 1 160 178 725 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności20

 • Dom Opieki Wytchnieniowej „KOKOSZKA” przy ulicy Sołtysowickiej 58 we Wrocławiu oficjalnie otwarty!


  W uroczystości otwarcia Domu Opieki Wytchnieniowej “KOKOSZKA”, udział wzięli znamienici goście, którzy swoim zaangażowaniem, wsparciem finansowym i wiarą w sens budowy tego typu ośrodków, pomogli Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci stworzyć to jedyne i niepowtarzalne miejsce.

  2 października 2023 r. zapamiętamy jako wyjątkowy dzień, który przynosi nadzieję i ulgę rodzinom dzieci terminalnie, przewlekle i nieuleczalnie chorych, którzy jak mało kto potrzebują wytchnienia od rodzinnych obowiązków. Szansą na chwilę przerwy jest powierzenie, często nieuleczalnie chorych dzieci, pod opiekę wykwalifikowanego personelu. Ta chwila, pomaga rodzicom odzyskać siły lub pozwala załatwić pilne sprawy. 


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

KIM JESTEŚMY?

 

Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci działa nieprzerwanie od 2007 roku, sukcesywnie zwiększając zakres swoich usług świadczonych śmiertelnie i przewlekle chorym dzieciom, oraz ich rodzinom. Celem, który od początku przyświecał działaniom naszej Fundacji, było otoczenie chorego dziecka kompleksową opieką, często wykraczającą poza schemat ogólnie przyjętych działań.  W świadczonej przez nas opiece paliatywnej, zawsze najważniejsze jest dziecko. Wszystko co dzieje się wokoło, nie ma prawa zaburzyć jego poczucia bezpieczeństwa. 


JAK DZIAŁA NASZE HOSPICJUM DOMOWE?


Hospicjum świadczy bezpłatną 24-godzinną opiekę z dostępnością do 21 lekarzy, 16 pielęgniarek, 3 psychologów, ponad 50 rehabilitantów, pracownika socjalnego, 60 wolontariuszy i kapelana w domach naszych 70 podopiecznych. Wszystko po to, by dzieci w ostatnim stadium swojej choroby nie były skazane na szpitalne mury, lecz aby ten czas mogły przeżyć z rodziną w najbezpieczniejszym dla nich miejscu – w domu. Codziennie zespoły medyczne przemierzają setki kilometrów Dolnego Śląska, aby nieść pomoc i wsparcie medyczne. Dojeżdżamy tam, gdzie jesteśmy potrzebni.

Poza hospicjum domowym, dodatkowo:

·       wspieramy na różnych płaszczyznach 280 rodzin z Dolnego Śląska,

·       prowadzimy hospicjum perinatalne otaczając opieką rodziców, którzy zdecydowali się na urodzenie chorego dziecka,

·       prowadzimy otwartą Grupę Wsparcia dla rodzin w żałobie,

·       prowadzimy specjalistyczną przychodnię dla nieuleczalnie i przewlekle chorych dzieci oraz centrum rehabilitacji społecznej.

·       Realizujemy projekty opieki wytchnieniowej stacjonarnej oraz w domu pacjenta

 


 

CZYM JEST DOM OPIEKI WYRĘCZAJĄCEJ „KOKOSZKA”?

 

To nasza odpowiedź na potrzeby, ale też marzenia opiekunów dzieci z niepełnosprawnością.

To właśnie im dedykujemy „KOKOSZKĘ” jako wsparcie w postaci opieki wyręczającej i wytchnieniowej.

 

Budowany przez nas Dom Opieki Wyręczającej będzie jedynym tego rodzaju miejscem nie tylko we Wrocławiu i w województwie dolnośląskim, ale również na zachodniej ścianie Polski.

„KOKOSZKA” mieścić się będzie we Wrocławiu, przy ulicy Sołtysowickiej 58. Zapewniać będzie czasową opiekę nieuleczalnie i przewlekle choremu dziecku na czas, gdy nie może jej sprawować opiekun, np. z uwagi na zdarzenie losowe, hospitalizację, potrzebę podreperowania kondycji psychicznej, odpoczynku czy zajęcia się sprawami dnia codziennego, na które podczas sprawowania całodobowej opieki nad chorym dzieckiem we własnym domu nie ma możliwości.

Podopieczni ośrodka podczas pobytu będą mieli zapewnioną stałą wyspecjalizowaną opiekę pielęgniarską, lekarską, psychologiczną i rehabilitację. Ośrodek będzie oferował pobyty w pokojach 1- lub 2-osobowych z łazienkami oraz niezbędne zaplecze i infrastrukturę medyczną. Opieka w ośrodku będzie bezpłatna.

 

NA JAKIM ETAPIE BUDOWY JESTEŚMY?

 

Zakończyliśmy prace budowlane. Budynek z zewnątrz wygląda imponująco. Kolejny etap polegający na wykańczaniu i aranżacji powstałych wnętrz na podstawie bajkowych i nietuzinkowych projektów przygotowanych przez wrocławską ASP - czeka na realizację.

Prace nad projektami poprzedzone zostały ankietami wypełnionymi przez opiekunów podopiecznych fundacji, długimi rozmowami nad dostosowaniem pokoi pod kątem funkcjonalności, materiałów możliwych do zastosowania oraz nad tym czego należy w projektach unikać.  Finalnie powstało osiem pokoi – każdy jest przypisany innemu zwierzęciu, a więc każdy pokój to inny świat. Jest więc miś, foka, wiewiórka, kot, tygrys, lama, żyrafa i pingwin i każde z nich nadaje „cechy” danemu pokojowi.

Podwieszane systemy zmieniające się pod wpływem światła i temperatury. Farby fluorescencyjne świecące w nocy, dzięki którym np. w pokoju pingwina studenci wyczarowali lodowy świat i …zorzę polarną. To tylko przykład spektakularnych rozwiązań, które mają szansę, Dzięki m.in. Waszemu wsparciu,  zostać zrealizowanymi.  

Wewnątrz budynku o powierzchni ok. 1500 metrów kwadratowych zaplanowaliśmy również  zaplecza kuchenne i szkoleniowo-edukacyjne (z salą konferencyjną), część umożliwiającą tworzenie turnusów rehabilitacyjnych, a także pokoje integracyjne. Wokół budynku powstanie wygodny parking, teren rekreacyjny oraz ogród sensoryczny.


LmiTpmnHsKhiBp0H.jpg 

NA CO ZBIERAMY?

 

Na wykończenie, aranżację  i wyposażenie medyczne ośmiu pokoi Kokoszki według przygotowanych przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych projektów.  Jeśli zbierzemy na to potrzebne środki, Kokoszka będzie pięknym miejscem, które chociaż na chwilę przeniesie chore dzieci w świat wypełniony kolorami.

Prosimy, wpłać swoją ,,cegiełkę'', udostępnij tę zrzutkę i wspólnie zbudujmy Dom Opieki Wyręczającej

za co w imieniu potrzebujących rodzin serdecznie dziękujemy.

 

Dzielimy się tam naszą pracą i pokazujemy, że opieka hospicyjna jest ważna i potrzebna!

 

 


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Przydatne linki 9

Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Ważna inwestycja dla dzieci w czasach inflacji

wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,142076,29545804,wroclawskie-hospicjum-dla-dzieci-wazna-inwestycja-dla-dzieci.html

Konferencja prasowa w ramach współpracy z wrocławską ASP

radiorodzina.pl/2023/03/09/artysci-z-asp-zaprojektowali-pokoje-w-domu-opieki-dla-dzieci/?fbclid=IwAR0qbqmuO4E68Ez3LgaNj9F8XGBrhcUlSi1UUAYae8rD7Xwt4WoYEcRRaQw

Opieka paliatywna nad dzieckiem powinna uwzględniać wsparcie dla rodziny

prawo.pl/zdrowie/finasowanie-opieki-nad-dzieckiem-chorym-terminalnie,520110.html

Na Sołtysowicach powstaje Dom Opieki Wyręczającej

gazetawroclawska.pl/we-wroclawiu-powstaje-dom-opieki-wyreczajacej-mozesz-wesprzec-te-inicjatywe/ar/c15-17329059

Adaś to jedno z 25. dzieci w Polsce chorujących na tę rzadką chorobę

wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25810113,adas-nie-powinien-jesc-samodzielnie-tylko-25-dzieci-w-polsce.html?fbclid=IwAR3QxCiuFTGmpHHCpmvzVUvrC81cqLAsGZAwEb-JjJlxjSK7du_xVkvxK_c&disableRects=true

Potrzebuję odpoczynku - historia Pana Tomasza opiekującego się samotnie dwójką chorych synów

wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25469725,jeden-syn-ma-nowotwor-i-nie-widzi-drugi-choruje-na-cukrzyce.html

Senat upomina się o opiekę wytchnieniową.

pulsmedycyny.pl/senat-upomina-sie-o-opieke-wytchnieniowa-znajdzie-sie-w-katalogu-nfz-1178491

Znamy nazwę pierwszego w regionie Domu Opieki Wyręczającej

radiowroclaw.pl/articles/view/125682/ROR-Znamy-nazwe-pierwszego-w-regionie-Domu-Opieki-Wyreczajacej

Kolejny etap budowy KOKOSZKI - FAKTY TVP3

wroclaw.tvp.pl/66088870/zakonczyla-sie-budowa-domu-opieki-wytchnieniowej

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 812

preloader

Komentarze 23

 
2500 znaków