id: 3f2xc2

Gdy rak goni raka - na dalszą walkę z chorobą nowotworową mojej Mamy

Gdy rak goni raka - na dalszą walkę z chorobą nowotworową mojej Mamy

Nasi użytkownicy założyli 1 186 869 zrzutek i zebrali 1 247 651 484 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Choroba zawsze atakuje niespodziewanie, przez co z dnia na dzień potrafi wywrócić całe Twoje życie do góry nogami.


Cześć!

Nazywam się Filip i mam 23 lata. Wraz z moją rodziną pochodzę z Lublina, gdzie aktualnie studiuję na trzecim roku medycyny. Jednakże, to nie mnie dotyczy ta historia...


Osobą na zdjęciu jest moja najukochańsza Mama - Monika. Odkąd byłem mały uważam ją za uosobienie dobroci - zawsze uśmiechniętą, chętną do niesienia pomocy innym - czasami nawet kosztem samej siebie. Wychowała mnie w atmosferze miłości, wsparcia i szacunku, w związku z czym nie skłamię, gdy stwierdzę, że to, jakim człowiekiem jestem zawdzięczam w pełni Jej. Niestety, los postanowił wystawić na nie lada próbę.


W 2018 roku u mojej Mamy zdiagnozowano nowotwór surowiczy jajnika typu I (low grade) w III stopniu zaawansowania. Lekarze podjęli wtedy decyzję o wykonaniu zabiegu radykalnej histerektomii. Dawało to szansę na pozbycie się choroby "na dobre", na co moja Mama oczywiście się zgodziła.


Niestety, zabieg ten nie rozwikłał problemu, a jedynie oddalił wszystko w czasie. W 2020 roku podczas kontroli zlokalizowano przerzuty w obrębie rozwidlenia aorty, otrzewnej oraz wątroby. Oznaczało to, że mimo usunięcia źródła choroba wciąż jest w pełni sił.


Wiadomość ta rozpoczęła całą kaskadę leczenia onkologicznego - wielokrotne chemioterapie, radioterapie oraz interwencje chirurgiczne. Powodowało to tymczasowe remisje, jednakże sam proces chorobowy co raz to bardziej wyniszcza moją Mamę fizycznie - rozwinęła się u Niej cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, Mama przestała mieć tyle sił, co kiedyś. Dodatkowo, zdiagnozowano nowotwór podstawnokomórkowy skóry, który również radykalnie usunięto. Wszystko to z pewnością odbiło swoje piętno na Jej psychice - mimo tego, wciąż jest tak samo uśmiechnięta i pozytywna jak dawniej.


W trakcie pogłębiania diagnostyki wykonano u Mojej Mamy badanie genetyczne, które ujawniło mutację w jednym z genów supresji nowotworowej (CHEK2). Oznacza to bardzo podwyższone ryzyko wielokrotnego zachorowania na różnego typu nowotwory.


W chwili obecnej znów nastąpiła progresja choroby - zmiany, które wcześniej zmniejszyły się znów urosły, a Mama szykowana jest do kolejnej chemioterapii. Pomimo tych wszystkich wygranych bitew, wojna z wciąż nawracającym wrogiem trwa nadal.


Koszty leczenia, pomimo wsparcia NFZ wciąż są bardzo wysokie. Prywatne wizyty lekarskie, konieczne w tym przypadku, zakup leków oraz suplementacja, wsparcie psychoonkologiczne, dodatkowe badania i terapie wspomagające - wszystko to generuje koszty wysoko wykraczające poza nasz budżet.


Do tej pory starałem się jak tylko mogłem ogarniać sytuację i wspierać Mamę, jednak ze względu na rosnące wydatki sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli. Zmuszony byłem kilkukrotnie zaciągnąć pożyczkę w celu opłacenia bieżących zobowiązań, co z kolei jeszcze bardziej utrudnia spięcie domowego budżetu.


Nie mamy jednak zamiaru się poddawać! Ze swojej strony zrobię wszystko, by pomóc Mojej Mamie powrócić do zdrowia. Dlatego też proszę Was o wsparcie.


Dodatkowo, każdą nadwyżkę środków chciałbym przeznaczyć na wykonanie remontu mieszkania. Mama mieszka w starym, przedwojennym budynku, którego główny problem stanowi wilgoć oraz brak skutecznego ogrzewania. Chciałbym dostosować je do warunków i potrzeb odpowiednich dla osoby walczącej z chorobą.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!

Dodaj swoją ofertę/licytację - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.

Ta zrzutka nie ma jeszcze żadnych nagród/ofert.

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 489

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!