Akcja Stop Blokowiskom w gminie Wieliczka - chcemy ochrony zieleni w Planie zagospodarowania!! ID: 3f9vdm

Akcja Stop Blokowiskom w gminie Wieliczka - chcemy ochrony zieleni w Planie zagospodarowania!! ID: 3f9vdm

1 072 zł z 1 000 zł

107%

1 072 zł

1 072 zł

z 1 000 zł

zakończona

zakończona

08.03.2020r

40

40

wspierających
107%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

9 marca o godz 12:00 Rada Miejska ma uchwalić nowe Studium Zagospodarowania.

Akcja ma na celu nagłośnienie sprzeciwu mieszkańców wobec zmian w Planie Zagospodarowania Przestrzennego w Wieliczce. Wg Studium ma zniknąć ponad 80 hektarów obszarów zieleni, a ich miejsce zastąpią tereny zabudowy, w tym aż 30 hektarów oznaczonych jako MW - zabudowa wielorodzinna, do 5 kondygnacji i 18 metrów wysokości. Zaniki zieleni w Planie Zagospodarowania dotyczą przynajmniej 10 sołectw (najwięcej w Węgrzcach Wielkich), a nowe obszary umożliwiające budowę osiedli bloków planowane są w Śledziejowicach, Zabawie i Strumianach. O ile można zrozumieć niektóre zmiany odrolnienia terenów na budownictwo jednorodzinne czy produkcyjno usuługowe, to zmiana ogromnych połaci terenów zielonych w celu powiększenia obszarów przeznaczonych na blokowiska jest działaniem sprzecznym z interesem mieszkańcow.

Uwagi do planu zgłosiło kilkaset mieszkańców - większość uwag została odrzucona przez Burmistrza.

9 marca o godz 12:00 Radni Miasta i Gminy Wieliczka będą decydować o zmianach Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Zatwierdzenie tych zmian w zasadzie bezpowrotnie umożliwi zagospodarowanie obecnych terenów zielonych na zabudowę w tym wielkie osiedla bloków, co nie tylko zaszkodzi naturze, ale rownież jakości życia mieszańców, ponieważ obeca infrastruktura szkolna, drogowa, rowerowa, a także kanalizacyjno-wodociągowa nie jest wystarczająca względem potrzeb, które rosną wraz z napływem mieszkańców. Musimy wywrzeć presję na radnych, by powstrzymali ten szalony plan niszczenia natury i komfortu życia w naszej okolicy.

W ramach zrzutki planowanych jest zakup banerów rozmiar 2x1m, ulotek, plakatów, gadżetów + promocja na FB. Mamy mało czasu...

Wpłacający40

DZ
Daniel Zawadzki
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
J
Jacek F
55 zł
 
Dane ukryte
50 zł
M
MichalK
50 zł
AS
Anna Sliwiak
50 zł
A
Adam
50 zł
DZ
Daniel Zawadzki
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze4

 
2500 znaków
 • RP
  Renata Piwowarska

  Popieram akcję. Złość mnie ogarnia z powodu poczucia bezsilności. Co jeszcze można zrobić żeby zablokować ten gminny skok na kasę?

  • Bartłomiej Krzych

   Chcemy przekonać radnych, żeby uwzględnili nasze uwagi do planu czyli zapewnienie ochrony terenów zielonych, zniesienie zabudowy MW oraz zwiekszenie liczby miejsce parkingowych. Zamierzamy pójść na sesję 27 lutego o godz 15.00 w Urzędzie Miasta i tam manifestowac nasz sprzeciw.

 •  
  Użytkownik anonimowy

  W pełni popieram akcję, ciśnij jak Tomi Li Drzons w Ściganym!

  25 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

589 904 zrzutki

i zebrali

333 157 970 zł


A ty na co dziś zbierasz?