id: 3f9vdm

Akcja Stop Blokowiskom w gminie Wieliczka - chcemy ochrony zieleni w Planie zagospodarowania!!

Akcja Stop Blokowiskom w gminie Wieliczka - chcemy ochrony zieleni w Planie zagospodarowania!!

Opis zrzutki

9 marca o godz 12:00 Rada Miejska ma uchwalić nowe Studium Zagospodarowania.

Akcja ma na celu nagłośnienie sprzeciwu mieszkańców wobec zmian w Planie Zagospodarowania Przestrzennego w Wieliczce. Wg Studium ma zniknąć ponad 80 hektarów obszarów zieleni, a ich miejsce zastąpią tereny zabudowy, w tym aż 30 hektarów oznaczonych jako MW - zabudowa wielorodzinna, do 5 kondygnacji i 18 metrów wysokości. Zaniki zieleni w Planie Zagospodarowania dotyczą przynajmniej 10 sołectw (najwięcej w Węgrzcach Wielkich), a nowe obszary umożliwiające budowę osiedli bloków planowane są w Śledziejowicach, Zabawie i Strumianach. O ile można zrozumieć niektóre zmiany odrolnienia terenów na budownictwo jednorodzinne czy produkcyjno usuługowe, to zmiana ogromnych połaci terenów zielonych w celu powiększenia obszarów przeznaczonych na blokowiska jest działaniem sprzecznym z interesem mieszkańcow.

Uwagi do planu zgłosiło kilkaset mieszkańców - większość uwag została odrzucona przez Burmistrza.

9 marca o godz 12:00 Radni Miasta i Gminy Wieliczka będą decydować o zmianach Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Zatwierdzenie tych zmian w zasadzie bezpowrotnie umożliwi zagospodarowanie obecnych terenów zielonych na zabudowę w tym wielkie osiedla bloków, co nie tylko zaszkodzi naturze, ale rownież jakości życia mieszańców, ponieważ obeca infrastruktura szkolna, drogowa, rowerowa, a także kanalizacyjno-wodociągowa nie jest wystarczająca względem potrzeb, które rosną wraz z napływem mieszkańców. Musimy wywrzeć presję na radnych, by powstrzymali ten szalony plan niszczenia natury i komfortu życia w naszej okolicy.

W ramach zrzutki planowanych jest zakup banerów rozmiar 2x1m, ulotek, plakatów, gadżetów + promocja na FB. Mamy mało czasu...

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 40

DZ
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
J
Jacek F
55 zł
 
Dane ukryte
50 zł
M
MichalK
50 zł
AS
Anna Sliwiak
50 zł
A
Adam
50 zł
DZ
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
 • RP
  Renata Piwowarska

  Popieram akcję. Złość mnie ogarnia z powodu poczucia bezsilności. Co jeszcze można zrobić żeby zablokować ten gminny skok na kasę?

  • Bartłomiej Krzych

   Chcemy przekonać radnych, żeby uwzględnili nasze uwagi do planu czyli zapewnienie ochrony terenów zielonych, zniesienie zabudowy MW oraz zwiekszenie liczby miejsce parkingowych. Zamierzamy pójść na sesję 27 lutego o godz 15.00 w Urzędzie Miasta i tam manifestowac nasz sprzeciw.

 •  
  Użytkownik anonimowy

  W pełni popieram akcję, ciśnij jak Tomi Li Drzons w Ściganym!

  25 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

689 812 zrzutek

i zebrali

453 804 033 zł

A ty na co dziś zbierasz?