Pomoc Magdzie i jej synom ID: 3fej6k

Pomoc Magdzie i jej synom ID: 3fej6k

13 212 zł z 10 zł

132117%

13 212 zł

13 212 zł

z 10 zł

107 dni

107 dni

do końca

295

295

wspierających
132117%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Aktualnie zbieramy środki na: - Wstawienie nowych drzwi (aby rzeczy, które pozostały w mieszkaniu były bezpieczne) - Posiadanie zabezpieczonej kwoty na noclegi w razie gdyby Magda nie mogła zostać w aktualnym miejscu - zakup najpotrzebniejszych rzeczy, które uległy zniszczeniu podczas włamania - pomoc psychologiczną dla młodszego z chłopców Szanowni Państwo! Na początku zbieraliśmy środki na wynajęcie pokoju dla Magdy i jej synów (dlatego właśnie zbiórka miała taką nazwę). W związku z tym, że dzięki pani pełnomocnik prezydenta Poznania ds. lokatorskich udało się zapewnić lokal zastępczy na okres miesiąca, chcemy z zebranych pieniędzy pokryć koszty wstawienia nowych drzwi (kwotę wyłożyło Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów, więc zwrócimy im koszty), pomoc psychologiczną i bieżące potrzeby rodziny. Materiał TVN: https://www.facebook.com/watch/?v=2488275831495680 Materiał Polsat: https://www.facebook.com/Magdaisynowie/videos/949629868703177/?

Magda to bardzo sympatyczna kobieta, którą los niejednokrotnie doświadczył. Ogromny dług (z kredytów zaciągniętych na Magdę przez jej rodzinę), zlicytowane mieszkanie, a dziś - włamanie przez nowego właściciela i wyrzucenie Magdy, jej dwóch synów i zwierząt na bruk. Dziś jeszcze noc jest ciepła, ale już wkrótce przyjdą mrozy, a Magda ze swoją minimalną pensją (resztę zabiera komornik), która nie wystarczy na wynajem mieszkania, nie będzie miała gdzie pójść. Szczegóły poniżej.Od kilku tygodni mężczyzna, który okazyjnie wylicytował zadłużone mieszkanie Z LOKATORAMI, nęka Magdalenę i jej synów. Dziś udało mu się włamać do mieszkania, w którym zabarykadował się i nikogo nie wpuszcza. W środku są dokumenty Magdy i jej dzieci, ubrania i całe życie. Zbieramy pieniądze na wynajem noclegu na najbliższe kilka nocy, dopóki nie uda się wywalczyć powrotu do mieszkania, przyznania mieszkania socjalnego i godnego potraktowania kobiety z dwójką dzieci, która nie ze swojej winy właśnie trafia na bruk.

Magda mieszka w Poznaniu. Samotna mama dwójki chłopaków doświadcza właśnie w tym momencie „uroków” nielegalnej eksmisji. Jej mieszkanie zostało zlicytowane, bowiem Magdę przygniotły wielosettysięczne długi, które w jej imieniu zaciągali rodzice. Magda od lat żyje z najniższej kwoty wolnej od zajęcia i spłaca długi rodziny, która do pomocy nieszczególnie się poczuwa. Nowy właściciel nie stara się o eksmisję drogą komorniczą, tylko pod nieobecność Magdy wyłamuje zamki i barykaduje mieszkanie od wewnątrz. Pomaga mu policja. Magda i jej dwójka dzieci stoją właśnie na klatce schodowej. Ich rzeczy zostały w środku. Magda bez tytułu eksmisji komorniczej nie może ubiegać się o lokal zastępczy. Tak sobie myślę, ze to czego najbardziej się boimy - utrata elementarnego poczucia bezpieczeństwa - jest na wyciągnięcie ręki.

Szczegóły dzisiejszej akcji: https://www.radiopoznan.fm/informacje/pozostale/zamiast-wezwac-komornika-wlamal-sie-do-mieszkania-zostawiajac-na-korytarzu-matke-z-dzieckiem

Wpłacający295

 
Dane ukryte
200 zł
MM
Mikołaj Mudziejewski
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
PS
Paweł sołtys
200 zł
MC
Maciej Cz.
200 zł
SM
Samotna Mama dwóch chłopców, aktualnie mająca dach nad głową
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze41

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

535 471 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?