id: 3gy2tm

"Pomóż Ojcu walczyć o swoje Dzieci, razem zapewnijmy im godną przyszłość

"Pomóż Ojcu walczyć o swoje Dzieci, razem zapewnijmy im godną przyszłość

Nasi użytkownicy założyli 1 177 149 zrzutek i zebrali 1 229 306 974 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1 • Ilość dobra jaka płynie w naszą stronę jest ogromna. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę! Mamy bardzo dobrą wiadomość! Do Marka zgłosiło się kilku świetnych radców prawnych i adwokatów – zaproponowali swoje usługi w ramach pomocy. Dziękujemy Wszystkim Mecenasom. Jesteśmy po podpisaniu pełnomocnictwa u Pana Mecenasa Mariusza Lewandowskiego. Cel nr 1 – bardzo ważny – spełniony, Marek nie jest sam w walce o swoje Dzieci. 
  Na tym etapie dalej prowadzimy zbiórkę – na zaległości w opłatach mieszkaniowych (które i tak dzięki anonimowemu darczyńcy są już niższe), remont pomieszczeń, najpilniejsze potrzeby Rodziny oraz konsultację neurologiczną dla Adriana. 
  Wszystkie zebrane środki rozdysponowane zostaną w sposób transparentny o czym informować będziemy w treści tej zbiórki.
  Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim ludziom dobrej woli – jesteście niezwykli!
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pan Marek wraz z trójką dzieci żyje sobie spokojnie w Toruniu, do czasu
Wszystko zaczęło się od 2014r., kiedy to poznał swoją przyszłą Żonę, zamieszkali wraz z jej synem z pierwszego małżeństwa Ksawerym. Chłopiec miał 3lata i już po 2tyg. znajomości zaczął do Marka mówić "tata". Później w 2015r. urodziła się ich wspólna córka Eunika oraz w 2017r. Adrian. Adrianek urodził się z wylewem krwi do mózgu i wodogłowiem. Niestety zachowania Mamy dzieci mówiąc bardzo delikatnie dalekie były od ideału. Kobieta finalnie postanowiła porzucić swoją Rodzinę. Trwa sprawa rozwodowa, a teraz już 10letni Ksawery jest w tymczasowej rodzinie zastępczej u pana Marka. Niedługo będzie ostatnia - 4 rozprawa stwierdzająca czy chłopiec może pozostać z ojczymem.
Matka nie interesuje się dziećmi, nie płaci alimentów. Mężczyzna w związku z tym, że jest samotnym ojcem, a ciężko mu znaleźć stałą pracę od 8 do 15.30 (tym bardziej przez pandemię) nie ma jak opłacić czynszu. Utrzymuje się jedynie z 500 , co na 3 dzieci daję mu 1500zł oraz rodziny zastępczej z kwoty 1052zł, świadczeń rodzinnych nie otrzymuje, gdyż trwa jeszcze rozprawa rozwodowa. Łączna kwota to 2552zł, co w przeliczeniu na jedną osobę wynosi 638zł. Pan Marek płaci za czynsz w okresie zimowym kwotę ok. 1600zł. W przeliczeniu na 4 osoby po odliczeniu opłat na jedną osobę wychodzi jedynie 200zł. Dodatkowo pan Marek za okres styczniowy jest winien spółdzielni jeszcze 1000zł, a do tego w lutym dojdzie kolejna kwota do zapłaty. Jeśli nie opłaci czynszu, zostanie wyrzucony z mieszkania na bruk, a z 3 dzieci będzie mu ciężko znaleźć jakiekolwiek mieszkanie.
Poprzez sytuację w jakiej znalazł się Pan Marek, warunki mieszkaniowe, biegli sądowi uznali, że dzieciom będzie lepiej w domu dziecka, lub w rodzinie zastępczej. Pan Marek robi wszystko aby do tego nie doszło. Łapie się prac, jeśli ma tylko możliwość, a przy tym rozdziela czas dla dzieci i opiekę na nimi.Dążymy do tego, aby sprawa zajął się dobry prawnik - specjalista z zakresu prawa rodzinnego, który zapewni sprawiedliwy proces a także nadwyżkę tej kwoty chcemy przeznaczyć na remont pokoju dla Ksawera, najstarszego z rodzeństwa. Musi mieć swój pokój, swoje miejsce. W tym wieku to bardzo ważne. Czy pozwolimy, aby dzieci przeżyły traume i były niesłusznie odebrane? Tylko dlatego, że żyją biedniej?

Historia Pana Marka opisana przez Interwencje Polsat : https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2021-03-23/dom-dziecka-lepszy-od-ojca-tak-uznali-urzednicy/
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 238

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • MI
  Koleżanki i Koledzy Ksawerego z SP24

  Serdecznie pozdrawiamy Ksawerego i Jego Rodzinę - oby udało się Wam spokojnie dalej wspólnie żyć!!!! Koleżanki i Koledzy z SP24 wraz z Rodzicami

  1 400 zł
 • Mariusz

  Jesteś dzielny facet. Nie daj się , są ludzie którzy nie pozwolą na to by zabrano Tobie dzieci . trzymam kciuki .

  23 zł