id: 3gzgf9

Everesting Challange dla podopiecznego Fundacji "Mam Marzenie" Oliwiera

Everesting Challange dla podopiecznego Fundacji "Mam Marzenie" Oliwiera

Nasi użytkownicy założyli 914 714 zrzutek i zebrali 879 479 456 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Karolina i Olaf są pasjonatami i czynnymi zawodnikami kolarstwa górskiego Enduro. Na co dzień razem trenują i startują w zawodach z Polsce i za granicą.


Ten sezon postanowili zakończyć wyzwaniem kolarskiego Everesting'u, którego celem jest charytatywna zbiórka pieniędzy dla podopiecznego naszej Fundacji - Oliwiera.

zf42c590d27fc6af.jpgOliwier ma 12 lat i jest troszkę nieśmiałym chłopcem o wielu pasjach. W sierpniu 2021 r. u Oliwiera zdiagnozowano rzadką chorobę układu krwiotwórczego - histiocytozę. Od tego momentu chłopiec przeszedł już jedną operację i przebywa pod ciągłą obserwacją.


Od maja br. Oliwier jest podopiecznym Fundacji Mam Marzenie, której celem jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja pragnie dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom pięknych doświadczeń, które pozwolą na chwilę zapomnieć o cierpieniu i wnieść w ich życie radość, dać siłę do walki z chorobą oraz podarować nadzieję na przyszłość.


Oliwier nie ustaje w zmaganiach z chorobą i stara się aktywnie rozwijać swoje zainteresowania. Na co dzień razem z tatą łowi ryby, gra na gitarze elektrycznej oraz czynnie uprawia kolarstwo. Pasja do roweru zaczęła się gdy chłopiec miał 6 lat. Wtedy to wraz z tatą, zaczął jeździć na długie wycieczki rowerowe. Jak mówi sam chłopiec, od gier komputerowych i telefonów woli przejażdżki rowerem. Dzięki swojej pasji chłopiec może nie tylko dbać o zdrowie i kondycję fizyczną, ale także pielęgnować relację z tatą, która jest absolutnie wyjątkowa. Chłopiec bardzo chce rozwijać swoje zamiłowanie do tego sportu, a do tego potrzebny jest mu właściwy rower wraz ze specjalnym strojem. Dlatego wszystkie zebrane podczas akcji pieniądze zostaną przeznaczone na spełnienie kolarskiego marzenia Oliwiera.

gb1aede28b702673.jpg

Akcję Everesting Karolina i Olaf planują rozpocząć 16 września, o godzinie 6:00 rano. Polegać ona będzie na wjechaniu rowerami enduro na szczyt Szyndzielni tyle razy, aby uzyskać sumę przewyższenia równą wysokości Mount Everestu, czyli 8848 metrów. Czeka ich około 32 godzin przekraczania własnych ograniczeń dla Oliwiera.


Cała akcja będzie relacjonowana na żywo w formie wideo za pośrednictwem profili społecznościowych Karoliny i Olafa na Instagramie:

www.instagram.com/kpoczwardowska/

www.instagram.com/olafodziom/

p159c2df8ba7ee83.jpg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 92

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków