id: 3h3r7b

Synergy Cooling - Innowacyjny system chłodzenia kart graficznych

Synergy Cooling - Innowacyjny system chłodzenia kart graficznych

4 287 zł 
z 50 000 zł
8%
zakończona 03.05.2019r
130 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Czy w dzisiejszych czasach jest jeszcze miejsce dla samotnych wynalazców? Moim projektem chcę udowodnić, że nie tylko duże firmy maja monopol na innowacje. Nazywam się Piotr Pietras i jestem twórcą INNOWACYJNEGO SYSTEMU CHŁODZENIA KART GRAFICZNYCH, oraz założycielem firmy SYNERGY COOLING.

Na początek suche fakty.

Zbudowałem prototyp chłodzenia który połączyłem z kartą graficzną Evga gtx 1080 ti FTW3, powstała w ten sposób karta graficzna zajmuje 3 sloty w obudowie, ma długość około 30cm i jest chłodzona dwoma wentylatorami. Różnice między moją kartą graficzną, a innymi topowymi kartami graficznymi znanych producentów jest taka że:

1. Temperatury karty przy pełnym obciążeniu oscylują w granicach 45 stopni Celsjusza (w temperaturze pokojowej), gdzie obecne karty graficzne przy pełnym obciążeniu wahają się w granicach 70-75 stopni Celsjusza.

2. Wszystko to przy lepszej kulturze pracy. Głośność całego zestawu podczas testów wahała się w granicach 37,5 decybela, a obroty wentylatorów były poniżej 1000rpm

3. Karta graficzna z moim chłodzeniem daje możliwość wyższych zegarów taktowania rdzenia, oraz większy margines w podkręcaniu, co spowoduje że karty graficzne będą bardziej wydajne w grach.

Bardziej wydajne karty graficzne, cichsze niż obecnie i o średnio 25 stopni Celsjusza chłodniejsze niż najlepsze obecnie konstrukcje producentów, cichsze i chłodniejsze niż karty graficzne z chłodzeniem hybrydowym, bez żadnych ciągnących się węży i montowania chłodnicy w obudowie. Równie wydajna i chłodna co karta graficzna z customowym blokiem wodnym, ale trzeba ją podłączyć do zestawu chłodzenia cieczą w swoim komputerze, koszt takiego zestawu to od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, rozwiązanie drogie i z reguły dostępne tylko dla entuzjastów, a moja prototypowa karta graficzna? Wyciągasz z pudełka montujesz w obudowie i możesz się cieszyć, wydajnością, temperaturami i ciszą jak z customowym chłodzeniem cieczą, czy to możliwe? Tak, jest to możliwe, ten gtx 1080 ti fizycznie istnieje i jest gotowy do testów ale…

Trudna droga na szczyt

Pomysł na tego typu konstrukcję zrodził się już parę lat temu, ale nie miałem fizycznej możliwości zbudowania prototypu żeby udowodnić że jest to możliwe, dopiero ostatnie dwa lata przyniosły przełom i umożliwiły konstrukcje prototypu, a przez ostatnie kilka miesięcy próbuję bezskutecznie zainteresować wielkie koncerny moim rozwiązaniem technicznym.

Nvidia, AMD, czy ichpartnerzy to wielcy tego świata i po mimo wielu prób i wysyłanych wiadomości, ciężko się przebić do ważnych ludzi w takich koncernach. Wszędzie z reguły jesteś ignorowany, ale jak ktoś mi powiedział „obraz jest wart więcej niż 1000 słów”

Zapadła więc decyzja, trzeba przeprowadzić niezależne testy i nagrać film pokazujący jak sprawuje się prototypowa karta graficzna w programach syntetycznych i grach. Sprawa mogła by się wydawać prosta, ale osób które mogłyby to zrobić w Polsce, są wiarygodne i posiadają rzetelną wiedzę jest naprawdę niewiele. Dlatego szczególne podziękowania dla Jarka z blackwhite Tv, że przetestował mój prototyp karty graficznej z innowacyjnym chłodzeniem oraz nagrał powyższy film, który opowiada historię powstania tego prototypu oraz pokazuje jego niesamowite możliwości.

Super ! ale co dalej, czego ma dotyczyć zrzutka?

Mając wyobrażenie budowy mojego chłodzenia, najpierw w głowie, a potem budując prototyp, wiedziałem że dzisiejszych czasach najważniejsze jest opatentowanie mojego rozwiązania,dlatego jednocześnie razem z rzecznikiem patentowym przygotowywaliśmy wniosek patentowy, który został przyjęty 26.06.2018r przez polski urząd patentowy. Tyle że to dopiero początek drogi, bo bez rozszerzenia patentów na Stany Zjednoczone oraz Europę tak naprawdę niewiele mogę zrobić, a zgodnie z prawem mam pierwszeństwo tylko przez 12 miesięcy, a czasu nie pozostało już zbyt wiele. Poniżej znajdziecie wyliczenia kosztów przedstawione przez kancelarię patentową, które muszę ponieść:

Koszty procedury przed EPO i w USA.

1. Wejście w fazę krajową przed Urzędem w Stanach Zjednoczonych

- ok. 2000-5000 $ (opłata urzędowa plus koszt lokalnego pełnomocnika)

- 1500 zł (honorarium kancelarii)

2. Prowadzenie procedury o udzielenie patentu w wybranym kraju wyceniane jest według stawki godzinowej wynoszącej 300 zł/h

W USA za wznowienie procedury trzeba uiścić opłatę w wysokości 600 USD, co niestety często się zdarza.

Ponadto przygotowanie pism zajmuje około 8-10 godzin, przy czym należy doliczyć dodatkowe honorarium kancelarii amerykańskiej, które najniższe wynosi 800 USD.

3. Wnoszenie opłat za kolejne lata ochrony

- od 100 do 1000 USD (opłaty urzędowe)

- 300 zł (honorarium kancelarii)

- honorarium zagranicznego pełnomocnika ok 500 USD

Procedura tylko przed EPO:

1. Dokonanie zgłoszenia patentowego w procedurze europejskiej

- 4500 EUR (opłata urzędowa)

- 2000 PLN (honorarium kancelarii)

2. Prowadzenie procedury o udzielenie patentu, sporządzanie odpowiedzi na zawiadomienia urzędu w kwestiach merytorycznych itp.

- wyceniane jest według stawki godzinowej wynoszącej 300 PLN/h

3. Opłata za kolejny rok ochrony

- 480 EUR za 3 rok

- 300 PLN honorarium kancelarii.

4. Udzielenie patentu europejskiego

- ok 1000 EUR opłata urzędowa

- 500 PLN honorarium kancelarii

- tłumaczenie zastrzeżeń na j. Francuski i niemiecki - 50 zł/stronę

5. Walidacja patentu europejskiego w wybranych krajach europejskich

- w zależności od kraju od 0 do 500 EUR (opłata urzędowa)

- 1500 zł/kraj (honorarium kancelarii)

6.Wnoszenie opłat za kolejne lata ochrony

- od 100 do 1000 EUR (opłaty urzędowe)

- (honorarium kancelarii zagranicznej) ok. 500 EUR

- 300 PLN (honorarium kancelarii)

Jak widać koszty ochrony patentowej są bardzo wysokie i dlatego potrzebuje waszej pomocy, bez niej czas minie, a mój patent przepadnie. Dlatego celem tej zrzutki jest zebranie odpowiedniej sumy pieniędzy aby móc rozszerzyć ochronę patentową na USA i Europę, tylko to da mi pełną ochronę i pozwoli na kontynuowanie działalności i rozwój projektu.

Jak możemy Ci pomóc?

Każda wpłata i każda złotówka ma znaczenie, ale nie tylko, chodzi także o zbudowanie społeczności wokół tego projektu, wsparcie osób dla których ta tematyka jest bliska, pokazanie że to ma sens, zwrócenie uwagi producentów i inwestorów. Chociaż wiem że niektóre firmy mają nadzieję, że jednak nie uda mi się opłacić patentów. Ja jednak będę się starał aby tak się nie stało. Dlatego kwota 50.000 pln pozwoli mi na opłacenie patentów w USA i Europie i zapewni mi możliwość dalszej pracy nad tym projektem. Jeżeli możesz więc wspomóż moją zrzutkę finansowo, jeżeli możesz dodaj na facebook,jeżeli możesz dodaj na forum, powiedz znajomym, wspomóż polskie rozwiązanie. Co do nagród to na razie niewiele mogę zaoferować, poza wpisami dla fundatorów na stronę internetową i certyfikatami, jeżeli karty graficzne z moim chłodzeniem wejdą do produkcji. Bo to co widzicie to jest dopiero początek, dzięki temu rozwiązaniu będzie można zbudować mniejsze i bardziej wydajne karty graficzne. Być może dzięki mojemu rozwiązaniu w przyszłości uda się przebudować karty graficzne i chłodzenia do innych podzespołów komputerowych, bo już teraz to problemy ze schłodzeniem podzespołów komputerowych determinują wygląd obecnych komputerów, może to wszystko spowoduje ograniczenie kosztów produkcji i spadek cen, tak naprawdę sam nie wiem do czego może to doprowadzić, wiem natomiast że trzeba zrobić ten pierwszy krok, dlatego nie pozostań bierny, podejmij działanie bo od Ciebie wiele zależy!

Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe,

przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi”

Albert Einstein

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 130

DR
drs-2288
1 255 zł
DO
Dawid Ochmański
250 zł
JM
Jakub Mucha
200 zł
AK
Adrian Knopek
199 zł
KS
Kordian Smarski
100 zł
RG
Robert
100 zł
MD
Monika Dybek
100 zł
PZ
Przemek Zawadzki
100 zł
PR
Paweł Rybica
100 zł
JA
Joanna Adamek
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 34

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej
Dziękuję. Thank You

Dziękuje że poświęciłeś swój czas i podjąłeś działanie !

English below:

Thank you for taking your time and taking action
rozwiń

wybrano 20 razy

Wybieram
Wpłać 10 zł i więcej
Fundator

Jeżeli zechcesz twoje dane pojawią po powstaniu strony internetowej w zakładce fundatorzy.

rozwiń

wybrano 26 razy

Wybieram
Wpłać 20 zł i więcej
Fundator PLUS

Jeżeli zechcesz po powstaniu strony internetowej twoje dane pojawią się w zakładce fundator PLUS,  oraz jeżeli karty graficzne z moim chłodzeniem wejdą do produkcji będziesz mógł otrzymać naklejkę i certyfikat "Fundator PLUS"

rozwiń

wybrano 34 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Fundator PLUS BRONZE

Jeżeli zechcesz po powstaniu strony internetowej twoje dane pojawią się w zakładce fundator PLUS BRONZE , oraz jeżeli karty graficzne z moim chłodzeniem wejdą do produkcji będziesz mógł otrzymać naklejkę i certyfikat "Fundator PLUS BRONZE"

rozwiń

wybrano 5 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Fundator PLUS SILVER

Jeżeli zechcesz po powstaniu strony internetowej twoje dane pojawią się w zakładce fundator PLUS SILVER , oraz jeżeli karty graficzne z moim chłodzeniem wejdą do produkcji będziesz mógł otrzymać naklejkę i certyfikat "Fundator PLUS SILVER"

rozwiń

wybrano 5 razy

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Fundator PLUS GOLD

Jeżeli zechcesz po powstaniu strony internetowej twoje dane pojawią się w zakładce fundator PLUS GOLD , oraz jeżeli karty graficzne z moim chłodzeniem wejdą do produkcji będziesz mógł otrzymać naklejkę i certyfikat "Fundator PLUS GOLD"

rozwiń

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Fundator PLUS PLATINUM

Jeżeli zechcesz po powstaniu strony internetowej twoje dane pojawią się w zakładce fundator PLUS PLATINUM , oraz jeżeli karty graficzne z moim chłodzeniem wejdą do produkcji będziesz mógł otrzymać naklejkę i certyfikat "Fundator PLUS PLATINUM"

rozwiń
Wpłać 1000 zł i więcej
Fundator PLUS TITANUM

Jeżeli zechcesz po powstaniu strony internetowej twoje dane pojawią się w zakładce fundator PLUS tITANUM, oraz jeżeli karty graficzne z moim chłodzeniem wejdą do produkcji będziesz mógł otrzymać naklejkę i certyfikat "Fundator PLUS TITANUM"

Cóż to będzie za satysfakcja ;-)

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

800 519 zrzutek

i zebrali

620 861 531 zł

A ty na co dziś zbierasz?