id: 3h3r7b

Synergy Cooling - Innowacyjny system chłodzenia kart graficznych / Synergy Cooling - Innovational graphics card colling system.

Synergy Cooling - Innowacyjny system chłodzenia kart graficznych / Synergy Cooling - Innovational graphics card colling system.

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 166 977 zrzutek i zebrali 1 214 133 660 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Czy w dzisiejszych czasach jest jeszcze miejsce dla samotnych wynalazców? Moim projektem chcę udowodnić, że nie tylko duże firmy maja monopol na innowacje. Nazywam się Piotr Pietras i jestem twórcą INNOWACYJNEGO SYSTEMU CHŁODZENIA KART GRAFICZNYCH, oraz założycielem firmy SYNERGY COOLING.

Na początek suche fakty.

Zbudowałem prototyp chłodzenia który połączyłem z kartą graficzną Evga gtx 1080 ti FTW3, powstała w ten sposób karta graficzna zajmuje 3 sloty w obudowie, ma długość około 30cm i jest chłodzona dwoma wentylatorami. Różnice między moją kartą graficzną, a innymi topowymi kartami graficznymi znanych producentów jest taka że:

1. Temperatury karty przy pełnym obciążeniu oscylują w granicach 45 stopni Celsjusza (w temperaturze pokojowej), gdzie obecne karty graficzne przy pełnym obciążeniu wahają się w granicach 70-75 stopni Celsjusza.

2. Wszystko to przy lepszej kulturze pracy. Głośność całego zestawu podczas testów wahała się w granicach 37,5 decybela, a obroty wentylatorów były poniżej 1000rpm

3. Karta graficzna z moim chłodzeniem daje możliwość wyższych zegarów taktowania rdzenia, oraz większy margines w podkręcaniu, co spowoduje że karty graficzne będą bardziej wydajne w grach.

Bardziej wydajne karty graficzne, cichsze niż obecnie i o średnio 25 stopni Celsjusza chłodniejsze niż najlepsze obecnie konstrukcje producentów, cichsze i chłodniejsze niż karty graficzne z chłodzeniem hybrydowym, bez żadnych ciągnących się węży i montowania chłodnicy w obudowie. Równie wydajna i chłodna co karta graficzna z customowym blokiem wodnym, ale trzeba ją podłączyć do zestawu chłodzenia cieczą w swoim komputerze, koszt takiego zestawu to od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, rozwiązanie drogie i z reguły dostępne tylko dla entuzjastów, a moja prototypowa karta graficzna? Wyciągasz z pudełka montujesz w obudowie i możesz się cieszyć, wydajnością, temperaturami i ciszą jak z customowym chłodzeniem cieczą, czy to możliwe? Tak, jest to możliwe, ten gtx 1080 ti fizycznie istnieje i jest gotowy do testów ale…

Trudna droga na szczyt

Pomysł na tego typu konstrukcję zrodził się już parę lat temu, ale nie miałem fizycznej możliwości zbudowania prototypu żeby udowodnić że jest to możliwe, dopiero ostatnie dwa lata przyniosły przełom i umożliwiły konstrukcje prototypu, a przez ostatnie kilka miesięcy próbuję bezskutecznie zainteresować wielkie koncerny moim rozwiązaniem technicznym.

Nvidia, AMD, czy ichpartnerzy to wielcy tego świata i po mimo wielu prób i wysyłanych wiadomości, ciężko się przebić do ważnych ludzi w takich koncernach. Wszędzie z reguły jesteś ignorowany, ale jak ktoś mi powiedział „obraz jest wart więcej niż 1000 słów”

Zapadła więc decyzja, trzeba przeprowadzić niezależne testy i nagrać film pokazujący jak sprawuje się prototypowa karta graficzna w programach syntetycznych i grach. Sprawa mogła by się wydawać prosta, ale osób które mogłyby to zrobić w Polsce, są wiarygodne i posiadają rzetelną wiedzę jest naprawdę niewiele. Dlatego szczególne podziękowania dla Jarka z blackwhite Tv, że przetestował mój prototyp karty graficznej z innowacyjnym chłodzeniem oraz nagrał powyższy film, który opowiada historię powstania tego prototypu oraz pokazuje jego niesamowite możliwości.

Super ! ale co dalej, czego ma dotyczyć zrzutka?

Mając wyobrażenie budowy mojego chłodzenia, najpierw w głowie, a potem budując prototyp, wiedziałem że dzisiejszych czasach najważniejsze jest opatentowanie mojego rozwiązania,dlatego jednocześnie razem z rzecznikiem patentowym przygotowywaliśmy wniosek patentowy, który został przyjęty 26.06.2018r przez polski urząd patentowy. Tyle że to dopiero początek drogi, bo bez rozszerzenia patentów na Stany Zjednoczone oraz Europę tak naprawdę niewiele mogę zrobić, a zgodnie z prawem mam pierwszeństwo tylko przez 12 miesięcy, a czasu nie pozostało już zbyt wiele. Poniżej znajdziecie wyliczenia kosztów przedstawione przez kancelarię patentową, które muszę ponieść:

Koszty procedury przed EPO i w USA.

1. Wejście w fazę krajową przed Urzędem w Stanach Zjednoczonych

- ok. 2000-5000 $ (opłata urzędowa plus koszt lokalnego pełnomocnika)

- 1500 zł (honorarium kancelarii)

2. Prowadzenie procedury o udzielenie patentu w wybranym kraju wyceniane jest według stawki godzinowej wynoszącej 300 zł/h

W USA za wznowienie procedury trzeba uiścić opłatę w wysokości 600 USD, co niestety często się zdarza.

Ponadto przygotowanie pism zajmuje około 8-10 godzin, przy czym należy doliczyć dodatkowe honorarium kancelarii amerykańskiej, które najniższe wynosi 800 USD.

3. Wnoszenie opłat za kolejne lata ochrony

- od 100 do 1000 USD (opłaty urzędowe)

- 300 zł (honorarium kancelarii)

- honorarium zagranicznego pełnomocnika ok 500 USD

Procedura tylko przed EPO:

1. Dokonanie zgłoszenia patentowego w procedurze europejskiej

- 4500 EUR (opłata urzędowa)

- 2000 PLN (honorarium kancelarii)

2. Prowadzenie procedury o udzielenie patentu, sporządzanie odpowiedzi na zawiadomienia urzędu w kwestiach merytorycznych itp.

- wyceniane jest według stawki godzinowej wynoszącej 300 PLN/h

3. Opłata za kolejny rok ochrony

- 480 EUR za 3 rok

- 300 PLN honorarium kancelarii.

4. Udzielenie patentu europejskiego

- ok 1000 EUR opłata urzędowa

- 500 PLN honorarium kancelarii

- tłumaczenie zastrzeżeń na j. Francuski i niemiecki - 50 zł/stronę

5. Walidacja patentu europejskiego w wybranych krajach europejskich

- w zależności od kraju od 0 do 500 EUR (opłata urzędowa)

- 1500 zł/kraj (honorarium kancelarii)

6.Wnoszenie opłat za kolejne lata ochrony

- od 100 do 1000 EUR (opłaty urzędowe)

- (honorarium kancelarii zagranicznej) ok. 500 EUR

- 300 PLN (honorarium kancelarii)

Jak widać koszty ochrony patentowej są bardzo wysokie i dlatego potrzebuje waszej pomocy, bez niej czas minie, a mój patent przepadnie. Dlatego celem tej zrzutki jest zebranie odpowiedniej sumy pieniędzy aby móc rozszerzyć ochronę patentową na USA i Europę, tylko to da mi pełną ochronę i pozwoli na kontynuowanie działalności i rozwój projektu.

Jak możemy Ci pomóc?

Każda wpłata i każda złotówka ma znaczenie, ale nie tylko, chodzi także o zbudowanie społeczności wokół tego projektu, wsparcie osób dla których ta tematyka jest bliska, pokazanie że to ma sens, zwrócenie uwagi producentów i inwestorów. Chociaż wiem że niektóre firmy mają nadzieję, że jednak nie uda mi się opłacić patentów. Ja jednak będę się starał aby tak się nie stało. Dlatego kwota 50.000 pln pozwoli mi na opłacenie patentów w USA i Europie i zapewni mi możliwość dalszej pracy nad tym projektem. Jeżeli możesz więc wspomóż moją zrzutkę finansowo, jeżeli możesz dodaj na facebook,jeżeli możesz dodaj na forum, powiedz znajomym, wspomóż polskie rozwiązanie. Co do nagród to na razie niewiele mogę zaoferować, poza wpisami dla fundatorów na stronę internetową i certyfikatami, jeżeli karty graficzne z moim chłodzeniem wejdą do produkcji. Bo to co widzicie to jest dopiero początek, dzięki temu rozwiązaniu będzie można zbudować mniejsze i bardziej wydajne karty graficzne. Być może dzięki mojemu rozwiązaniu w przyszłości uda się przebudować karty graficzne i chłodzenia do innych podzespołów komputerowych, bo już teraz to problemy ze schłodzeniem podzespołów komputerowych determinują wygląd obecnych komputerów, może to wszystko spowoduje ograniczenie kosztów produkcji i spadek cen, tak naprawdę sam nie wiem do czego może to doprowadzić, wiem natomiast że trzeba zrobić ten pierwszy krok, dlatego nie pozostań bierny, podejmij działanie bo od Ciebie wiele zależy!

Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe,

przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi”

Albert Einstein

English below:

Is there still a place for solo inventors nowadays? My project is to prove that large companies do not have monopoly on innovations. I am Piotr Pietras, the creator of the INNOVATIONAL GRAPHICS CARD COOLING SYSTEM and the Synergy Cooling company founder.

First things first or the facts

I constructed a cooling system prototype which I attached to EVGA GTX 1080 Ti FTW3 graphics card. The combined device occupies 3 slots in the computer housing. It is approximately 30 cm long and utilizes 2 fans. The main features that differentiate my construction from products offered currently by recognized producers are:

1. significantly lower temperatures of the graphics cardthe temperatures of the graphics card under full GPU load did not exceed 45°C at room temperature during tests whereas temperatures of the currently produced graphics cards usually reach the level of 70°C

2. higherwork comfort the level of noise during tests was at 37,5 dB while the fans were rotating at speed of below 1000 rpm

3. increasedgame efficiency graphics cards with Synergy Cooling system enable higher the clock speeds as well as overclocking margin

Graphics cards utilizing my innovative cooling system are more efficient, generate less noise and temperatures they reach are on average 25°C lower than the best standard graphics cards available in the market. They are more quiet and cooler comparing to graphics cards with hybrid cooling, not to mention the lack of hoses or a radiator installed in the case. Last but not least, their efficiency and low temperatures are comparable to those offered by graphics cards with custom water block; however, do not require complex liquid cooling installation and should be considerably less exensive. My prototype graphics card cooling system is a ready-to-use solution. All you have to do is just take it out of the box and install in the housing to enjoy the benefits of high efficiency, low temperature and low noise offered today only by custom liquid cooling setups. The prototype of such GTX 1080 Ti graphics card does exist physically and is available for testing.

The rough road to success

The idea of theinnovative graphics card cooling system came to my mind already a couple ofyears ago. However, I had no resources nor physical possibilities to create a prototype to prove that solution really works. And it was not until some two years ago when the breakthrough took place. I managed to build a working prototype and several months ago I initiated a process aiming to reach leading industry players. My intention is to get an attention of the companies’ decision makers so that I could present my invention to them.

Such companies like Nvidiaor AMD lead the industry and mark the way for its future development. However,despite my efforts I have not managed to break through with my invention to theright people. I feel as being ignored but I know that “a picture is worth a thousand words”.

I have decided to carry a series of independent tests and produce a video showing the performance of the prototype graphics card cooling system while using both synthetic programs and games. However, it is not as easy as it seems as there are really few people in Poland having the knowledge of the subject and being credible at the same time. This is where I have to express my thanks to Jarek Arczyński of blackwhite.tv who conducted the test of my innovative cooling system and published the video presenting the invention and its amazing possibilities.

Fine! But what next?

Having been thinking about my initial idea the cooling system and then building the prototype I have always been aware that it is crucial to secure my intellectual property rights. A patent application I prepared with patent attorney was submitted to the Polish Patent Office (UPRP) on 26 June 2018. However, this has been just the beginning of the long process. Now I have to extend the patent application to other territories, that is to the whole of Europe and the US. Without finalizing of the steps I cannot proceed any further. Moreover, the time is running and I have got the priority only for 12 months since my provisional patent application is accepted. These are the further costs estimated by patent practitioner I have to bear:

Procedure for making the patent applications covering Europe and the US:

1. Preparing and filing a patent application with the USPTO in the US

· from 2000 to 5000 USD (official filing fees and services of a local patent agent)

· approx 1500 PLN (patent agent fee)

2. Preparing a patent application in a selected country is charged on hourly basis of 300 PLN; in the US a procedure renewal is not a rare incident and then a mandatory fee of 600 USD is payable; writing of official letters takes usually from 8 to 10 hours in each individual case and the fee of the US patent agent of at least 800 USD should be added on top of this.

3. Patent renewal fees in consecutive years

· from 100 to 1000 USD (official fees)

· 300PLN (patent agent fee)

· approx 500 USD (local patent agent fee)

Procedure for making the patent application with European Patent Office (EPO)

1. submission of patent application

· 4500EUR (official filing fee)

· 2000PLN (patent agent fee)

2. conducting the patent procedure by a patent agent (replying to official inquiries, etc.) is charged on hourly basis of 300 PLN

3. fee for subsequent year of patent protection

· 480EUR (renewal fee for the 3rd year)

· 300PLN (patent agent fee)

4. granting of a European patent

· approx 1000 EUR (official fee)

· 500PLN (patent agent fee)

· translation of reservations in French and German is charged at 50 PLN per standard page

5. Validation of the European patent in selected European countries

· from 0 to 500 EUR depending on country (official fee)

· 1500PLN per each country (patent agent fee)

6. fees for subsequent years of patent protection

· from 100 to 1000 EUR (official fee)

· approx 500 EUR (foreign patent agent fee)

· 300 PLN (patent agent fee)

The costs of patent protection are very high and I need your support. Without this I may lose the property rights to my invention. The objective of this crowdfunding campaign is to collect the funds necessary to extend my patent application to the whole of Europe and the US, which is the fundamental condition for the full intellectual property protection of my invention as well as for further development of the project.

How can You help?

Each donation matters! However, what I need it is not only the funds. My intention is to build a community around my project. The group of supporters who understand how innovative my project is and who would spread the information about my invention among their friends and people they know. I strongly believe that with your help the message can reach investors and get their interest. I am afraid that some companies wish I will not be able to submit the patent applications in time. However, I will do all I can not to give them the satisfaction.

The amount of 50000 PLN (13.000 USD) should allow me to cover the costs of preparing and filing the patent applications both in Europe and in the US as well as would enable me to continue the further development of the project.

Thus, make a donation, share my appeal on your profile or within a group on Facebook, open a thread on a computer freaks or gaming forum, tell your friends, any action is welcomed. As far as rewards are concerned I cannot offer much at this stage. I will list each donator under the Founder head on the website and produce special certificates with my thanks if only my invention luckily goes to serial production. What you have seen here is just the beginning. My innovative cooling system will make it possible to produce even smaller but still more efficient graphics cards in future. Who knows, perhaps my solution will be applied to other computer components that require more effective cooling as well. It is commonly known that these are the cooling requirements that determine how the computers are built and what they look like nowadays. Implementation of my innovative cooling solution may also lead to lowering the costs of production and in effect the decrease of market prices of computer hardware. Sky is the limit and perhaps we cannot even imagine what the final outcome might be. What I am sure is that I have to make the step. Do not stay passive. Act now! Because so much depends on You.

“Everyoneknew it was impossible,

until a fool who did not know came along and did it”

Albert

Einstein

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 8

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Dziękuję. Thank You
Dziękuje że poświęciłeś swój czas i podjąłeś działanie !English below:Thank you for taking your time and taking action
1 zł

Kupione 20

Zakończona
Inne
Fundator
Jeżeli zechcesz twoje dane pojawią po powstaniu strony internetowej w zakładce fundatorzy.
10 zł

Kupione 26

Zakończona
Inne
Fundator PLUS
Jeżeli zechcesz po powstaniu strony internetowej twoje dane pojawią się w zakładce fundator PLUS,  oraz jeżeli karty graficzne z moim chłodzeniem wejd...
20 zł

Kupione 34

Zakończona
Inne
Fundator PLUS BRONZE
Jeżeli zechcesz po powstaniu strony internetowej twoje dane pojawią się w zakładce fundator PLUS BRONZE , oraz jeżeli karty graficzne z moim chłodzen...
50 zł

Kupione 5

Zakończona
Inne
Fundator PLUS SILVER
Jeżeli zechcesz po powstaniu strony internetowej twoje dane pojawią się w zakładce fundator PLUS SILVER , oraz jeżeli karty graficzne z moim chłodzen...
100 zł

Kupione 5

Zakończona
Inne
Fundator PLUS GOLD
Jeżeli zechcesz po powstaniu strony internetowej twoje dane pojawią się w zakładce fundator PLUS GOLD , oraz jeżeli karty graficzne z moim chłodzenie...
200 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Fundator PLUS PLATINUM
Jeżeli zechcesz po powstaniu strony internetowej twoje dane pojawią się w zakładce fundator PLUS PLATINUM , oraz jeżeli karty graficzne z moim chłodz...
500 zł
Zakończona
Inne
Fundator PLUS TITANUM
Jeżeli zechcesz po powstaniu strony internetowej twoje dane pojawią się w zakładce fundator PLUS tITANUM, oraz jeżeli karty graficzne z moim chłodzen...
1000 zł

Kupione 1

Zakończona

Wpłaty 130

preloader

Komentarze 34

 
2500 znaków