Pomóżmy br. Maciejowi czynić dobro w Afryce ID: 3h97h3

Pomóżmy br. Maciejowi czynić dobro w Afryce ID: 3h97h3

114 335 zł z 150 000 zł

76%

114 335 zł

114 335 zł

z 150 000 zł

zakończona

zakończona

31.05.2020r

1393

1393

wspierających
76%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Móc uratować komuś życie to niewiarygodna moc. Masz tę moc w swoich rękach.

Br. Maciej Jabłoński jeszcze całkiem niedawno biegał po boisku z Juniorami WKS Śląsk oficjalnie jako fizjoterapeuta, mniej oficjalnie jako „święty medyk” ;). Przyciągał młodzież do kościoła na Sudeckiej, jeździł z nią w góry, śpiewał z nią i są niezbite dowody, że tańczył ;)

Robił naprawdę świetną robotę.

3h97h3-d6bea3f.png


Moje własne życie przewrócił do góry nogami. To między innymi Jemu zawdzięczam ogrom pozytywnych zmian, które mnie dotknęły i które spowodowały, że od ponad trzech lat zamiast potykać się o bruk, unoszę się pół metra nad ziemią "uchachana" szczęściem, z mega spokojem w sercu i pełna miłości do świata. Lekki świrek.

Większym świrkiem jest jednak br. Maciej, który już na początku naszej znajomości podzielił się ze mną swoim marzeniem - wyjazdem na misję do Afryki. Chyba nie potraktowałam wtedy tego bardzo na serio. Młody człowiek, wówczas jakieś niecałe 30 lat, realizujący się w fajnej parafii we Wrocławiu i misja w Afryce? Romantyczne gadanie…

3h97h3-6c6a23ee.png


Jedni gadają, inni działają.

Brat Maciek dwa lata temu spakował tobołki, pożegnał Śląsk i parafię św. Augustyna i ruszył do Afryki. Dokładnie do Republiki Środkowoafrykańskiej.


Na początku spędził tam dwa miesiące odbywając staż przygotowawczy do pracy misyjnej. W zeszłym roku w czerwcu przyjął krzyż misyjny i na dobre ruszył działać w Afryce.

Tak jak i we Wrocławiu tak i żarze buszu rozsiewa pozytywną energię. Ewangelizuje, bawi się z dzieciakami, uczy angielskiego i nawet śpiewa „kaczuchy”.

3h97h3-0af8e198.png


Brat Maciej ma też porządne przygotowanie medyczne, dlatego ogromna część jego pracy koncentruje się na pomaganiu chorym. Wszyscy potrafimy sobie wyobrazić, że tam temat do łatwych nie należy. Zaplecze jest żadne, podobnie jak i środki na leczenie.

3h97h3-3db17d58.png

3h97h3-8df642e0.png

Oto co dziś mówi do nas br. Maciej:

„Moja praca w Republice Środkowoafrykańskiej, to nie tylko sprawowanie sakramentów w odległych wioskach czy budowanie kaplic. W dużej mierze jest to walka o życie i zdrowie, zwłaszcza maluchów. Stworzony u nas w Ngaoundaye „ostry dyżur pediatryczny”, istnieje i funkcjonuje tylko dzięki lekom które kupuję z pieniędzy otrzymanych przez dobrodziejów. Jest czas wielkiego postu, może to będzie dla kogoś z Was zachętą do jałmużny wielkopostnej. A może tak po prostu, ktoś zechce mi pomóc czynić dobro. Opcje są dwie, albo ratuję życie dziecka - bezcenne- albo ono umiera, bo cena za leki 20-30 euro, była zbyt wielka. Brutalne ale prawdziwe!”

3h97h3-de022150.png

MASZ MOC URATOWAĆ ŻYCIE.

P O M Ó Ż !!!

Nie bardzo wiem, co więcej od siebie mogę dodać.

Każda wpłata przekłada się realnie na ukojenie bólu jakiegoś malucha, często wyszarpanie się z ramion kostuchy, które tam w Afryce stanowi wyczerpującą walkę, a w naszych warunkach rutynową procedurę medyczną.

Żyjemy w uprzywilejowanym świecie. Mamy za co dziękować. Podziękujmy wspierając podopiecznych br. Maćka.

Wpłacający1393

KB
Krzysztof Bukanski
1 210,99 zł
KB
KASIA BYSTRZYCKA
1 000 zł
DP
Domicela Pawłowska
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MB
Mateusz Biela
1 000 zł
PP
Paweł Piontek
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
DK
Dariusz Kuźmiński
900 zł
Zobacz więcej

Komentarze245

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  +

  100 zł
 • Maciej Krystkowiak

  Pomogłeś. Wesprzyj proszę moją zbiórkę. ID: hm8ynd

 • Ewelina Jabłońska

  z gory dziekuje ID:tkvzyt

 • Paweł Nowicki

  Zajrzyjcie na moją zrzutkę, uciekam od zawodowego baletu na rzecz fotografi. ID: brm8g1. Napewno się uda !!!

 • Kamil Lewandowski

  PRAWDZIWOŚĆ MOJEJ ZBIÓRKI POTWIERDZONA SKANEM PARAGONÓW WRZUCONYM NA PROFIL ZBIÓRKI. TAK WIĘC POZYTYWNA ZBIÓRKA NA STRONIE: https: // www . zrzutka . pl / g9rfa8 Idzie dobrze, bo już mamy na koncie 511 złotych i już 5 osób wpłaciło. PRZYBYWA TAM LUDZI DOBREJ WOLI!!! Zachęcajcie tez pozostałych do zainteresowania tą zbiórką. Przed świętami było 210 złotych, a zaraz po nich już 511 złotych. Ludzie zaczynają się przekonywać, że warto mi pomóc, bym upamiętnił polski przemysł motoryzacyjny, bym nie zaprzepaścił włożonego trudu w zdobycie pierwszych numerów z tej serii wydawniczej. Na szczęście mam zaprzyjaźnioną Panią kioskarkę, która potrafi cierpliwie poczekać na to aż przyjdę i kupię zaległe numery sprzed nawet 3 tygodni, czy miesiąca. Będzie dobrze!!! :-) Głowa do góry! :-)

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

497 518 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?