Pomóżmy br. Maciejowi czynić dobro w Afryce ID: 3h97h3

94 170 zł z 150 000 zł

62%

94 170 zł

z 150 000 zł

127 dni

do końca

1175

wspierających
62%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Móc uratować komuś życie to niewiarygodna moc. Masz tę moc w swoich rękach.

Br. Maciej Jabłoński jeszcze całkiem niedawno biegał po boisku z Juniorami WKS Śląsk oficjalnie jako fizjoterapeuta, mniej oficjalnie jako „święty medyk” ;). Przyciągał młodzież do kościoła na Sudeckiej, jeździł z nią w góry, śpiewał z nią i są niezbite dowody, że tańczył ;)

Robił naprawdę świetną robotę.

3h97h3-d6bea3f.png


Moje własne życie przewrócił do góry nogami. To między innymi Jemu zawdzięczam ogrom pozytywnych zmian, które mnie dotknęły i które spowodowały, że od ponad trzech lat zamiast potykać się o bruk, unoszę się pół metra nad ziemią "uchachana" szczęściem, z mega spokojem w sercu i pełna miłości do świata. Lekki świrek.

Większym świrkiem jest jednak br. Maciej, który już na początku naszej znajomości podzielił się ze mną swoim marzeniem - wyjazdem na misję do Afryki. Chyba nie potraktowałam wtedy tego bardzo na serio. Młody człowiek, wówczas jakieś niecałe 30 lat, realizujący się w fajnej parafii we Wrocławiu i misja w Afryce? Romantyczne gadanie…

3h97h3-6c6a23ee.png


Jedni gadają, inni działają.

Brat Maciek dwa lata temu spakował tobołki, pożegnał Śląsk i parafię św. Augustyna i ruszył do Afryki. Dokładnie do Republiki Środkowoafrykańskiej.


Na początku spędził tam dwa miesiące odbywając staż przygotowawczy do pracy misyjnej. W zeszłym roku w czerwcu przyjął krzyż misyjny i na dobre ruszył działać w Afryce.

Tak jak i we Wrocławiu tak i żarze buszu rozsiewa pozytywną energię. Ewangelizuje, bawi się z dzieciakami, uczy angielskiego i nawet śpiewa „kaczuchy”.

3h97h3-0af8e198.png


Brat Maciej ma też porządne przygotowanie medyczne, dlatego ogromna część jego pracy koncentruje się na pomaganiu chorym. Wszyscy potrafimy sobie wyobrazić, że tam temat do łatwych nie należy. Zaplecze jest żadne, podobnie jak i środki na leczenie.

3h97h3-3db17d58.png

3h97h3-8df642e0.png

Oto co dziś mówi do nas br. Maciej:

„Moja praca w Republice Środkowoafrykańskiej, to nie tylko sprawowanie sakramentów w odległych wioskach czy budowanie kaplic. W dużej mierze jest to walka o życie i zdrowie, zwłaszcza maluchów. Stworzony u nas w Ngaoundaye „ostry dyżur pediatryczny”, istnieje i funkcjonuje tylko dzięki lekom które kupuję z pieniędzy otrzymanych przez dobrodziejów. Jest czas wielkiego postu, może to będzie dla kogoś z Was zachętą do jałmużny wielkopostnej. A może tak po prostu, ktoś zechce mi pomóc czynić dobro. Opcje są dwie, albo ratuję życie dziecka - bezcenne- albo ono umiera, bo cena za leki 20-30 euro, była zbyt wielka. Brutalne ale prawdziwe!”

3h97h3-de022150.png

MASZ MOC URATOWAĆ ŻYCIE.

P O M Ó Ż !!!

Nie bardzo wiem, co więcej od siebie mogę dodać.

Każda wpłata przekłada się realnie na ukojenie bólu jakiegoś malucha, często wyszarpanie się z ramion kostuchy, które tam w Afryce stanowi wyczerpującą walkę, a w naszych warunkach rutynową procedurę medyczną.

Żyjemy w uprzywilejowanym świecie. Mamy za co dziękować. Podziękujmy wspierając podopiecznych br. Maćka.

Wpłacający1175

KB
Krzysztof Bukanski
1 210,99 zł
DP
Domicela Pawłowska
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
DK
Dariusz Kuźmiński
900 zł
F
falsenblumen
800 zł
 
Dane ukryte
800 zł
K
Katarzyna
700 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze243

 
2500 znaków
 •  
  Kamil Lewandowski

  PRAWDZIWOŚĆ MOJEJ ZBIÓRKI POTWIERDZONA SKANEM PARAGONÓW WRZUCONYM NA PROFIL ZBIÓRKI. TAK WIĘC POZYTYWNA ZBIÓRKA NA STRONIE: https: // www . zrzutka . pl / g9rfa8 Idzie dobrze, bo już mamy na koncie 511 złotych i już 5 osób wpłaciło. PRZYBYWA TAM LUDZI DOBREJ WOLI!!! Zachęcajcie tez pozostałych do zainteresowania tą zbiórką. Przed świętami było 210 złotych, a zaraz po nich już 511 złotych. Ludzie zaczynają się przekonywać, że warto mi pomóc, bym upamiętnił polski przemysł motoryzacyjny, bym nie zaprzepaścił włożonego trudu w zdobycie pierwszych numerów z tej serii wydawniczej. Na szczęście mam zaprzyjaźnioną Panią kioskarkę, która potrafi cierpliwie poczekać na to aż przyjdę i kupię zaległe numery sprzed nawet 3 tygodni, czy miesiąca. Będzie dobrze!!! :-) Głowa do góry! :-)

 • ON
  Oskar Nędzi

  Pomagamy, pomożecie?! ID: zr78tn

 • MM
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Wesołych Świąt

 •  
  Kamil Lewandowski

  Teraz 27 Grudnia 2019 roku mam już uzbierane aż 511 złotych!!!!!!!! :-) Wspiera mnie już 5 osób o dobrych sercach!! Po więcej szczegółów proszę wejść na stronę: https: // www.zrzutka.pl / g9rfa8 Tam dowiecie się więcej o tym w jakim celu i okolicznościach zbierane są pieniądze. zobaczycie też tylko częsc z paragonów które posiadam po zakupie gazetek z częściami do złożenia modelu. :-) Przed świętami było 210 złotych, a teraz zaraz po nich jest już 511 złotych. zawsze można też zadzwonić pod numer: 508 253 370. Zbiórka się rozkręca. Pozdrawiam! Kamil Lewandowski

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

422 525 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?