id: 3hh673

Lions Charity Run 2022 - Pomoc dla dzieci - ofiar wojny na Ukrainie

Lions Charity Run 2022 - Pomoc dla dzieci - ofiar wojny na Ukrainie

Nasi użytkownicy założyli 957 427 zrzutek i zebrali 964 038 449 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Lions Charity Run 2022

Biegną, żeby pomóc dzieciom w Ukrainie

WE RUN WE SERVE!

1026 kilometrów z Chicago do Montrealu


Dokładnie 1026 kilometrów, z Oak Brook przez Chicago, Windsor, London, Hamilton, Toronto, Kingston i Ottawę do Montrealu przebiegnie ośmioro biegaczy, członków Lions Clubs z Polski, Niemiec i Ukrainy. Celem biegu jest podkreślenie wagi dobrosąsiedzkich relacji między sąsiednimi krajami i pokoju na świecie oraz zbiórka pieniędzy na pomoc dla dzieci poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie. Bieg rozpocznie się 17 czerwca o godz. 16.00 w Oak Brook, przed siedzibą największej organizacji humanitarnej na świecie- Lions Clubs, a zakończy się 24 czerwca w Montrealu, gdzie równocześnie odbędzie się światowa konwencja Lions Clubs.

To już dziesiąte, jubileuszowe przedsięwzięcie tej ekipy. Do tej pory biegacze przebiegli 6 500 km w 15 krajach na 3 kontynentach i zebrali ok 1 miliona złotych na pomoc dla dzieci w ponad 10 krajach w Europie, Azji i w Afryce. Za te fundusze zbudowano mn. szkoły w Rwandzie i Tanzanii oraz hostel dla uczniów szkoły w Lokhim w Nepalu, w Himalajach, w drodze na Mount Everest. W Libanie, pomoc dla uchodźców z Syrii niesie ambulans ufundowany także przez LCR. Pomagano również dzieciom w Polsce, Niemczech, w Słowacji na Łotwie i w Ukrainie.

Patronami biegu byli prezydenci Polski, Niemiec, Litwy, Łotwy, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani oraz prezydenci kilkudziesięciu miast, które znalazły się na trasie dotychczasowych biegów.

W tym roku całość zebranych funduszy zostanie przekazana na pomoc dla dzieci, które ucierpiały w wyniku agresji Rosji na Ukrainę.

Pomóc można przez wpłatę na poniższe konto, dołączenie do biegu w dowolnym miejscu na trasie lub zakup koszulki biegowej. Organizatorzy deklarują, że każda zebrana złotówka trafi, bez żadnych potrąceń, do potrzebujących. Wszystkie koszty biegu pokrywają bowiem sami uczestnicy, bądź są sfinansowane dzięki życzliwości sponsorów m.in. firm Texet Poland, Toyota Bońkowscy, Puro Hotels oraz firmę Craft, która przekazała odzież i obuwie dla biegaczy.


Więcej informacji www.lionscharityrun.pl 


rd479af9c382a08a.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 14

JZ
WITKOWSKI RUNNING TEAM
470 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
LS
Lions Svyatogorsk UA
500 zł
PW
Piotr Wojtkowiak
200 zł
JZ
Jacek Zawodny
500 zł
WI
witek
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KK
Krystian K.
500 zł
NR
Nunzio Rinaldi
400 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków