id: 3htn8k

Nie chcę być już sam(a) ! Pandemia zabija samotnością nasze dzieci ! Zmień to z nami .

Nie chcę być już sam(a) ! Pandemia zabija samotnością nasze dzieci ! Zmień to z nami .

Nasi użytkownicy założyli 911 850 zrzutek i zebrali 873 470 083 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Statystyki przerażają: najnowszy raport NIK z września 2020 wykazał, że z roku na rok wzrasta liczba zamachów samobójczych wśród dzieci w wieku 7-18 lat. W 2020 roku aż 107 nastolatków odebrało sobie życie wobec 92 w 2019, a 44 proc. nastolatków ma objawy depresji!

Pandemia spotęgowała problemy psychiczne nieletnich, to swoista "pandemia" samobójstw wśród polskich dzieci i młodzieży.


Brak psychiatrów dziecięcych, utrudniony dostęp do pomocy psychologicznej i pedagogicznej w szkołach, przeładowane programy, brak czasu na odpoczynek, doświadczanie przemocy ze strony rówieśników i nakładające się na tę trudną sytuację: depresja, stany lękowe, poczucie wyalienowania spowodowane pandemią.


Tymczasem, w Polsce brakuje specjalistów (psychiatrów i psychologów), do tego kolejki do tych, co są dostępni, są bardzo długie ( od miesiąca do ponad rok oczekiwania na wizytę), a wizyty prywatne kosztowne od 80 do 250 zł).

 

Już drugi rok uczymy się i pracujemy zdalnie, zamknięci w naszych domach. Coraz więcej dzieci, młodzieży i dorosłych zmaga się z samotnością, poczuciem totalnej bezradności, a nawet depresją. Ma to ogromny wpływ na naszą kondycję psychiczną. Wiele osób wstydzi się lub boi się prosić specjalistę o pomoc. W takiej sytuacji nie mogliśmy pozostać bierni i dlatego postanowiliśmy działać.

Od marca 2021 Stowarzyszenie Wędka im. każdego Człowieka w Toruniu rozpoczęło projekt ,,NIE CHCĘ BYĆ JUŻ SAM”. Realizujemy go w ramach kampanii KILOMETRY DOBRA. Więcej o naszym projekcie można przeczytać na stronie internetowej:

https://kilometrydobra.pl/stowarzyszenie-dzieciom-i-mlodziezy-wedka-im-kazdego-czlowieka/

ta8974dc81c7563e.jpeg


Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka formalnie działa już od 2011 roku. W tym roku obchodzimy jubileusz szczególny: 10-lecie naszej działalności. Organizujemy czas wolny dzieciom i młodzieży z ulic Torunia na ulicach, na podwórkach, placach zabaw. Dajemy wędkę, a nie rybę. Chcemy uczyć samodzielności i zlikwidować roszczeniową postawę wobec życia, społeczeństwa i drugiego człowieka.y1fba9d6564c11f3.jpegKOMU CHCEMY POMÓC I DLACZEGO?

 

Chcemy objąć wsparciem psychologicznym dzieci, młodzież oraz rodziców obciążonych skutkami izolacji pandemicznej. Chcemy pokazać, że z każdej sytuacji jest wyjście. Trwająca pandemia uderza w jakiś sposób, w każdego z nas wpływając na nasze zdrowie psychiczne. Młodzież tęskni za tradycyjną formą kontaktu z rówieśnikami. Rodzice często potracili pracę wpadli, w spiralę długów i także nie radzą już sobie z tą sytuacją. Poczucie izolacji jest coraz bardziej frustrujące. Sytuacja w wielu domach jest bardzo napięta.

 

Dlatego chcemy wesprzeć rodziny, które mają bardzo ciężką sytuację życiową i nie radzą sobie zupełnie. Często nie są one świadome, że ktoś może ich wysłuchać i zmienić ich negatywne nastawienie. Wystarczy jedno spotkanie z kimś, kto potrafi wysłuchać, nie ocenić, by wróciła nadzieja.


JAK MOŻEMY POMÓC?

#dajMYdostęp docelowo do 600 wizyt u psychologa dzieciom i rodzicom.

OpłaćMY 600 wizyt u psychologa, na którą nie będą czekać miesiącami.

1 wizyta to 100 zł

Ważna jest każda złotówka, choć prosimy, abyś stał się lub stała jednym(ą) z naszych Sześciuset Dobrowników / Dobrowniczek, czyli wojowników / wojowniczek o dobrostan psychiczny i emocjonalny dla dzieci i rodzin, którzy opłacą jedną wizytę.

Nie pozwólMY by pandemia odebrała komuś nadzieję. Twoje wsparcie może przywrócić wielu osobom wiarę w drugiego człowieka i uratować komuś życie. Oni nie mogą dłużej czekać !!! 


Pomóż i zostań jednym(ą) z 600 DOBROWNIKÓW i DOBROWNICZEK !!!

 

Na koniec jeszcze zapraszamy szkoły do włączenia się do włączenia się do zrzutki i założenia e-skarbonek

Dla szkół, które zaangażują się i zbiorą najwięcej zostaną przyznane nagrody.

I miejsce - 100 talonów (100 godzin na porady ze specjalistą)

II miejsce -50 talonów(50 godzin)

III miejsce- 25 talonów(25 godzin)


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 14

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!