id: 3htn8k

Nie chcę być już sam(a) ! Pandemia zabija samotnością nasze dzieci ! Zmień to z nami .

Nie chcę być już sam(a) ! Pandemia zabija samotnością nasze dzieci ! Zmień to z nami .

Nasi użytkownicy założyli 1 035 256 zrzutek i zebrali 1 102 407 632 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Statystyki przerażają: najnowszy raport NIK z września 2020 wykazał, że z roku na rok wzrasta liczba zamachów samobójczych wśród dzieci w wieku 7-18 lat. W 2020 roku aż 107 nastolatków odebrało sobie życie wobec 92 w 2019, a 44 proc. nastolatków ma objawy depresji!

Pandemia spotęgowała problemy psychiczne nieletnich, to swoista "pandemia" samobójstw wśród polskich dzieci i młodzieży.


Brak psychiatrów dziecięcych, utrudniony dostęp do pomocy psychologicznej i pedagogicznej w szkołach, przeładowane programy, brak czasu na odpoczynek, doświadczanie przemocy ze strony rówieśników i nakładające się na tę trudną sytuację: depresja, stany lękowe, poczucie wyalienowania spowodowane pandemią.


Tymczasem, w Polsce brakuje specjalistów (psychiatrów i psychologów), do tego kolejki do tych, co są dostępni, są bardzo długie ( od miesiąca do ponad rok oczekiwania na wizytę), a wizyty prywatne kosztowne od 80 do 250 zł).

 

Już drugi rok uczymy się i pracujemy zdalnie, zamknięci w naszych domach. Coraz więcej dzieci, młodzieży i dorosłych zmaga się z samotnością, poczuciem totalnej bezradności, a nawet depresją. Ma to ogromny wpływ na naszą kondycję psychiczną. Wiele osób wstydzi się lub boi się prosić specjalistę o pomoc. W takiej sytuacji nie mogliśmy pozostać bierni i dlatego postanowiliśmy działać.

Od marca 2021 Stowarzyszenie Wędka im. każdego Człowieka w Toruniu rozpoczęło projekt ,,NIE CHCĘ BYĆ JUŻ SAM”. Realizujemy go w ramach kampanii KILOMETRY DOBRA. Więcej o naszym projekcie można przeczytać na stronie internetowej:

https://kilometrydobra.pl/stowarzyszenie-dzieciom-i-mlodziezy-wedka-im-kazdego-czlowieka/

ta8974dc81c7563e.jpeg


Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka formalnie działa już od 2011 roku. W tym roku obchodzimy jubileusz szczególny: 10-lecie naszej działalności. Organizujemy czas wolny dzieciom i młodzieży z ulic Torunia na ulicach, na podwórkach, placach zabaw. Dajemy wędkę, a nie rybę. Chcemy uczyć samodzielności i zlikwidować roszczeniową postawę wobec życia, społeczeństwa i drugiego człowieka.y1fba9d6564c11f3.jpegKOMU CHCEMY POMÓC I DLACZEGO?

 

Chcemy objąć wsparciem psychologicznym dzieci, młodzież oraz rodziców obciążonych skutkami izolacji pandemicznej. Chcemy pokazać, że z każdej sytuacji jest wyjście. Trwająca pandemia uderza w jakiś sposób, w każdego z nas wpływając na nasze zdrowie psychiczne. Młodzież tęskni za tradycyjną formą kontaktu z rówieśnikami. Rodzice często potracili pracę wpadli, w spiralę długów i także nie radzą już sobie z tą sytuacją. Poczucie izolacji jest coraz bardziej frustrujące. Sytuacja w wielu domach jest bardzo napięta.

 

Dlatego chcemy wesprzeć rodziny, które mają bardzo ciężką sytuację życiową i nie radzą sobie zupełnie. Często nie są one świadome, że ktoś może ich wysłuchać i zmienić ich negatywne nastawienie. Wystarczy jedno spotkanie z kimś, kto potrafi wysłuchać, nie ocenić, by wróciła nadzieja.


JAK MOŻEMY POMÓC?

#dajMYdostęp docelowo do 600 wizyt u psychologa dzieciom i rodzicom.

OpłaćMY 600 wizyt u psychologa, na którą nie będą czekać miesiącami.

1 wizyta to 100 zł

Ważna jest każda złotówka, choć prosimy, abyś stał się lub stała jednym(ą) z naszych Sześciuset Dobrowników / Dobrowniczek, czyli wojowników / wojowniczek o dobrostan psychiczny i emocjonalny dla dzieci i rodzin, którzy opłacą jedną wizytę.

Nie pozwólMY by pandemia odebrała komuś nadzieję. Twoje wsparcie może przywrócić wielu osobom wiarę w drugiego człowieka i uratować komuś życie. Oni nie mogą dłużej czekać !!! 


Pomóż i zostań jednym(ą) z 600 DOBROWNIKÓW i DOBROWNICZEK !!!

 

Na koniec jeszcze zapraszamy szkoły do włączenia się do włączenia się do zrzutki i założenia e-skarbonek

Dla szkół, które zaangażują się i zbiorą najwięcej zostaną przyznane nagrody.

I miejsce - 100 talonów (100 godzin na porady ze specjalistą)

II miejsce -50 talonów(50 godzin)

III miejsce- 25 talonów(25 godzin)


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 14

MS
Maciej Stypka
80 zł
KN
Fifa News Polska
50 zł
RR
Radoslaw Rostkowski
50 zł
C/
Cegielka / Przemek31 PL
40 zł
MS
E11 Jasny Eleven Eagles
40 zł
 
Dane ukryte
20 zł
JG
20 zł
WW
Cegiełka Fifa Wawrys88
20 zł
DX
Dick XxMaNiUxX
20 zł
AR
Agata Raczkowska
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!