id: 3jdwjc

Pomóżmy Szeryfowi z Bieszczad po pożarze

Pomóżmy Szeryfowi z Bieszczad po pożarze

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
54 830 zł
z 80 000
68%
zakończona
25.08.2023r
310
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 015 153 zrzutki i zebrali 1 061 991 679 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

27 maja, nad ranem, w Ośrodku GTJ PTTK U Szeryfa w Dwerniku w Bieszczadach, należącym do Małgorzaty i Jarosława Nowak, miał miejsce pożar budynku gospodarczo-socjalnego, w wyniku którego budynek uległ całkowitemu spaleniu mimo prowadzonej akcji gaśniczej. W wyniku pożaru rodzina Nowaków straciła całkowicie sprzęt wykorzystywany w gospodarstwie ( ciągnik rolniczy, quad, wykaszarki, kosiarki, piły łańcuchowe, narzędzia rolnicze) oraz sprzęt który gospodarze wykorzystywali w wycieczkach konnych (siodła westernowe, kilkanaście kompletów uprzęży homontowej i szorowej, wóz). Spalił się również ich zakład pracy tzw. „serownia”, gdzie produkowali sery z mleka od krów, jakie sami hodują. Straty są ogromne. Tym bardziej ogromne, że pożar zdarzył się przed sezonem, który dla tych ludzi, oznacza możliwość utrzymania siebie i ich stada zwierząt jakie mają na utrzymaniu przez cały rok ( konie, krowy, psy, koty, kury, króliki). Na szczęście żadne, ze zwierząt nie ucierpiało gdyż w porę zostały umieszczone w bezpiecznych miejscach, z dala od ogromnego pożaru. Ludzie najpierw ratowali zwierzęta nie sprzęt !

To wspaniała rodzina, która swoją ciężką pracą przez lata, wnosiła dużo dobra dla wszystkich, którzy ich odwiedzali, więc mamy szansę im pomóc.

Pomoc finansowa będzie przeznaczona na odkupienie całego sprzętu, który został spalony a bez którego rodzina Nowaków nie jest w stanie prowadzić swojego gospodarstwa rolnego oraz na odbudowę spalonych budynków.

Pomóżcie proszę, bo dla tych ludzi i zwierząt to ważne. Najbardziej bowiem fascynująca w Bieszczadzkich Ludziach jest ich niezłomność, pracowitość, duma i umiejętność życia blisko natury. Ludzie Bieszczad potrafią przetrwać najtrudniejsze warunki. Lecz czasem zdarza się, iż okrutny los sprawia, iż tracą tak wiele, że przestają być "nieśmiertelni" i wtedy warto wspomóc ich walkę o przetrwanie.

Bądźmy w tym nieszczęściu z Nimi w Bieszczadach...Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 310

KD
Staszek D
200 zł
W.
W.K.
500 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AN
Angelika
20 zł
 
Dane ukryte
70 zł
BW
Bartosz Woźniak
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
SS
Sonia Synak
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków