id: 3jxh4z

Wydanie książki "Antynatalizm. O niemoralności płodzenia dzieci"

Wydanie książki "Antynatalizm. O niemoralności płodzenia dzieci"

32 030 zł 
z 13 090
244%
zakończona 10.07.2020r
668 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • By dawać przykład do naśladowania, o rzeczach dobrych warto mówić otwarcie. Z dumą informujemy, że nasz Autor — Pan Mikołaj Starzyński — zrzekł się przysługującego mu crowdfundingowego honorarium na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.


  Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę — jak sama o sobie pisze — od 1991 roku dąży do tego, by wszystkie dzieci miały bezpieczne dzieciństwo i były traktowane z poszanowaniem ich godności i podmiotowości.


  Wierzymy, że ten miły gest przynajmniej na moment rozświetli troski Młodych Istot, które szczególnie mocno doświadczają trudów naszego świata.


  Mikołaj Starzyński, dziękujemy!


  ---

  Przelew na kwotę 3000 zł został zlecony przez TNSA dnia 02.12.2020 roku. Fundacja ma prawo dowolnie dysponować otrzymaną kwotą, według własnych potrzeb.

  https://fdds.pl/

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • My również nie możemy się doczekać odbioru nakładu! Niestety będziemy musieli poczekać jeszcze te kilka dni, najprawdopodobniej do poniedziałku 😌 By rozbudzić Waszą i naszą wyobraźnię, drukarnia przesłała nam kilka zdjęć z wydrukowanymi środkami. Teraz czekamy na oprawę 💪


  lb1ee7761264f539.jpegwcea8ed0ad7b6042.jpegw5d677c6a3e5ab5b.jpegn29079e64dbde19b.jpegsd9a7c94e7e29671.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Witamy po wakacyjnej przerwie garścią informacji na temat postępów prac!


  Nasza książką jest już prawie gotowa i w tym tygodniu zamierzamy oddać ją do druku. Niestety data premiery przesunie się aż na połowę października. Spowodowane jest utrudnieniami powstałymi podczas sierpniowej przerwy wakacyjnej oraz pandemicznymi kłopotami z dostępem do rzadko spotykanego papieru.


  Przy okazji przypominamy, że na Państwa skrzynki emailowe w sierpniu przesłaliśmy informację o możliwych formach wysyłki książki. Jeśli z jakichś powodów wiadomość ta nie dotarła, prosimy o kontakt: [email protected]


  Uwaga. W tym tygodniu będziemy mieli dla Państwa także trzy bardzo miłe niespodzianki :) Obserwujcie nasze media społecznościowe! Szczególnie nasz facebookowy fanpage:  https://www.facebook.com/towarzystwo.naukowe.im.stanislawa.andreskiego


  Pozdrawiamy serdecznie

  TNSA

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo,

  w ramach podziękowania chcielibyśmy w sposób namacalny odwdzięczyć się tym, którzy obdarzyli nas zaufaniem. Dlatego rozpoczęliśmy prace nad nowym ekskluzywnym wydaniem książki Mikołaja Starzyńskiego.


  Egzemplarze z limitowanej edycji trafią wyłącznie do tych, którzy wybrali lub wybiorą papierową wersję książki podczas trwającej jeszcze zbiórki. Wersja limitowana publikacji nie będzie dostępna w tradycyjnej sprzedaży w księgarniach i internecie.


  Z czego składać będzie się książka?

  • wytrzymała szyta oprawa otabind
  • niemęczący wzroku papier Munken Pure Rough 90g dla głównej części książki
  • papier barwiony w masie Keaykolour Pastel Green 120g dla aneksów
  • okładka ze skrzydełkami z papieru Keaykolour Sequoia 300g


  Dodatkowo, książka będzie poszerzona o kolejny aneks zawierający przetłumaczony na język polski Manifest antynatalistyczny filozofa antynatalisty — doktora Karima Akermy. Tekst ten opublikujemy bezpłatnie w sieci przed wydaniem książki!


  Jest nam bardzo miło, że dzięki Państwa wsparciu możemy wspólnie wydawać dobrą literaturę w pięknej formie!

  Redakcja Towarzystwa Naukowego im. Stanisława Andreskiego  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo, jest nam bardzo miło, że w przeciągu niespełna 32 godzin udało nam się zebrać 100% potrzebnej sumy. Nikt z nas się tego nie spodziewał. Dziękujemy! W redakcji pracujemy nad tym, w jaki sposób możemy uatrakcyjnić książkę lub samą zbiórkę. Na pewno przygotujemy coś, co ucieszy wszystkich wpłacających. Tymczasem prosimy o dalsze wpłaty, które pozwolą nam wydrukować większy nakład i dotrzeć z książką do szerszego grona Czytelników.

  

  Redakcja Towarzystwa Naukowego im. Stanisława Andreskiego

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pomóż nam wydać książkę Mikołaja Starzyńskiego "Antynatalizm. O niemoralności płodzenia dzieci" i dołącz do grona honorowych darczyńców naszego towarzystwa naukowego.


"Antynatalizm. O niemoralności płodzenia dzieci" to publikacja wyjątkowa na polskim rynku. Jej autor, pisząc przystępnym językiem o rzeczach trudnych i kontrowersyjnych, stawia ważne pytanie: czy my, ludzie, mamy moralne prawo do tego, by się rozmnażać i skazywać nasze dzieci na życie, które często jest bolesne i trudne? Zebrane w pracy argumenty skłaniać nas mogą do udzielenia przeczącej odpowiedzi. I choć z częścią z nich być może trudno będzie nam się zgodzić, książka na długo pozostanie w naszej pamięci.CO ZAWIERA KSIĄŻKA?Autor zaczyna od szkicu historycznego, pokazując, że wątpliwości dotyczące sprowadzania świadomych istot na świat towarzyszyły ludzkości od tysiącleci. Osobny rozdział poświęca pesymizmowi, rozpatrując jego psychologiczne i filozoficzne uwarunkowania oraz konsekwencje. Nawiązując do ważnego dla antynatalistów eseju pt. "Ostatni Mesjasz" norweskiego myśliciela Petera W. Zapffego, opisuje rozmaite psychiczne i kulturowe mechanizmy, za pomocą których bronimy się przed rzeczywistością. Są to np. błędy poznawcze działające niczym "różowe okulary", przez które patrzymy na świat, lekceważąc jego grozę i milczącą obojętność.


Druga połowa książki to przegląd rozmaitych argumentacji antynatalistycznych: od feministycznych, przez etyczne, po ekologiczne. Autor odwołuje się tu do najważniejszych postaci współczesnej myśli antynatalistycznej, przede wszystkim Davida Benatara i Julia Cabrery. Starzyński w przystępny sposób streszcza ich najważniejsze tezy przemawiające za stanowiskiem, że płodzenie dzieci jest niemoralne.


Ponadto w aneksie zamierzamy zawrzeć jeden z wybitnych klasycznych tekstów antynatalistycznych, esej Petera W. Zapffego pt. "Ostatni Mesjasz" w znakomitym przekładzie Andrzeja Konrada Trzeciaka, a także zbiór 56 obszernych cytatów, które na potrzeby tej książki wybrał znawca tematu — Piotr J. Miroń.DLACZEGO POTRZEBUJEMY WASZEGO WSPARCIA?


Uruchomiliśmy zbiórkę, przede wszystkim po to, żeby pokryć koszty druku, prac redakcyjnych oraz graficznych. Wasze wsparcie będzie dla nas wspaniałą motywacją do dalszej pracy. Pamiętajcie, że cenna jest dla nas każda wpłata, nawet symboliczna.


Obdarowując nas zaufaniem, otrzymacie w zamian książkę nie tylko ciekawą i skłaniającą do myślenia, lecz także piękną. Uważamy bowiem, że forma książki jest równie istotna co jej treść. Niestety artystyczne wydania niosą za sobą wysokie koszty druku, których jako organizacja non-profit nie jesteśmy w stanie pokryć z własnej kieszeni.POMAGAJĄC — RATUJESZ LAS


Co więcej, w ramach podziękowania i w trosce o przyszłość tych, którzy się narodzą, 5% przychodu ze sprzedaży książki przekazujemy na sprzątanie lasu i sadzenie drzew. Każdą książkę w sposób estetyczny i dyskretny oznaczamy informacją, że jej zakup przyczynił się do oczyszczenia lasu i posadzenia drzewa. Śledź nas na bieżąco — więcej szczegółowych informacji wkrótce.POLECAJĄ


uc99bcf3a7e517f1.png

Tomasz Stawiszyński — filozof, eseista


"Lepiej by było dla człowieka, gdyby się nigdy nie urodził — mawiali starożytni Grecy. Pasjonująca książka Mikołaja Starzyńskiego dostarcza wykwintnej argumentacji na rzecz tej tezy. Dla nas wprawdzie — czytelników i czytelniczek — jest już za późno, bo klamka zapadła, istniejemy. Pocieszające jest to, że wyłącznie istniejąc możemy uznać wyższość nieistnienia. Po lekturze "Antynatalizmu" nikt nie będzie miał co do tego żadnych wątpliwości. Ważna i świetnie napisana książka".


e4908bd836ea5bcc.png

Renata Kim — „Newsweek Polska”


"To książka niezwykła: opowiada o ludziach, którzy uważają, że nie należy płodzić dzieci. Chcą w ten sposób chronić je przed cierpieniem, nieuniknionym, gdyby jednak przyszły na świat. Bardzo kontrowersyjne stanowisko, łatwe do zlekceważenia i uznania za kaprys filozoficzno-egzystencjalny. Tymczasem Mikołaj Starzyński prowadzi nas przez argumenty antynatalistów z taką precyzją i wrażliwością, że zaczynamy się nad nimi poważnie zastanawiać. Nie musimy przyznawać im racji, ale na pewno zrozumiemy, dlaczego nie chcą dawać życia nowym bytom. Autor też antynatalistów nie ocenia, choć nie ukrywa, że jest ich postawą bardzo zaciekawiony, może nawet zafascynowany. Robi rzecz niezwykłą: z wielką empatią daje im głos".


tb55f01efebec0f7.png

prof. dr hab. Zbigniew Mikołejko — IFIS PAN


"Książka Mikołaja Starzyńskiego to dogłębny, rzeczowy — i z racji tej rzeczowości, tego umiarkowania tonu — przejmujący obraz radykalnego i bolesnego buntu przeciw płodzeniu albo, jeśli kto woli, powoływaniu ku życiu. Życiu, które zawsze — niezależnie od jego jakości — musi być, nie tylko według zwolenników antynatalizmu, drastycznym dramatem jednostki: przede wszystkim dlatego, że niechybnym horyzontem istnienia, jego przeraźliwą i paradoksalną koroną jest śmierć. Mimo to, jak dowodzi autor, antynatalizm nie jest wcale spazmatycznym nihilizmem, szytym jedynie trwogą. Książki takiej, gromadzącej starannie, warstwa po warstwie — od greckiej starożytności po dzień obecny — argumenty, wyznania i (jednak) lamentacje zwolenników tak gorzkiego, tak skrajnego widzenia losu — dotąd w Polsce nie było".
O AUTORZE


n9f6d2c2d0318cea.png


Mikołaj Starzyński: kulturoznawca, fotograf, autor książek, recenzji i wywiadów, współtwórca zina "Lamalo". Jego zdjęcia publikowano w książkach i prasie (m.in. "Newsweeku", "Polityce", "Tygodniku Powszechnym", "Wysokich Obcasach", "Vogue Polska", "Forbesie"). W 2015 roku wydawnictwo Nomos opublikowało jego pierwszą książkę pt. "Nowy Ateizm. Analiza krytyczna".O NAS


qb8d610c55e0a419.png


Towarzystwo Naukowe im. Stanisława Andreskiego tworzą badacze, artyści, studenci i osoby związane ze światem książek. Wydajemy wysokojakościowe publikacje naukowe i popularnonaukowe, zmuszające do krytycznego myślenia, prowokujące rzeczowe dyskusje i dążące do prawdy, nawet jeśli stawiają one niewygodne pytania. Pomóż nam wydawać dobrą literaturę w pięknej formie!NASZE MEDIA


Strona książki: antynatalizm.com

Facebook wydawcy: facebook.com/towarzystwo.naukowe.im.stanislawa.andreskiego


MAMY NADZIEJĘ, ŻE DZIĘKI WASZEMU WSPARCIU KSIĄŻKA UJRZY ŚWIATŁO DZIENNE WE WRZEŚNIU 2020 ROKU

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 668

preloader

Komentarze 67

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

892 095 zrzutek

i zebrali

833 288 646 zł

A ty na co dziś zbierasz?