id: 3k9j69

STOP zamknięciu Strzelnicy Skorpion w Kornem

STOP zamknięciu Strzelnicy Skorpion w Kornem

13 375 zł 
z 20 000
66%
zakończona
16.09.2018r
130
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 939 615 zrzutek i zebrali 932 167 590 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Wygraliśmy! Strzelnica ponownie otwarta! Poniżej decyzja SKO: Reasumując regulamin był i jest w pełni zgodny z prawem i wydany zgodnie z nim. Za pewne to nie koniec walki jednak na tę chwilę bitwa wygrana! Pragniemy podziękować wszystkim, którzy nas wspierali! To dzięki wam !
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Od jakiegoś czasu trwa próba zniszczenia legalnie działającej strzelnicy, która została stworzona siłami pasjonatów strzelectwa. To jedyny niekomercyjny obiekt na pomorzu - doskonale zlokalizowany i dostępny dla obecnych i przyszłych pasjonatów strzelectwa. Obiekt ten funkcjonował przez 4 lata, niestety nie spodobał się kilku osobom w tym Pani Aleksandrze Przybylskiej jednocześnie dziennikarce pewnej niszowej lokalnej gazety. Od dłuższego czasu robiła wszystko co mogła aby zamknąć strzelnicę, Próbowała również wywołać presję na władzach jak i organach, którym podlegają tego typu działalności aby doprowadzić do jej zamknięcia.

W dniu 7 maja 2018 roku Aleksandra Przybylska i Wojciech Felskowski złożyli wniosek do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gdańsku, w którym domagali się uchylenia decyzji akceptujących regulaminy dwóch strzelnic w Kornem. W przedmiotowym wniosku zawarto również szereg pomówień i konfabulacji, których wiarygodność została podważona w toku postępowania (między innymi poprzez przedstawienie przez Stronę wyników postępowania Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Policji).

W dniu 13 lipca 2018 roku, SKO w Gdańsku wydało postanowienie o wstrzymaniu wykonalności decyzji o akceptacji regulaminu strzelnicy. Uzasadniając postanowienie Organ wskazał, że decyzja narusza przepisy art. 123 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. Prawo geologiczne i górnicze z uwagi na zlokalizowanie strzelnicy na części działki stanowiącej teren poeksploatacyjny po zakładzie górniczym. Ponadto Organ wskazuje na brak decyzji o dopuszczeniu strzelnicy do użytkowania, a także na brak decyzji dotyczącej poziomu hałasu.

Należy zauważyć, że decyzja o akceptacji regulaminu strzelnicy wydawana przez właściwego Wójta, nie obejmuje swoim zakresem badania zgodności regulaminu z prawem Geologicznym i górniczym, rozporządzeniem w sprawie wymagań w zakresie ochrony środowiska dotyczących budowy i użytkowania strzelnic z dnia 4 kwietnia 2000 r., ani z Miejscowym Planem zagospodarowania Przestrzennego. Postępowanie mające na celu wydanie tej decyzji ma na celu sprawdzenie zgodności przedmiotowego regulaminu z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 marca 2000 r. w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic.

Rzadko spotykany poziom złej woli prezentowany przez SKO oraz zaangażowanie lokalnych polityków wskazują, że jest to sprawa stricte polityczna.

Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli wsparcie działań mających na celu powstrzymanie procederu nielegalnego zamykania strzelnic w Gminie Kościerzyna, w którym uczestniczą urzędnicy SKO.

Kwota do zebrania to 20 000 zł. Celem jest pokrycie wynagrodzenia kancelarii prawnej która działa w sprawie oraz kosztów utrzymania strzelnicy w tym okresie. Opis zdarzenia oraz skany dokumentów z SKO

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 130

KM
Krzy Mak
1 000 zł
AN
Adam Naguszewski
1 000 zł
JD
Juliusz De Marco
501 zł
TK
Tomasz Kumiszcza
500 zł
BJ
Bolesław Jóźwiak
500 zł
DP
D.P.B. Przemysław Bobrucki
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
SS
Stowarzyszenie Strzeleckie GARMIN
200 zł
KK
Krzysztof Kwaśnik
200 zł
SW
Sławomir Wojciech Kozaczka
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 23

 
2500 znaków