id: 3kfduz

Komputery dla dzieci z Domów Dziecka

Komputery dla dzieci z Domów Dziecka

Nasi użytkownicy założyli 1 178 454 zrzutki i zebrali 1 232 070 450 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

O co chodzi w akcji? Wirus wszystkich zamknął nas wszystkich w domach, a życie przeniósł do Internetu. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale w tym momencie jest to jedyna bezpieczna opcja. Problem w tym, że wbrew pozorom nie wszyscy mają swobodny dostęp do Internetu. Dzieci z Domów Dziecka najczęściej tej szansy nie mają, bo … nie mają sprzętu. A bez komputerów nie odrobią lekcji, nie nauczą się ekonomii i przedsiębiorczości, nie uwierzą, że mają wpływ na swój los. Zmieńmy to. Dajmy dzieciakom szansę na … równe szanse.


Co możemy zrobić?

Jest mnóstwo dobrego sprzętu, który zalega nam w biurach, garażach. Mamy komputery, klawiatury i monitory pochowane w szafach czy wyniesione do komórek. Ideą akcji jest danie drugiego życia komputerom, by w ten sposób pomóc dzieciakom. Tak będzie lepiej dla dzieci, lżej dla planety. Win – win.

Co już mamy?

Mnóstwo sprzętu. Nasze biuro wygląda jak magazyn, dotarło do nas ponad 60 laptopów i komputerów stacjonarnych. Do tego monitory, klawiatury i inne akcesoria. Serio, jesteście WSPANIALI! Nasza akcja trwa już od jakiegoś czasu i cieszy się dużym zainteresowaniem, ale od momentu, gdy wystąpiliśmy w mediach, gdy nasza akcja „Algorytm Dobroczynności, Komputery Dla Dzieci z Domów Dziecka”, jak nazwał ją Polsat News, dotarła do wielu z was, wszystko nabrało niesamowitego rozpędu.

Po wywiadzie w Godzinach Szczytu w Polsat News odebraliśmy od Was łącznie prawie setkę telefonów, SMS-ów, e-maili i wiadomości na messengerze. Niektórzy z Was pytali, czy mogą wesprzeć akcję inaczej niż poprzez dostarczenie komputerów.

Otóż każdy może pomóc – jeśli nie przekazaniem sprzętu to datkiem, nawet najdrobniejszym, by ten sprzęt przywrócić do życia.

Dlaczego zbiórka jest potrzebna?

Bo nawet najlepszy sprzęt wymaga renowacji, odnowienia, zakupu nowych podzespołów, dysków itd. To są rzeczy niezbędne do tego, by przekazać dzieciakom sprawne, dobrze przygotowane komputery.

Dlatego też uruchamiamy zbiórkę na zakup „ulepszaczy” do komputerów: dysków SSD, zasilaczy, myszek, słuchawek itp.

Dyski SSD są 20 razy szybsze niż standardowe i odmładzają komputer o kilka lat. Najmniejszy dysk SSD, o pojemności 128 GB to koszt 130 zł.

Marzy nam się wyposażyć wszystkie komputery w te dyski i jeśli chcecie wesprzeć to marzenie, możecie to zrobić za pomocą zrzutki.

Wszystkie aktualizacje publikujemy na naszym fanpage https://www.facebook.com/Sensilabs.co.uk/


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 13

 
Dane ukryte
200 zł
MS
Maciej Serafin
200 zł
BB
Beata Badzyńska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AT
Anna Tamborska
50 zł
Gutek
50 zł
AR
Arek
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!