id: 3kwsye

Dla bezdomnego Pana Janka

Dla bezdomnego Pana Janka

Nasi użytkownicy założyli 1 177 399 zrzutek i zebrali 1 229 765 562 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

b78ac4688327249a.jpegy97a4c83dd536b41.jpegk0256578525f1dd8.jpegq81c917b65e18ce0.jpegW LIPCU 2021 ORGANIZOWAŁAM KOLEJNĄ ZBIÓRKĘ I UDAŁO NAM SIĘ ZEBRAĆ 2500 PRZEZ ZRZUTKE I 1200 PRYWATNIE OD CUDOWNYCH OSÓB. DZIEKI TEMU PAN JANEK MIAL ZAPEWNIONY NOCLEG I JEDZENIE I W ZASADZIE DZIEKI WAM OD ROKU NIE JEST JUŻ W LESIE. PONAWIAM PROŚBĘ I CIŚNIENY NA KOLEJNE MIESIĄCE.


*Przeczytajcie koniecznie historie!

*Na zdjęciach widzimy jego pierwszy namiot ( mały) i drugi który dostał od jednej z moich znajomych <3HISTORIA:


Kochani jak wiecie od paru lat pomagam osobom bezdomnym. Chce Wam tu opowiedzieć historie człowieka z lasu dla którego potrzebuje pomocy. Pan Wiesław Skorupa ( wszyscy mówią na niego Janek) jest niedowidzącym kaleką mieszkającym w środku lasu.


Poznaliśmy się w Lesie Wolskim . Podczas spaceru z psami zauważyłam starszego Pana wygrzebującego ze śmieci przy pobliskim cmentarzu niedopalone do końca znicze. Od razu zauważyłam że coś jest nie tak i powędrowałam za nim wgłąb lasu. Kiedy nadarzyła się okazja podeszłam bliżej i zagadałam czy nie potrzebuje jakiejś pomocy. I tak zaczęła się nasza przyjaźń.

Rozmawialiśmy godzine. Opowiedział mi troszkę swoją historię. Okazało się że od 8 lat mieszka w namiocie. Zniczami podgrzewa sobie namiot w zimniejsze wieczory. Nie narzekał. Był uśmiechnięty i pogodny. Mądry gość , wykształcony. Pokazał mi miejsce w którym sypia i wtedy zamarłam. Brudny dziurawy i zawalony namiot to był jego zaimprowizowany dom. W środku troche rupieci i przemoczone śpiwory. Ogarnełam zbiórkę wśród moich kursantów i już po paru dniach miał nowy namiot i ciuchy. Potem w okresie covida przez pół roku kupowałam mu jedzenie z pomocą fantastycznej akcji charytatywnej. Ogarnęliśmy mu telefon i mase przydatnych rzeczy. I tak minęło kilka miesięcy . Przed nadchodząca zimą udało się zakwaterować Pana Janka w pewnym krakowskim hotelu który w czasie pandemii zrobił niesamowitą akcję dla bezdomnych. Pan Janek jest porządnym człowiekiem więc od razu dostał miejsce i w hotelu spędził cudowny czas od grudnia do marca. W międzyczasie z okazji moich urodzin udało mi się zebrać 4 tysiące złotych . Znaleźliśmy hostel oferujący dość dobrą cenę 800 zł za miesiąc i tam Pan Janek przebywa do dzis wracając do cywilizowanego świata. W międzyczasie za pomocą znajomej okulistki zorganizowaliśmy mu operacje oczu i od niedawna Pan Janek widzi zupełnie dobrze. Chce dalej mu pomagać ale w obecnych czasach nie jest łatwo dokładać do obcej osoby kiedy ma się na głowie mnóstwo rachunków. Dlatego zwracam się do Was.. na fb mam kilka tysięcy znajomych. Gdyby każdy dorzucił złotówkę Pan Janek będzie mógł dalej funkcjonować przez jakiś czas. Oczywiście działamy z mopsem próbując przywrócić mu rentę inwalidzka ( ze względu na noge ktora ledwo dziala ) . Z mopsu dostaje 350 zł miesięcznie i kilka zł dziennie na obiad w barze mlecznym.On kochani nie ma nic a jest pogodny i pomocny. Czasem dzwoni do mnie i nigdy nie narzeka tylko pyta czy u mnie wszystko dobrze. To dobry człowiek . Dlatego zwracam się do Was . 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 88

EW
Ewa
500 zł
KT
Smaklajtu
200 zł
DD
Daniel DG
200 zł
ŁK
Łukasz K.
100 zł
Ewelina Ł-B
100 zł
KP
Klaudia Perdek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
II
Irek Irek
100 zł
KG
Kinga Grynpeter
100 zł
PG
Piotr Gil
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!