id: 3kz6zk

Pomoc dla Szpitala w Myślenicach

Pomoc dla Szpitala w Myślenicach

Nasi użytkownicy założyli 1 036 410 zrzutek i zebrali 1 105 167 328 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

be16308caa8ed7f3.jpeg


Szanowni Państwo !

Zarządzający szpitalami mierzą się z potężnym wyzwaniem: jak przygotować swoje jednostki do funkcjonowania, łącząc opiekę nad pacjentami chorującymi na COVID 19 i pacjentami, którzy wymagają hospitalizacji z innych niż COVID 19 powodów.

„Dzisiaj doszliśmy do ściany, której już przekroczyć się nie da. Na każdorazowe pytanie, co z pacjentami, którzy trafiają do tego szpitala z innymi jednostkami chorobowymi? - nie ma odpowiedzi”

- mówił podczas sesji rady powiatu, dyrektor SP ZOZ w Myślenicach - Adam Styczeń.

 

Lekarze, ratownicy, pielęgniarki od wielu tygodni są na pierwszej linii frontu, ryzykując zdrowie i życie, by zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. By te zmagania mogły trwać, kluczową kwestią jest zapewnienie całemu personelowi medycznemu możliwie najbezpieczniejszych warunków pracy, co wiąże się jednak z ogromnymi kosztami. WSPARCIE JEST NIEZBĘDNE.

 

Personel medyczny Szpitala w Myślenicach jest nieustannie narażony na kontakt z COVID-19. By zminimalizować ryzyko zarażenia personelu oraz zadbać o bezpieczeństwo pacjentów hospitalizowanych z innych powodów niż Covid19, konieczne są certyfikowane środki ochrony osobistej. Większe bezpieczeństwo – również pacjentom – zagwarantować ma również diagnostyka, realizowana w oparciu o zestaw molekularny do szybkiej diagnostyki zakażenia koronawirusem, którą w najbliższych dniach uruchomi szpital. Pacjenci Szpitala w Myślenicach będą mogli realizować badania bez potrzeby ich transportu, co przyśpieszy czas oczekiwania na wyniki.  


Zapytałyśmy Dyrektora Szpitala w Myślenicach, jak obecnie możemy pomóc?

Po rozmowie postanowiliśmy zorganizować zbiórkę środków finansowych, za które zostaną kupione środki ochrony indywidualnej takie jak:


- maskami z filtrem FFP2 i/lub FFP3,

- kombinezony ochronne,

- przyłbice,

- fartuchy ochronne,

- rękawiczkami jednorazowe,

- chusteczkami do dezynfekcji powierzchni,

- gogle i czepki ochronne

- ochraniacze na obuwie,


Od 2 listopada nawet najmłodsze dzieci wróciły do zdalnego nauczania, a my – w dużej części do zdalnej pracy. Tak będą wyglądać najbliższe tygodnie. Zamknięci w czterech ścianach ze swoimi bliskimi możemy czuć się frustrowani i zmęczeni. Mamy prawo mieć dość, ale jednocześnie musimy poradzić sobie w tej trudnej sytuacji.

Ponieważ zachorowań jest coraz więcej, pandemia nie jest tylko wydarzeniem medialnym, mającym miejsce z dala od nas. Jest blisko, dotykając rodziny, sąsiadów i znajomych..


POMÓŻMY TYM, KTÓRZY CODZIENNIE, OD 9 MIESIĘCY WALCZĄ O ZDROWIE I ŻYCIE PACJENTÓW.

 


#pomocdlaszpitalawMyślenicach

#wesprzyjszpitalwMyślenicach

#razemdlaszpitalawMyślenicach

#szpitalwMyślenicach

 

Krzysztof Kania

Telefon 605666485


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7

 
Dane ukryte
500 zł
SZ
Strażacy z PSP w Myślenicach
200 zł
RK
Roman Korzeń
100 zł
 
Dane ukryte
40 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!