id: 3mbhvp

Krzesło transportowe dla OSP Ruda Śląska

Krzesło transportowe dla OSP Ruda Śląska

Nasi użytkownicy założyli 1 017 014 zrzutek i zebrali 1 066 082 279 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Zebraliśmy dwie trzecie kwoty. To naprawdę budujące, że możemy liczyć na pomoc tak wielu osób. Jak będzie z finiszem? :)

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Szanowni Państwo, drodzy Sympatycy,


Kto Nas zna, ten wie. Staramy się pomagać zawsze i wszędzie, każdemu, kto jest w potrzebie, kto o to poprosi i kto tego wymaga. Ochotnicza Straż Pożarna to pasja, styl życia, możliwość samorealizacji, ale również powołanie i ogromna odpowiedzialność - nierzadko za zdrowie i życie innych ludzi. Staramy się być zawsze tam, gdzie jest taka potrzeba i odpowiadać na sygnały lokalnej społeczności. Tak jest również od roku, kiedy pomogamy w wielu działaniach związanych z walką z pandemią, wciąż realizując oczywiście swoje podstawowe obowiązki i zobowiązania. Zapał ludzi, oddanie w dobrej sprawie, pasja, wykształcenie, przygotowanie, rzetelność i gotowość do poświęceń to niezwykle ważne i pożądane cechy, tacy jesteśmy, ale w codziennej służbie potrzeba jest jeszcze jednego. Specjalistycznego sprzętu.


a0d5fa1b7febad46.jpeg

Mamy szczęście na swojej drodze spotykać wspaniałych ludzi. Są wśród nich również darczyńcy, którzy w podzięce za służbę wspierają nas przekazując chociażby swój jeden procent podatku, przekazując mniejsze i większe datki na naszą jednostkę, czy przekazując specjalistyczny sprzęt. Wszystkim Wam, i każdemu z osobna, jesteśmy bardzo wdzięczni. Potrzeby są jednak duże.


x6ff3136353b4d3f.jpeg


W trakcie ostatnich działań związanych z pomocą mieszkańcom Rudy Śląskiej w zwalczaniu trapiącej nas od roku epidemii pomagamy, między innymi, osobom starszym i niepełnosprawnym w dotarciu do punktów szczepień. Realizujemy to zadanie z ogromną przyjemnością - seniorzy z naszego miasta to osoby niezwykłe miłe i otwarte, łatwo i przyjemnie jest im pomagać, dzielą się również niejednokrotnie z nami swoimi historiami. Wzbogaca to obie strony. Przechodzimy jednak w tym momencie do sedna. Zauważylismy w trakcie tych działań jak przydatnym i uniwersalnym sprzętem jest krzesło ortopedyczno-kardiologiczne. Za pomocą takiego sprzętu znacznie łatwiej i w większym komforcie transportować można osoby do i z pojazdu. Niejednokrotnie klatki schodowe budynków wielorodzinnych są wąskie, a schody strome, transportując pacjentów na wózkach, jak do tej pory, niekiedy okazuje się bardzo trudne, czy wręcz niemożliwe - krzesło transportowe w takim przypadku okazuje się niezbędne.


Niestety sprzęt taki nie jest, póki co, na wyposażeniu naszej jednostki, stąd też skromny apel do Państwa. Na zakup krzesła, które w przyszłości służyć może również np. w trakcie ewakuacji z budynków, planujemy wydatkować około 1500 złotych. Niestety napięty budżet, którym dysponujemy wystarcza jedynie na przetrwanie. Koszty związane z utrzymaniem siedziby, pojazdów, sprzętu, konserwacji, paliwa i umundurowania - żeby wymienić jedynie pierwsze z brzegu - sprawiają, że nie jesteśmy w stanie, w chwili obecnej, przeznaczyć żadnych środków na dodatkowe zakupy. Nie skarżymy się, takie są po prostu fakty. W pewnym momencie każdy z Nas poprosi o pomoc - my prosimy o nią teraz, nie dla siebie i dla zaspokojenia własnych potrzeb, czy kaprysów. Prosimy o wsparcie w imieniu wszystkich tych, którym dzięki Państwa datkom będziemy mogli w przyszłości nieść pomoc. Za wszelkie wsparcie już teraz dziękujemy i nieprzestajemy Wam oczywiście służyć. Z wszystkich sił.


Ze strażackim pozdrowieniem,

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie Śląskiej

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 28

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
AK
aneta k.
36 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Tomasz Kopka
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
PA
Paweł
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków