id: 3nyrf8

Pomoc dzieciom ulicy w Etiopii

Pomoc dzieciom ulicy w Etiopii

Opis zrzutki

Zbieramy datki na prowadzenie ośrodka dla dzieci ulicy w Etiopii, gdzie odbywają resocjalizację, nadrabiają zaległości edukacyjne i przygotowują się do powrotu do swoich rodzin.

Dzieci ulicy przyjeżdżają z różnych miejsc do miast, takich jak Awassa, gdzie zdane same na siebie starają się przetrwać m.in. żebrając o coś do zjedzenia. Często śpią na ulicach, są głodne i podatne na różne choroby. Żyjąc na ulicy na codzień doświadczają wykluczenia i agresji. Prowadząc taki styl życia nie mają szansy na zmianę, dopóki ktoś im nie pomoże.

Resocjalizacja przebiega etapowo. Na początku dzieci z ulicy są zaproszone na dzienne zajęcia różnego typu: motywacyjne, rekreacyjne, sportowe, a także edukacyjne i psychologiczne. Dajemy im również dostęp do czystej wody, mogą u nas się umyć i wyprać ubrania. Dzieci, które przychodzą do nas regularnie mamy okazję bliżej poznać, ich historię i przyczyny, dla których wylądowały na ulicy. Po pewnym czasie nawiązujemy kontakt z ich rodzinami, by sprawdzić, jakie są szanse na przyszłą reintergrację. Część dzieci przyjmujemy na krótki czas do naszego ośrodka, gdzie przechodzą terapię. Naszym głównym celem jest powrót dziecka do rodzinnego domu i kontynuowanie edukacji. Wsparcie naszej organizacji na tym oczywiście się nie kończy. Nadal je wspieramy i kontrolujemy rodzinę oraz szkolne sukcesy. Dodatkowo dla rodziców dzieci, które nie mają żadnego źródła utrzymania, chcemy przeszkolić lub zaopatrzyć w materiały do pracy, tak aby mogły znaleźć zatrudnienie i się usamodzielnić.

 

Poprzez pracę z dziećmi ulicy, chcemy dać im perspektywy na przyszłość, których ulica zapewnić im nie może. Czas pobytu dziecka w ośrodku to minimanie trzy miesiące, ale z różnych przyczyn może być on przedłużony. Gdy grupa dzieci kończy swój pobyt, przygotowujemy się do przyjęcia nowych dzieci, spośród tych, które regularnie uczestniczą w zajęciach otwartych dla dzieci ulicy z zewnątrz. Prowadzenie ośrodka wiąże się z pokryciem kosztów wyżywienia, organizacji zajęć, materiałów edukacyjnych, opieki medycznej, zakupu odzieży, środków czystości, pensji dla pracowników oraz opłatami za czynsz, media i koszty administracyjne. Dlatego też prosimy o Waszą pomoc!

Osobom, które zadeklarują wsparcie cykliczne, mamy do zaoferowania raporty- tj. listy misyjne nt. działań ośrodka pisane raz na kwartał przez Magdę Sobokę, która nadzoruje pracę ośrodka w Awassie.

Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie!

 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 164

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków