id: 3p5yex

Na Organizację I Pielgrzymki Mężczyzn Dolnego Śląska do Sanktuarium w Krzeszowie - 11.05.2024

Na Organizację I Pielgrzymki Mężczyzn Dolnego Śląska do Sanktuarium w Krzeszowie - 11.05.2024

Nasi użytkownicy założyli 1 147 439 zrzutek i zebrali 1 195 232 932 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy grupą katolickich mężczyzn (z różnych wspólnot, parafii oraz diecezji), wśród których pojawiła się kilka miesięcy temu myśl, aby zorganizować pierwszą Pielgrzymkę Mężczyzn Dolnego Śląska do Sanktuarium  w Krzeszowie. Pragniemy, aby na wzór innych miast w Polsce (np. Kalisz, Góra Św. Anny, Piekary, Gietrzwałd.) również Krzeszów stał się miejscem, do którego będą regularnie pielgrzymować katoliccy mężczyźni Dolnego Śląska.


Najpierw rozeznaliśmy, czy pomysł zorganizowania takiego wydarzenia pochodzi od Ducha Świętego, czy jest to raczej wyraz czyjeś osobistej ambicji. Następnie uzyskaliśmy pisemne błogosławieństwo Metropolity

Wrocławskiego oraz biskupa legnickiego a także proboszcza miejsca. Kolejnym krokiem było dotarcie do dolnośląskich, męskich wspólnot, żeby osobiście zaprosić je na to wydarzenie. Przygotowaliśmy program pielgrzymki, zebraliśmy grupę osób zaangażowanych w to dzieło, stworzyliśmy stronę pielgrzymkakrzeszow.pl i opracowaliśmy strategię marketingową w mediach społecznościach. I wszystkie te działania wykonywaliśmy społecznie, poświęcając swój wolny czas, zaangażowanie i samodzielnie pokrywając pojawiające się na tym etapie koszty.


Powoli wchodzimy w kolejny etap przygotowań i do sprawnej organizacji wydarzenia potrzebujemy finansowego wsparcia, które pokryje następujące koszty:

- druk plakatów, ulotek

- pakiet pielgrzyma

- kampania w mediach społecznościach

- logistyczne i transportowe

- zabezpieczenie medyczne

- przenośne toalety

- kawa, herbata i posiłek

- wykonanie banerów


Będziemy wdzięczni, jeśli zechcesz przekazać część swojej dziesięciny na ten cel.


Dotychczas nie było takiego wydarzenia na Dolnym Śląsku, żeby w jednym miejscu spotkali się mężczyźni z trzech diecezji: legnickiej, świdnickiej i wrocławskiej na wspólnej modlitwie. Do pielgrzymowania zaproszony jest każdy mężczyzna niezależnie od wieku, statusu materialnego czy społecznego, stanu świeckiego czy duchownego i zaangażowania w życie Kościoła.

Chcemy, aby 11 maja 2024 pierwszy raz mogli się spotkać w jednym miejscu mężczyźni z naszego regionu, którzy myślą podobnie, mają takie same wartości i wierzą w Pana Boga. Jest to wyjątkowa inicjatywa wspólnej modlitwy, poznania się, budowania jedności, integracji, nawiązania relacji i zapoczątkowania trwałych męskich więzi. Wierzymy w Boga, czcimy Maryję oraz św. Józefa i jesteśmy przekonani, że takich jak my jest wielu na Dolnym Śląsku. Już teraz wiemy o 50 różnych męskich grupach katolickich. Pragniemy działać, bo czymże jest wiara bez uczynków, i mieć realny wpływ na rzeczywistość poprzez aktywne uczestnictwo w Kościele Chrystusowym. Nie chcemy stać z boku i tylko patrzeć, jak na naszych oczach zmienia się świat. Jesteśmy potrzebni w Kościele, szczególnie w swoich parafiach, bo jeśli my wspólnie nie zadbamy o nasze chrześcijańskie dziedzictwo, to kto? Jeśli będziemy bierni i samolubni, działali oddzielnie i skupiali się tylko na sobie, to za jakiś czas staniemy się świadkami, jak nasze kościoły zamieniają się w restauracje, domy kultury, sklepy, czy wręcz są burzone.


W przypadku przekroczenia progu zbiórki, kwota powyżej ustalonego progu zostanie przeznaczona na kolejną pielgrzymkę w roku 2025. A jeśli nie osiągniemy celu, to pielgrzymkę i tak zorganizujemy, tylko nieco skromniejszą.

2HQL7E3AutG1y3YY.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 61

WC
Wiesław Czapla
100 zł
BS
Bogusław
500 zł
ŁO
Łukasz
200 zł
MK
Mateusz k
50 zł
PR
Paweł Radzik
70 zł
ŁF
Łukasz Frąk
50 zł
GB
Grzegorz Biernacki
70 zł
MZ
Marek Zając
100 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MA
Marek
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!