id: 3pgch3

Pół serduszka dla Marysi ♡

Pół serduszka dla Marysi ♡

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
74 179 zł 
z 70 000
105%
zakończona
01.01.2023r
874
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 959 547 zrzutek i zebrali 967 611 947 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności14

 • 8 miesięcy życia, dwie poważne operacje na otwartym sercu, 73 pełne dni spędzone w szpitalu i około 200 godzin spędzonych na rehabilitacjach….

  Ktoś kto chce żyć, jest silny, konsekwentny i uparty wygląda tak, spójrzcie 👇🏼

  image
  image
  image
  image

  Pomóżcie nam zapewnić Marysi wszystko to co jest niezbędne dla jej walki z chorobą. Do tej pory wykorzystała to perfekcyjnie i widząc ją wierzymy, że dzięki swojej woli życia, sile, konsekwencji i upartości będzie dalej to robić ✊🏼❤️🍀

  W Nowym Roku życzymy wam dużo zdrowia, spokoju i spełnienia wszystkich założonych przez was celów, trzymamy za was kciuki tak jak wy codziennie trzymacie kciuki za zdrowie Marysi. ✨  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbiórka ma na celu pokrycie kosztów rehabilitacji i leków dla naszego oczka w głowie córeczki Marysi. Zdiagnozowano u niej rzadką wadę serca atrezję zastawki płucnej (serce jednokomorowe) wraz z upośledzeniem nerek.Początek historii...

Marysia nasze oczko w głowie jest naszym drugim dzieckiem. Jej starszy brat Antek przyszedł na świat 1,5 roku temu. Pierwsza niepokojącą diagnoza pojawiła się przy wynikach badań prenatalnych w 13 tygodniu ciąży. Wynik sugerował bardzo duże prawdopodobieństwo pojawienia się u Marysi Zespołu Edwardsa. Wiadomość ta była dla nas totalnym szokiem, ponieważ pierwsza ciąża przebiegła wzorowo bez najmniejszego problemu. Postanowiliśmy potwierdzić to testem NIFTY pro i badaniem amniopunkcji. Rezultat? Kamień spadł nam z serca... wynik negatywny.


Spokój nie trwał długo...

W 23 tygodniu ciąży powtórka badań prenatalnych I wiadomość, która po raz kolejny ugięła nam nogi. Marysia ma wadę serca I problemy z nerkami. Rozpoczęła się walka z czasem. Odbyliśmy Wizytę w Warszawie u Prof. Dr. Marzeny Dębskiej, która wykluczyła możliwość zabiegu inwazyjnego w brzuchu matki.


Ratunek przyszedł z Poznania...

Pewne było to, że po porodzie Marysia będzie musiała być operowana. Niestety, pewne było również to, że operacja nie odbędzie się w naszym rodzinnym mieście Lesznie. Ratunek przyszedł z Poznania a dokładnie dr. med. Bartłomieja Mrozińskiego z dr. med kardiochirurgiem Marcinem Gładkim, którzy podjęli się walki o życie Marii.


Narodziny Gwiazdy...

7 Maja o godzinie 17.59 naturalnymi siłami przyszła na świat Marysia. Pierwsza diagnoza? Stan stabilny, będziemy obserwować.

o9a3fe87b0a75f26.jpeg


Konsultacja z Ordynatorem Szpitala, Co to w ogóle za wada serca?

Niestety, pierwsze konsultacje przynoszą dla nas złe informacje. Marysia jest małą kruszynką mierzy 46cm i waży 2,5kg a przecież jej waga jeszcze spadnie. Pierwsza z trzech operacji polega na zespoleniu systemowo-płucnym. Biorąc pod uwagę jej niewielką wagę dostaliśmy informację, że musimy uszykować się na najgorsze. Kolejnymi etapami leczenia będą między 6 a 7 miesiącem życia dziecka dwukierunkowe zespolenie glenna wprowadzona przez Azzolinę, która polega na połączeniu żyły głównej górnej w obrębie pnia płucnego z napływem krwi żylnej z VCS do obu płuc. Ostatnim etapem leczenia między 2 a 3 rokiem życia dziecka będzie zespolenie sposobem Fontana. Celem tej operacji jest skierowanie krwi żylnej z dolnej części ciała bezpośrednio do płuc, a tym samym całkowite oddzielenie krążenia płucnego od systemowego i wykorzystanie jedynej komory jako komory pompującej krew do krążenia dużego (systemowego).

p6e916ea586b4255.jpegJaki jest dokładnie cel zbiórki?

Celem zbiórki jest zapewnienie dla naszej małej wojowniczki szeregu niezbędnych rehabilitacji i pokrycia kosztów leków. Wiemy, że kwota którą zbieramy to kropla w morzu potrzeb, jakie musimy zapewnić Marysi w najbliższych kilku latach, ale od 23 tygodnia ciąży dzielnie stawiamy czoła bez zawahania się na strach, który zagląda nam w oczy każdego dnia.

i376075486c24b13.jpeg

WYGRAMY TĘ WOJNĘ! Nic ani nikt nie odbierze nam naszych wspólnych marzeń jakimi są uśmiech i zdrowie Marysi.


f6f2f2a890bd614e.jpeg

Informacje o stanie zdrowia i przebiegu leczenia Marysi będziemy aktualizować na bieżąco.


teb996cac081fe0b.jpeg

Każdemu z osobna i wszystkim razem ślicznie dziękujemy za każdą cegiełkę do budowy muru, który powstrzyma i zatrzyma wszystkie przeciwności w życiu naszej księżniczki!


Zapraszamy również do odwiedzenia naszej grupy licytacyjnej - https://www.facebook.com/groups/3161390864074031/?ref=share_group_link


- Dziękujemy Paulina i Mateusz rodzice Marysi

Lokalizacja

Poznań, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 874

 
Użytkownik niezarejestrowany
5 000 zł
 
Dane ukryte
ukryta
DS
"DZIK" Skup - Sprzedaż BYDŁA Michał Ciejka
200 zł
MP
Mateusz Piotrowski
AC
Anna Chwastyniak
MS
Maciej Stachowiak
BM
Bernadeta Miler
 
Użytkownik niezarejestrowany
90 zł
Zobacz więcej

Komentarze 148

 
2500 znaków