id: 3rezey

Zbiórka na leczenie i rehabilitację dla Antosia

Zbiórka na leczenie i rehabilitację dla Antosia

1 965 zł 
z 8 000 zł
24%
zakończona 25.12.2020r
39 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Na początku nic nie wskazywało na to,że Antek będzie miał jakiekolwiek problemy zdrowotne...

3rezey-711f4af7.png

Poród przebiegł szybko,sprawnie i bez komplikacji. Niestety jak Antoś skończył 3 miesiące zauważyliśmy,że nie rozwija się prawidłowo. Nie wyciągał rączek po zabawki, nie gaworzył.Na kolejnych etapach rozwoju nie raczkował,nie przewracał się z boku na bok,nie siedział, nie potrafił utrzymać zabawki w rączce ponieważ miał cały czas zaciśnietę w piąstki, nie chodził. Zaczęły się nasze "wycieczki" po lekarzach specjalistach...

Antoś skończył 5 lat i ma złożone potrzeby zdrowotne oraz kilka diagnoz na które składaja się:

  • Syndrom Aicardi-Goutieresa (w skrócie AGS) - jest to bardzo rzadka i niestety śmiertelna choroba genetyczna .
  • Ogólna pojęta HIPERTONIA,co oznacza,że Antka mięśnie są sztywne i trudne do poruszenia,co w rezultacie ogranicza i utrudnia jego umiejętność trzymania,dotykania i doświadczania otaczającego do świata.
  • Głębokie UPOŚLEDZENIE rozwoju, które wskazuje na to,że Antoni nie osiągnie wiekszości przełomowych momentów rozwojowych w zakresie poruszania,mowy i kształcenia co jego rówieśnicy.
  • MIKROCEFALIA, która oznacza,że obwód jego głowy jest mniejszy od typowego dla jego wieku i może być powiązany z szeregiem problemów natury mózgowej.
  • ATROFIA mózgowa - W czerwu 2018 dr Pang,neurolog, porównał najnowszy skan mózgu z tym, który został wykonany, kiedy Antoni miał 10 miesięcy- okazało się , że Antosia mózg sie obkurcza i będa wykonywane dalsze badania w celu wykrycia przyczyn; tego rodzaju przypadki występują rzadko i trzeba będzie zasięgnąć porady innych specjalistów w tym genetyka. W dokumentacji medycznej doktor napisał : " Koniec końców stan ten jest stanem POWAŻNYM i ma wpływ na ograniczenie życia. Stwierdziłem również, że większość z tych stanów nie można wyleczyć...

Dlatego Antka jedynym "lekarstwem" pozostaje rehabilitacja i rozciąganie mięśni oraz pozycjonowanie go w różnego rodzaju sprzętach (np. pionizator,krzesełko rehabilitacyjne) aby uniknąć schorzeń np skrzywieniu kręgosłupa czy podwichnięcie biodra.

Jego codzienność to ciężka,intensywna rehabilitacja oraz praca z logopedą , który pomaga mu w komunikacji i problemami z jedzeniem.

Fizjoterapia i turnusy rehabilitacyjne są bardzo potrzebne aby niwelować przykurcze i skolioze oraz dbać o dobrą postawę Antka. Intensywna rehabilitacja jest konieczna aby nasz syn był na tyle rozluźniony na ile to możliwe a dzięki temu również uniknie bólu związanego ze sztywnością mięśni, dlatego zapewniamy Antkowi dostęp do różnych rodzaji terapii i ćwiczeń, także prywatnie.

Niestety sami nie jestesmy w stanie opłacić wszytskich niezbędnych wizyt. W związku z tym zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie dla naszego syna. Jakakolwiek pomoc z Państwa strony,każda wpłata, każda złotówka jest na wagę złota, jeśli chodzi o jego zdrowie.

Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. Z całego serca dziękujemy ! ;)

3rezey-b1577cef.png

Antoś podczas fizjoterapii.

Codzienna rehabiltacja. Chociaż czasami jest ciężko, Antek dzielnie daje rade :)

3rezey-57143e22.png

Antek w pionizatorze.

Pionizator pomaga Antkowi w utrzymaniu prawidłowej postawy. Pomaga też poznawać świat z innej perspektywy.! :)

3rezey-7a88c10e.png

Hydroterapia- zajęcia w wodzie.

Antek bardzo lubi ćwiczenia w wodzie! ;) Pomaga mu to rozluźnić bardzo sztywne mięśnie.! :)

3rezey-dd88f6.png

3rezey-3c282a17.png

3rezey-eb2f2710.png

3rezey-6d84e149.png

4fxwgv-b0f8ceab.png

Dobro powraca !

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to,czym dzieli się z innymi."

Jan Paweł II

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 39

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

877 680 zrzutek

i zebrali

805 884 253 zł

A ty na co dziś zbierasz?