id: 3s7z5c

Pierwsza Polka na #Badwater135 w USA, najtrudniejszym ultramaratonie na Świecie.

Pierwsza Polka na #Badwater135 w USA, najtrudniejszym ultramaratonie na Świecie.

26 394 zł 
z 25 000
105%
zakończona
20.06.2019r
223
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 957 398 zrzutek i zebrali 963 991 240 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

BADWATER 135 to według wielu opinii najcięższy bieg na świecie. Rozgrywany jest na dystansie 217 km (135 mil) w lipcu, w najgorętszym miejscu na ziemi  –Dolinie Śmierci w Kalifornii (USA). To właśnie tam odnotowano rekord najwyższej temperatury w cieniu +56,7 C na świecie.  Poza morderczą walką z temperaturą i dystansem, zawodnicy wspinają się z poziomu największej depresji Ameryki Północnej (-85 m poniżej poziomu morza),  na wysokość podnóża (2533 m n.p.m) największego szczytu w Stanach Zjednoczonych  –  Mount Withney (4421 m n.p.m.). Sumarycznie jest do pokonania 4450 metrów przewyższenia w pionie. Co roku startuje tu elitarna setka biegaczy, wyselekcjonowana przez komisję z grona setek zgłaszających się do rywalizacji. W dotychczasowej 36-letniej historii biegu ukończyło go zaledwie sześciu Polaków.  W tym roku podejmę się wyzwania by zostać PIERWSZĄ POLKĄ, która w ukończy ten ekstremalny ultramaraton. 

Kilka słów o mnie:

Urodziłam się i wychowałam w Rzeszowie. Wykształcenie wyższe i tytuł doktora nauk biologicznych zdobyłam na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt na Uniwersytecie Lubelskim. Ukończyłam również studia podyplomowe zdobywając tytuł trenera jeździectwa II stopnia. Już w trakcie studiów rozpoczęłam pracę szkoląc i trenując konie, by po latach biegania zająć się również opieką trenerską biegaczy. Biegami zainteresowałam się w 2008 roku, a od 2013 startuję w ultramaratonach (biegi dłuższe niż 42 km 195 m).

Moje największe osiągnięcia to:

Nieoficjalny rekord świata w biegu 48 h w Atenach (Grecja) w 2018 r. – 401 km oraz zwycięstwo w kategorii Open

Rekord świata w biegu 24 h podczas Mistrzostw Świata w Belfaście (Irlandia) w 2017 r. – 259,991 km oraz I miejsce indywidualnie, I miejsce drużynowo i rekord świata w biegu 24 h drużynowy oraz I miejsce Mistrzostw Świata Masters

I miejsce Open i rekord Polski w biegu na dystansie 100 mil, 14h 58min 15s, 2018/2019 Niemcy

Rekord Polski kobiet w biegu 12 h w Rudzie Śląskiej w 2018 r. (140,323km) i I miejsce w kategorii kobiet

I miejsce indywidualnie Mistrzostwa Europy w biegu 24 h w Timisoarze (Rumunia) w 2018 r. oraz I miejsce drużynowo

Tytuł najlepszej ultramaratonki na świecie w 2017 r. przyznany przez IAU Światowa Organizacja Ultramaratonów

I miejsce w kategorii kobiet w Spartatlonie 246 km z Aten do Sparty i rekord trasy kobiet 24h 48min 18s, 6 miejsce Open

I miejsce w drużynowych Mistrzostwach Polski OCR Elite 2018

I miejsce indywidualnie Mistrzostw Europy w biegu 24 h w Albi (Francja) w 2016 r. oraz II miejsce drużynowo oraz drużynowy rekord Polski kobiet – 701,429 km

II miejsce indywidulanie Mistrzostwa Europy w biegu 24 h w Turynie (Włochy) w 2015 r., II miejsce drużynowo

II miejsce drużynowo w Mistrzostwach Świata w biegu 24 h w Turynie (Włochy) w 2015 r. i V miejsce indywidualnie

I miejsce w kategorii kobiet IronRun podczas Festiwalu Biegów Górskich w Krynicy Zdroju (9 biegów podczas 3 dni, w sumie około 140 km w tym 64km i około 6000+/-)

Złote medale Mistrzostw Polski w biegu 24 h w latach 2014, 2015, 2018, a w latach 2016 i 2017 jednocześnie zwycięstwo w kategorii open

Srebrny medal Mistrzostw Polski w biegu 24 h podczas debiutu w roku 2013

I miejsce open i rekord Polski w biegu 6 h w Prambachkirchen w Austrii

I miejsce open i rekord Polski na 100 km (8h 00min 56min) w Deventer w Holandii

MÓJ TEAM

Każdy zawodnik musi posiadać własny samochód z ekipą serwisową, złożoną maksymalnie z 4 osób. Rolą serwisu jest dbanie na wszelki możliwy sposób o zawodnika, przed startem, na trasie i po zawodach.

Peter Podbielski

Rola: szef ekipy supporterskiej, kierowca, fizjoterapeuta

Mieszka w USA od 1992 roku, a w gorącej Arizonie od ponad 12 lat. Jest fizjoterapeutą z tytułem doktora po ukończeniu studiów w New York Institute of Technology w Nowym Jorku. Prowadzi swoją klinikę w Phoenix specjalizującą się w fizjoterapii I terapii manualnej ”myofascial release”. Praca i pomoc innym jest jego pasją. Jest odpowiedzialny za strategiczne przygotowania do biegu w pustynnym klimacie, logistykę i komunikację z organizatorem oraz zapewnienie najlepszych warunkow do treningu dla mnie.

Jego najwiekszym sukcesem w życiu jest rodzina (żona Ania, dzieci: Ola, Adam i Daniel). Rodzinne, wspólne podróże są zawsze okazją do wyzwalania dobrej energii oraz poznawania świata i ludzi. Lubi trudne wyzwania i jego celem jest ich realizowanie.

Joanna Świderska

Obecnie jest w trakcie zmiany swojej ścieżki zawodowej, kształci się aby zostać grafikiem, szczególnie interesuje ją 3D. Poza sztuką jej pasją są jeździectwo i bieganie. Od 15 lat jest właścicielką siwej klaczy Haitanki, dzięki której to poznała Patrycję właśnie te 15 lat temu.

Iwona Mikulska

Uznałam, że na zdjęciu musi być element koński, bo to dzięki konikom się poznałyśmy, i nadal są ważną częścią naszego życia. Na codzień pracuję w korporacji, a w wolnym czasie pochłaniam szwedzkie kryminały, uprawiam jogę i podróżuję.

Aneta Mikulska

fotografka i graficzka. Nagradzana i wyróżniana w konkursach fotograficznych. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Jej zdjęcia zostały opublikowane m.in. w National Geographic Polska, Poznaj Świat, Bieganie, Ultra, Runner’s World, Be Active. Gdy nie patrzy kadrami – biega, gra w tenisa, podróżuje (jest zakochana w Australii i Patagonii). Właścicielka psa Kluska. www.anetamikulska.com

Poprzez mój start w tym wyjątkowym biegu chciałbym przybliżyć środowisku biegaczy problem depresji. W wyniku nierozpoznanej depresji doświadczyłam utraty najbliższej osoby jaką jest mama. Zbyt mało o tej chorobie wiemy i rozmawiamy, a jeszcze rzadziej kompleksowo ją leczymy.

Start ultramaratonu usytuowany jest w najniżej położonym punkcie USA, czyli depresji. Przez 135 mil będę ze wsparciem mojego zespołu biec w kierunku szczytu Mount Withney, gdzie umiejscowiona jest meta. Podsumowując – symbolicznie z depresji przy udziale moich przyjaciół mam szansę osiągnąć szczyt, tak jak wielu chorych leczac się i mając wsparcie najbliższych może symbolicznie zdobyć szczyt i wyzdrowieć.

Stowarzyszenie "Aktywnie przeciw depresji"

pomaga wielu chorym i ich rodzinom w zdobyciu zdrowia i równowagi psychicznej. Teraz połączymy siły i wspólnie podejmiemy walkę o upowszechnienie wiedzy o tej chorobie, która zbyt często okazuje się śmiertelna.

Start w Badwater wiąże się z skomplikowaną logistyką i, niestety, ogromnymi kosztami. Początkowo moje wyobrażenie wydatków oscylowało około 25-30 tys. złotych. Po pierwszych opłatach, rezerwacjach i dokładniejszych wyliczeniach wyszło, że potrzebne jest 45-50 tys. złotych. Sporo jeszcze do tej sumy brakuje, ale wierzę, że z Waszym wsparciem, uda się zebrać brakującą sumę i zamknąć budżet.

Chcąc się odwdzięczyć za wpłaty mogę zaproponować:

– za dowolną wpłatę – udział w spotkaniu ze mną po powrocie z USA na temat przygotowań i startu w Badwater

– za wpłatę powyżej 50 zł – zdjęcie z biegu z podziękowaniem i autografem w formacie JPG

– za wpłatę powyżej 100 zł – zdjęcie z biegu z podziękowaniem i autografem odręcznym, przesłane pocztą

– za wpłatę powyżej 200 zł – rozpiskę miesięcznego treningu biegowego

– za wpłatę powyżej 500 zł – rozpiskę miesięcznego treningu biegowego plus jeden indywidualny trening na terenie województwa mazowieckiego

– za wpłatę powyżej 1000 zł – udział w spotkaniu ze mną o przygotowaniach i starcie w Badwater plus wspólna kolacja VIP po spotkaniu.

Bardzo dziękuję za wszystkie wpłaty, trzymanie kciuków i wszelką pomoc niezbędną w organizacji tego przedsięwzięcia.

Za wsparcie dziękuję również:

https://www.facebook.com/Wieliszew-Heron-Team-211658508972717

https://www.facebook.com/OCRAPOLAND

https://www.facebook.com/marka.brubeck

https://www.facebook.com/Garmin

https://www.facebook.com/garminpolska

https://www.facebook.com/hokarunnerspoland

https://www.facebook.com/myspringenergyeurope

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 223

RW
Ryszard Woźniak
JA
jarek_kesler
1 550 zł
PK
Paulina Kadziela
1 500 zł
KG
Kasia Głowacka
1 100 zł
MZ
1 000 zł
RW
Rafal Waliczek
1 000 zł
JJ
Jacek Joniec
613 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
533,30 zł
MN
Michael Nicols
500 zł
SN
Spinvest Nieruchomości
405 zł
Zobacz więcej

Komentarze 101

 
2500 znaków