id: 3t3w22

Amiga Friendship #3

Amiga Friendship #3

Nasi użytkownicy założyli 1 166 964 zrzutki i zebrali 1 214 110 922 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Oddajemy w wasze ręce kolejny numer "Amiga Friendship". Oto co znajdziecie w środku najnowszego wydania:


  • jako pierwsi postanowiliśmy przeanalizować historię i losy Amigi pod rządami firmy Escom (włączając w to polskie wątki). Czy rzeczywiście chodziło im tylko o markę, a może plany były ambitniejsze ? 
  • skrupulatnie przetestowaliśmy nowości sprzętowe (PiStorm32-Lite, ROMulator, IMPBox, scandoubler Medusa)
  • rozłożyliśmy na czynniki pierwsze królową wszystkich Amig, czyli A4000T (oczywiście na końcu poskładaliśmy ją z powrotem)
  • przygotowaliśmy specjalną relację z największej imprezy amigowej na świecie - Amiga37 Event w Mönchengladbach
  • przeprowadziliśmy wywiad z Zenialem - członkiem Komitetu Społecznego Kronika Polskiej Demosceny, dzięki któremu nasza rodzima demoscena znalazła się w UNESCO.
  • w kolejnej części kroniki polskiej amisceny wzięliśmy pod lupę rok 1992. Obfitował on w kilka wiekopomnych imprez (Party Warszawa I/II, Mountain Beer Copy Party) i… świeże marchewki na ekranach monochromatycznych monitorów

  

  Ciekawe?

  Nie czekaj, wesprzyj SirLEO i czytaj Amiga Friendship!

  1Komentarz
   
  2500 znaków
   

  Marek Hac • 04.04.2023 22:19

  Gdyby komuś brakowało do kolekcji poprzednich numerów, to znajdują się one pod tymi adresami: https://zrzutka.pl/z/amigafriendship oraz https://zrzutka.pl/z/amigafriendship2

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Krzysztof „SirLEO” Żegleń mieszka w Ustrzykach Dolnych. Był pomysłodawcą, twórcą i redaktorem naczelnym portalu PPA.pl (Polski Portal Amigowy) oraz moderatorem kilku grup amigowych na platformie yahoo. Portal PPA jest do dnia dzisiejszego najważniejszym miejscem wirtualnego spotkania społeczności użytkowników Amigi w Polsce.


SirLEO od dziecka choruje na nieuleczalną chorobę o nazwie „zapalenie kostniejące mięśni - Fibrodysplazja”, w skrócie FOP. W wieku 17 lat choroba zaatakowała poważniej i od około 30 lat (na dzień dzisiejszy), Krzysiek nie wychodzi z mieszkania, jest przykuty do łóżka. Opiekuje się nim jego mama, pani Elżbieta, która jest już w podeszłym wieku. Ale SirLEO nie narzeka. Mimo bólu i wyjątkowo trudnej sytuacji w jakiej się znalazł (zupełnie bez swojej winy), jest bardzo pozytywnym człowiekiem. 


Widząc, w jak trudnym położeniu jest teraz SirLEO, postanowiliśmy poprosić go o zorganizowanie niekończącej się zrzutki na jego rzecz. Pieniądze ze zrzutki przeznaczone będą na poprawę warunków życiowych Krzyśka (materace, środki przeciwbólowe, witaminy wzmacniające, inny sprzęt ułatwiający życie, środki czystości oraz jedzenie). Wiemy, że SirLEO marzy też o zmianie łóżka. Jego obecne jest już stare i wyeksploatowane. Więcej informacji nt. choroby Krzyśka i jego aktualnej sytuacji znajdziecie na jego stronie http://sirleo.ppa.pl


Dla osób wspierających zrzutkę na rzecz Krzyśka mamy wyjątkowy prezent. Każda osoba, która dorzuci cegiełkę w wysokości minimum 20 zł, otrzyma link do pobrania paczki z najnowszym numerem Amiga Friendship. Jest to nowe wydawnictwo cyfrowe, dedykowane użytkownikom i sympatykom komputera Amiga. Bez sztucznych zapychaczy i konserwantów. To czysta, amigowa pasja przelana na elektroniczny papier. Wywiady, opisy programów, gier, sprzętu i wiele więcej. Publikacja ukazuje się w formie pliku PDF.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 208

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków