id: 3te99v

Pomóż zbudować nowatorski napęd i chronić środowisko

Pomóż zbudować nowatorski napęd i chronić środowisko

Nasi użytkownicy założyli 1 232 266 zrzutek i zebrali 1 366 584 970 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jakiś czas temu pojawił się pomysł zastosowania napędu pneumatycznego w celu wspomagania silnika spalinowego i zmniejszenia zużycia paliwa. Od około dwóch lat analizuję różne rozwiązania i możliwości zabudowy jednak nie miałem okazji, aby wprowadzić pomysł w życie. Ostatnie wydarzenia oraz wzrost cen paliwa skłoniły mnie do tego, aby zrealizować mój pomysł. Celem tej zbiórki jest zebranie funduszy na wykonanie prototypów pneumatycznego napędu hybrydowego, usuniecie ewentualnych wad i opracowanie ostatecznego rozwiązania, które będzie mogło zostać wykorzystane masowo.


O MNIE

Od kilku lat pracuję jako konstruktor. Zajmuję się projektowaniem różnego rodzaju podzespołów od prostych mechanizmów po konstrukcje nadwozi. Opracowuje technologie naprawy i modernizacji złożonych podzespołów, które dziś jeżdżą m.in. w pociągach, tramwajach i przyczepach.


SKĄD POMYSŁ NA PNEUMATYCZNY NAPĘD HYBRYDOWY?

Pomysł z napędem pneumatycznym powstał jakiś czas temu, gdy zaobserwowałem jak wpływa włączenie klimatyzacji na dynamikę samochodów z małymi silnikami. Jakby się zastanowić, to można wykorzystać podobny efekt w drugą stronę. Tę myśl natychmiast przełożyłem to na warunki motoryzacyjne, gdzie od razu ukształtowało mi się rozwiązanie, które można by nie tylko wdrożyć w nowych samochodach, ale również umożliwić montaż takich układów w samochodach starszych (podobnie jak instalacje LPG). Napędy pneumatyczne są trwałe, proste w budowie i działaniu oraz stosowane od lat, dzięki czemu podzespoły do napędów pneumatycznych są dopracowane. Umożliwienie montażu uniwersalnego pneumatycznego napędu hybrydowego w każdym pojeździe (zarówno podczas produkcji jak i w pojazdach starszych) umożliwiłoby nie tylko obniżenie zużycia paliwa i zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska, ale tez byłoby wyrazem polskiej myśli technicznej.


KORZYŚCI PŁYNĄCE ZE STOSOWANIA PNEUMATYCZNEGO NAPĘDU HYBRYDOWEGO

Napęd pneumatyczny niesie ze sobą podobne korzyści co napęd hybrydowy z wykorzystaniem silników elektrycznych, z tą różnicą że elementy pneumatyki są lżejsze, mniejsze i wykonane z materiałów łatwych w recyklingu, a sam układ pneumatyczny jest prosty w budowie. Projekt, których chcemy stworzyć ma trzy podstawowe zadania:

1.   Zmniejszyć negatywny wpływ motoryzacji na środowisko poprzez ograniczenie zużycia paliwa i zmniejszenie ilości spalin emitowanych do atmosfery;

2.   Zmniejszenie kosztów eksploatacji samochodu (mniejsze zużycie paliwa i elementów układu hamulcowego);

3.   Zwieszenie dynamiki samochodów.


KOSZT BUDOWY UKŁADU

Trudno jest oszacować koszt budowy jednego prototypu (wstępnie zakładamy wykonanie 3 prototypów) oraz koszty testów i modyfikacji. Z uwagi na ciągle rosnące ceny metali i usług związanych z ich obróbką dzisiejsza wycena za 3 miesiące może być nieaktualna. Kwota określona w tej zbiórce pozwoli ,i ruszyć z pracami i prowadzić je do czasu zbudowania ostatecznej wersji układu lub do czasu wyczerpania funduszy (zarówno zebranych podczas zbiórki jak i moich własnych). Mimo, ze kupiłem część elementów niezbędnych do zabudowania prototypu napędu w samochodzie to do tej pory, z różnych powodów nie byłem w stanie odpowiednio podejść do realizacji tego pomysłu.

Liczę, że dzięki mojej pracy i waszemu wsparciu możemy stworzyć rozwiązanie, które pozwoli zadbać o środowisko, obniżyć koszty przejazdów samochodem i pokazać, ze polska myśl techniczna jest w stanie sprostać potrzebom rynku i przyrody nie tylko w Polsce, ale też poza granicami naszego kraju.

 

 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Download apps
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!