id: 3u8um9

Odbudować Dom - odbudować Nadzieję! Pomoc dla ofiar pożaru kamienicy w Rudzie Śląskiej

Odbudować Dom - odbudować Nadzieję! Pomoc dla ofiar pożaru kamienicy w Rudzie Śląskiej

Aktualności 1

  • Do opisu zbiórki dołączyliśmy zdjęcia z miejsca tragedii... Widać na tych zdjęciach, jak potężny był ogień i jak doszczętnie wszystko zniszczył...
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Edit. W związku z pojawieniem się nowych informacji dotyczących ilości osób, którym mamy zamiar pomóc, postanowiłam zredagować treść postu mając na uwadze dobro WSZYSTKICH ludzi z tej kamienicy, niezależnie od tego, czy stracili doszczętnie wszystko, czy też mieszkanie ocalało. W żadnym z lokali tej kamienicy aktualnie nie można mieszkać, więc tak jak potrafimy, tak pomagamy. Prosimy o dokładne zapoznanie się z odświeżoną treścią opisu zrzutki.

Ludkowie Najmilejsi!

20 stycznia 2020 roku we wczesnych godzinach rannych spłonęło poddasze kamienicy przy ulicy Krasińskiego w Rudzie Sląskiej. Dach nad głową straciły 23 osoby, wśród nich sześcioro dzieci i niepełnosprawna kobieta - Mama naszej Koleżanki. W sumie 12 Rodzin. Dwie z nich zrezygnowały z pomocy prosząc o udzielenie jej najbardziej potrzebującym.

zb5e34db2606b4cd.jpeg

w804acd5bca69abb.jpeg

ibdf72c5c13385b0.jpeg

Niestety, w ramach wsparcia poszkodowane Rodziny otrzymały zapomogę w kwocie kilkuset złotych na Rodzinę, co zabezpiecza najbardziej podstawowe, aktualne wymagania Rodzin, oraz - kołdry i poduszki. Nie wszystkie zastępcze lokale okazały się przystosowane do zamieszkania - niepełnosprawna kobieta wraz z mężem mieli zamieszkać w pokoju z kuchnią na drugim piętrze i ubikacją na korytarzu, ale niestety piętro niżej. Mama naszej Koleżanki jest po udarze czterokończynowym, po mieszkaniu porusza się za pomocą balkonika oraz ma orzeczenie lekarskie o najwyższym stopniu niepełnosprawności (do wglądu!). Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie Jej funkcjonowania z ubikacją na zewnątrz, przy pokonywaniu piętra w dół i w górę kilka razy dziennie. O ile wypracowane cudowne relacje międzysąsiedzkie w spalonej kamienicy pozwalały na to, aby sobie wzajemnie pomagać przy pokonywaniu trudności, o tyle nowe miejsce i nowi ludzie nie dają niestety takiego poczucia bezpieczeństwa.


Pozostałe oferty dla Ofiar pożaru również pozostawiały wiele do życzenia. Być może troszkę dzięki interwencjom w mediach i nienachalnym nacisku społecznym, Urząd Miasta zaczął powoli przydzielać lokale spełniające podstawowe normy, co nas bardzo cieszy.


Jesteśmy mieszkańcami Nakła Śląskiego, Tarnowskich Gór i okolic. Szczerze wstrząśnięci historią Rodzin ze spalonego poddasza postanowiliśmy wziąć sprawę w swoje ręce. Zorganizowaliśmy akcję społeczną wśród Przyjaciół, Rodzin i Znajomych i tym samym po dwóch dniach udało się skompletować wyposażenie praktycznie całego mieszkania dla Rodziców naszej Znajomej. Czekamy tylko na godne warunki dla Nich... Okazało się, że wyposażenia mamy w nadmiarze i że spokojnie jesteśmy w stanie pomóc pozostałym Rodzinom! Dostajemy sygnały, że znajomi i rodziny Ofiar również pomagają, więc mamy aktualizowane listy potrzeb.


Nie oczekujemy apartamentów "pod linijkę", dlatego zdajemy sobie sprawę, że nowym lokalom przyda się remont lub lifting. Mieszkania należałoby doposażyć. Poza tym kilku Rodzinom nie zostało KOMPLETNIE nic - wybiegli z płonących mieszkań w kapciach i w piżamach...

Remonty mieszkań, ubrania, buty, artykuły szkolne, kosmetyczne, jedzenie... Potrzeb jest wiele dla wielu. Stąd kwota naszej zbiórki.

WAŻNE!! JEŚLI W TRAKCIE TRWANIA ZRZUTKI OKAŻE SIĘ, ŻE NIEKTÓRE MIESZKANIA NIE WYMAGAJĄ DRASTYCZNYCH ZABIEGÓW REMONTOWYCH, NATYCHMIAST ZEDYTUJEMY/ZREDUKUJEMY KWOTĘ NASZEJ ZRZUTKI.


Nasza "stówa" do zebrania jest pewnym symbolicznym pułapem. Ucieszy nas KAŻDA kwota.

Jesteśmy także po to, aby monitorować stan mieszkań i wyposażenia. Są Rodziny, które potrzebują naprawdę sporo. Są takie, którym brakuje pojedyńczych rzeczy.


PRZECZYTAJ!!!!!!

Każdy zakup/remont/lifting będzie monitorowany, każdy zakup/usługa będzie posiadał FAKTURĘ, którą przedstawimy do publicznej informacji. Bądźcie spokojni.


Pomagamy 23 pokrzywdzonym Osobom, które dość już doświadczyły... Czas dać Im MNÓSTWO NADZIEI!


Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie zbiórki. Zapewniamy, że każda jedna złotówka znajdzie swoje przeznaczenie. Rozliczymy się z każdego grosza.

Bez Waszej pomocy traumy tych Ludzi zwyciężą, a przepłakanych z niemocy nocy będzie więcej i więcej...

Prosimy Was - ukochajcie z nami tych Ludzi. Wasza Miłość uczyni Im cuda, po prostu.


Dodajemy linka do informacji o pożarze:

https://rudaslaska.com.pl/i,pozar-poddasza-przy-ul-krasinskiego-z-budynku-ewakuowano-ponad-20-osob,200274,1401565.html

Wpłacający 66

AB
Agnieszka Bednarczyk
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MM
Mirosław Mańka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
A
Ania Czapla
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
G
Grzegorz Namysło
100 zł
M
mkokos1982
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

626 112 zrzutek

i zebrali

376 859 815 zł

A ty na co dziś zbierasz?