id: 3ujhu8

Ambulans dla zwierząt - pierwszy taki ambulans dla zwierząt w powiecie żnińskim, które ucierpiały w wypadkach komunikacyjnych.

Ambulans dla zwierząt - pierwszy taki ambulans dla zwierząt w powiecie żnińskim, które ucierpiały w wypadkach komunikacyjnych.

Nasi użytkownicy założyli 1 152 348 zrzutek i zebrali 1 197 718 907 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Żnińskie Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Kotom Wolnożyjącym i Bezdomnym powstało w 2019 roku w ŻNINIE.

Nasze stowarzyszenie zbiera fundusze na pierwszy ambulans dla zwierząt w powiecie żnińskim.

Ambulans będzie używany do ratowania zdrowia i życia zwierząt w wypadkach komunikacyjnych, zwierząt chorych wymagających leczenia i pomocy człowieka, a także do akcji w których będziemy musieli reagować na sygnały znęcania się nad zwierzętami. Chcemy także zająć się transportem zwierząt na zabiegi do przychodni i gabinetów weterynaryjnych oraz tych kotów i psów, które zostały adoptowane przez osoby mieszkające w innych rejonach Polski od fundacji i stowarzyszeń z naszego regionu. Zamierzamy tym ambulansem pomagać i integrować działania fundacji, stowarzyszeń, organizacji prozwierzęcych i społeczników z naszego rejonu.

Wszelkie działania naszego ambulansu dla fundacji, stowarzyszeń, społeczników prozwierzęcych będzie nieodpłatne.

Działalność ambulansu będzie utrzymywana ze składek członków, darowizn, akcji charytatywnych oraz przez sponsorów.

Rozmawiamy też o dofinansowaniach z urzędów gmin i miast powiatu żnińskiego.

Ambulans, jaki zamierzamy nabyć na potrzeby naszego stowarzyszenia, to VW T5 z roku produkcji 2008 o wartości 20 tysięcy złotych. Jeszcze do połowy stycznia 2024 był ambulansem u naszych zachodnich sąsiadów. W ostatnich dniach pojawił się w jednym z serwisów ogłoszeniowych. AMBULANS ten spełnia nasze wymagania cenowe, techniczne i wizualne. Poprzedni ambulans, który stowarzyszenie zamierzało kupić był o 10 tysięcy złotytch droższy, dlatego podjeliśmy wszelkie działania by ten ambulans znalazł się w naszych rękach już teraz. W dniu wczorajszym, czyli 7.02.2024 karetka, która będzie służyła potrzebującym zwierzętom przyjechała do Żnina. W dniu dzisiejszym 8.02.2024 przeszła pozytywnie badanie techniczne. W dniach kolejnych ambulans będzie dostosowywany do naszych potrzeb. Będzie on pozbawiony noszy oraz specjalistycznego sprzętu do ratowania ludzkiego życia. Zmianami jakimi go poddamy będą: zamontujemy wysuwaną solidną klatkę kannelową, wyposażymy w plastikowe transportery różnej wielkości, sieci weterynaryjne, nosze dla zwierząt, pułapki na wolnożyjące i dzikie zwierzeta, chwytaki i podbieraki. Nasz ambulans będzie miał na swoim pokładzie butlę tlenową oraz torbę medyczną. Do końca tego roku zamierzamy wyposażyć ambulans w pulsoksymetr. Dodatkowo ambulans będzie odpowiednio oznakowany, żeby nikt nie miał wątpliwości dla kogo jest przeznaczony. Choć ambulans jest już w naszych rekach, to nieznaczy że niepotrzebujemy Waszego wsparcia finansowego, musimy zebrać kwotę 20 tysiecy złotych na pokrycie jego zakupu i ubezpieczenia. Jak wynika z prostej matematyki jest to 20 tysiecy złotych, a nie 30 tysiecy jak to pierwotnie wygłądało z Mercedesem. Nie możemy zmienić w ustawieniach kwoty, którą zamierzamy zebrać, więc wszystko co zbierzemy powyżej 20 tysięcy będzie wykożystane na dalszą działalność ambulansu.

Załoga karetki będzie liczyła 2 osoby. Będą to wolontariusze z powiatu żnińskiego. Docelowo karetka ma działać przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Działania ambulancu będziecie mogli śledzić w mediach społecznościowych (Facebook).

Loga i nazwy firm, instytucji, które wpłacą darowiznę w kwocie minimum 1000 złotych, znajdą się na masce ambulansu.

Bardzo liczymy na Wasze wsparcie. Zakup ambulansu pozwoli nam realnie i szybko pomagać zwierzakom oraz wspierać inne organizacje pozarządowe.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 62

NC
Natalia
20 zł
MI
Michalina&Maurycy
100 zł
IL
I....
20 zł
MW
Lena
20 zł
Ewelina
20 zł
EW
Ewelina
20 zł
LP
LGD Pałuki-Wspólna Sprawa
3 000 zł
 
Dane ukryte
20 zł
AR
arya
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków