id: 3uk3rg

Pomoc w leczeniu

Pomoc w leczeniu

Nasi użytkownicy założyli 1 155 795 zrzutek i zebrali 1 199 795 701 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

E7SEQNLO47KkfBkh.jpgWitam!

Mam na imię Bartek . Z zawodu jestem fizjoterapeutą i zazwyczaj pomagałem innym w powrocie do zdrowia czy walce z bólem . Tym razem to ja muszę zwrócić się o Waszą pomoc w powrocie do zdrowia w tej nierównej walce . 

W sierpniu 2022 roku zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy tchawicy ( adenoid cystic carcinoma ) o wymiarach 4,5 x 3,5 x 2,5 cm . 

Pod koniec września dokonano resekcji około 4 cm tchawicy i zalecono radioterapię uzupełniającą . 

31 grudnia zakończyłem naświetlania 35 frakcji w dawce 7000 cGy , początkowo czułem się dobrze . Po upływie dwóch miesięcy zaczął się koszmar , powikłania po radioterapii. 

Koniec marca 2023 roku zdiagnozowano poradiacyjną przetokę gardłowo-krtaniową , zwężenie przełyku , obustronne porażenie fałd głosowych i nawracające zachłystowe zapalenia płuc . 

W kwietniu 2023 założono mi PEGa oraz tracheostomie ( obie obecne i niezbędne do funkcjonowania mojego do dnia dzisiejszego ). Od tego czasu do dziś wypluwam ślinę , której nie jestem w stanie połknąć ( ślina zacieka do tchawicy ).Schudłem w tym czasie 25 kg . 

W lipcu 2023 roku założono mi kilkakrotnie protezę gardłowo - przełykową Har-el . Po usunięciu protezy w związku ze zwężeniem i bliznowaceniem wejścia przełyku założono mi samorozprężalny stent . Niestety terapia ta po wielu trudach lekarzy nie przyniosła efektu i nadal nic nie przełykam , muszę odpluwac ślinę i nie mam możliwości jedzenia i picia przez buzię . Pokarm ( przemysłowy i zmiksowany ) oraz picie przyjmuje przez rurkę bezpośrednio do żołądka . 

W chwili obecnej czeka mnie przeszczep górnego odcinka przełyku , poszerzenia krtani , abym mógł zacząć jeść buzia i normalnie oddychać a nie przez rurkę w gardle . Koszt operacji wynosi od 100000 zł w górę . Niestety od półtora roku nie pracuje , przebywam na rencie. Mimo wsparcia rodziny, bliskich i przyjaciół koszt leczenia przekracza nasze możliwości a do tego jeszcze mój Tata jest w podobnej sytuacji , również zmaga się z chorobą nowotworową krtani i powikłaniami po radioterapii . Chorujemy w jednym czasie jest to ogromny szok dla mnie , dla rodziny i moich bliskich , stąd moja prośba o pomoc w pokryciu kosztów leczenia . Same wizyty lekarskie , leki , dojazdy do szpitali , przemysłowe jedzenie , środki do pielęgnacji to ogromne koszty

Będę wdzięczny z całego serca każdemu za pomoc , liczy się każdy grosz .

Dziękuję

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 501

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków