Aktualności1

  • 3900 zł udało się zebrać strzelcom do puszek, w czasie kwesty prowadzonej na terenie Włocławka i okolic.


    Także kochani oficjalnie możemy potwierdzić, że 30% kwoty na sztandar jest już zebranych - prosimy więc o aktywność i o wpłaty ile każdy może.

    Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

1 marca 2021 roku mija 8 rocznica powołania Jednostki Strzeleckiej 4051Włocławek im. generała broni Władysława Andersa. Rocznica ta jest idealnym momentem, w którym nasze stowarzyszenie chciałoby posiadać swój własny sztandar. Niestety koszty związane z jego przygotowaniem, nadaniem oraz wyposażeniem dodatkowym są bardzo znaczące, w związku z czym występujemy wt ym miejscu do Państwa z apelem o wsparcie naszej inicjatywy zbiórki środków na sztandar dla Jednostki.


y1524a68048b6ce2.jpeg

Kim jesteśmy?


Jesteśmy organizacją proobronną ściśle współpracującą z Ministerstwem Obrony Narodowej. Od blisko 8 lat nasze stowarzyszenie realizuje działalność na rzecz młodzieży i osób dorosłych w zakresie przygotowywania ich do zawodowej służby wojskowej lub służby w innych formacjach mundurowych RP. Ponadto nasza organizacja kultywuje tradycje Związku Strzeleckiego założonego w 1910 roku przez Józefa Piłsudskiego oraz życia i działalności naszego patrona generała Władysława Andersa. Nasze bieżące działania związane są z prowadzeniem szkoleń strzeleckich, taktycznych, topograficznych, musztry oraz udzielania pierwszej pomocy. W czasie ośmiu lat istnienia organizacji, nasi członkowie wielokrotnie podejmowali działania na rzecz społeczeństwa lokalnego wystawiając stoiska ze sprzętem wojskowym, realizując szkolenia z pierwszej pomocy w szkołach podstawowych i średnich, a także zabezpieczając uroczystości Państwowe i Samorządowe organizowane we Włocławku i okolicach.


W 2018 roku nasze stowarzyszenie za prowadzoną działalność na rzecz społeczności lokalnej otrzymało Medal Prezydenta Miasta Włocławek, dodatkowo Jednostka była wielokrotnie wyróżniana przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz inne organizacje społeczne. W 2020 roku, zaraz po ogłoszeniu pandemii COVID-19 nasi strzelcy wsparli seniorów w ramach pomocy zakupowej, a także zorganizowali pomoc w szyciu maseczek ochronnych dla Włocławskiego Szpitala. Dodatkowo w ramach prowadzonej działalności strzeleckiej umożliwiliśmy wielu młodym osobom dostanie się na wymarzone studia oficerskie, pójście do zawodowej służby wojskowej czy rozpoczęcie służby w Policji, Państwowej Straży Pożarnej czy też pracy ratownika medycznego.


Więcej na temat podejmowanych przez naszą Jednostkę działań można przeczytać na naszej stronie internetowej www.js4051.pl


abdc76c4ae8b4ef1.jpeg

Jaki jest nasz cel?


Tak jak na wstępie tej informacji opisaliśmy - naszym celem jest zebranie środków pozwalających na przygotowanie i zakup sztandaru Jednostki. Koszty takie związane z zakupem ręcznie haftowanego sztandaru, drzewca, gabloty, wyposażenia dla pocztu oraz przygotowania uroczystości nadania sztandaru oscylują w okolicach 15 tyś zł. Dla naszego stowarzyszenia, które prowadzi nieodpłatną działalność pożytku publicznego kwota taka jest niebywale duża i w tym miejscu kierujemy do Państwa prośbę o wsparcie naszej inicjatywy. Każda przekazana przez Państwa złotówka jest dla nas niebywale cenna i pozwoli nam zakupić sztandar jaki w przyszłości będzie godnie reprezentował nasze stowarzyszenie podczas obchodów świąt Państwowych i miejskich, a także podczas przyrzeczenia strzeleckiego.


Dodatkowo przygotowaliśmy pewną ofertę pakietów dla darczyńców, które przekażą na rzecz zbiórki:


- 50 zł (i więcej) - oficjalne podziękowanie wraz z wymienieniem z Imienia i Nazwiska (lub nazwą firmy) na naszej stronie internetowej i fanpage za przekazane wsparcie,

- 100 zł (i więcej) - pakiet za 50 zł + oficjalny Imienny dyplom dla darczyńcy, który dorzucił swoją cegiełkę do zebrania środków na sztandar,

- 200 zł (i więcej) - pakiet za 100 zł + zaproszenie na oficjalną uroczystość nadania sztandaru, którą planujemy w miesiąca lipiec-sierpień,

- 500 zł (i więcej) - pakiet za 200 zł + wbicie podczas uroczystości gwoździa pamiątkowego z grawerem imienia i nazwiska jaki zostanie na stałe na sztandarze (maksymalnie 15 gwoździ)Na koniec, jeszcze raz dziękujemy za chęć wsparcia naszej akcji zbierania środków finansowych na zakup sztandaru. Prosimy jednocześnie w ramach możliwości o pomoc w nagłośnieniu akcji zbiórkowej i jej publikację na używanych przez Państwa portalach społecznościowych -razem uda nam się osiągnąć zaplanowany cel!!


ZBIÓRKA ZAREJESTROWANA W MINISTERSTWIE SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI POD NUMEREM 2021/356/OR


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 14

WP
Wojciech Ptaszyński
1 000 zł
K
Krzysztof WÓJCIK
500 zł
KS
Krzysztof Smoliński
200 zł
BJ
Bartosz Jabłoński
100 zł
MK
Marek Klasa
100 zł
JM
Jolanta Masłowska
100 zł
MG
Marlena Grabowska
100 zł
S
Stanisław
50 zł
S
Stefan
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

686 629 zrzutek

i zebrali

449 438 612 zł

A ty na co dziś zbierasz?