id: 3uxvwz

GospeLOVE Lato 2023 Festival

GospeLOVE Lato 2023 Festival

Nasi użytkownicy założyli 1 037 240 zrzutek i zebrali 1 107 174 387 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani, dokładnie za miesiąc rusza festiwal GospeLOVE lato w Bochni. Będzie to trzecia odsłona warsztatów które już dwukrotnie organizowaliśmy w latach 2021 i 2022. W tym roku planujemy trzy panele warsztatowe i trzy koncerty.

Nasza inicjatywa wakacyjnych warsztatów gospel w Bochni nie tylko się przyjęła, ale i rozrosła. Nie chcemy hamować tego, co się dzieje, bo widzimy, że to jest dobre. To jest widocznie ten czas, to powołanie, ci ludzie, którzy to współtworzą, chcemy, żeby skorzystało z tego dzieła jak najwięcej osób. 

Od samego początku, od dwóch lat, wspiera nas Powiat a wydarzeniu patronuje Starosta Bocheński – Adam Korta. W tym roku partnerem naszym zostało też Miasto Bochnia. Po wielu miesiącach pracy udało nam się pozyskać współorganizatorów, partnerów wydarzenia, wielu patronów medialnych i kilku sponsorów. Jednak jest to bardzo duży projekt i aktualnie przerasta możliwości naszego małego stowarzyszenia. Żeby domknąć go finansowo i nie bać się, że z czegoś trzeba będzie rezygnować, potrzebujemy uzbierać jeszcze co najmniej 10 tys. złotych. Dlatego uruchamiamy zrzutkę z celem wsparcia organizacji festiwalu GospeLOVE Lato. Ponieważ tworzymy to razem, chcemy was prosić o pomoc. Jesteśmy przekonani, że dużo dobra zadzieje się i w tym roku! Bez Was się to nie uda!


Tak wyglądał finał zeszłorocznego koncertu:


Plan festiwalu GospeLOVE Lato 2023


👉W pierwszej kolejności od 22-23 lipca warsztaty z Danielem Cebulą-Oryniczem zakończone 👉23-go lipca koncertem w Oratorium św. Kingi. Następny w kolejności, 👉26 lipca będzie koncert dwóch chórów – Soul Connection Gospel Group z Warszawy który w finale swojego koncertu wystąpi z prowadzonym przez nasze stowarzyszenie Raba Gospel Choir z Bochni. Obydwa chóry prowadzone są przez charyzmatyczną dyrygentkę Beatę Beti Stasiak, która porywa na scenie swoją energią. Czwarte w kolejności wydarzenie to rozpoczynające się 👉27-go lipca warsztaty które poprowadzą przyjeżdżający do nas Norris Garner z Waszyngtonu oraz Peter Francis z UK. Trzeci z kolei panel warsztatowy, w dniach 👉29-30 lipca, tym razem dla dzieci, poprowadzi Anna Madej. Wisienką na torcie będzie koncert finałowy festiwalu 👉30 lipca, na którym oprócz naszych zagranicznych gwiazd, zagrają także muzycy Holy Noiz i gościnnie wystąpi Gabi Gąsior. Brzmi niesamowicie – prawda?

Celem naszego projektu jest stworzenie rozpoznawalnego wydarzenia kulturalnego na terenie powiatu bocheńskiego, które będzie w znaczący sposób wpływać na edukację artystyczną dorosłych, dzieci i młodzieży oraz na czynny udział w kulturze tych grup. Stanie się okazją do zaangażowania dla sporego grona wolontariuszy oraz ze względu na innowacyjne prowadzenie warsztatów z równoległymi zajęciami dla dzieci pozwoli na zaangażowanie się w aktywność kulturalną osobom na co dzień wykluczonym z aktywności w kulturze z powodu sprawowania opieki nad dziećmi.


Popatrzcie na to jak wyglądało to w zeszłym roku w urywkach backstage:


O naszym stowarzyszeniuStowarzyszenie istnieje od kwietnia 2017 roku, początkowo pod nazwą Stowarzyszenia Przyjaciół Scholi w Gierczycach, a następnie jako Stowarzyszenie Gospel Nad Rabą.

Stowarzyszenie jest organizacją non-profit. Całą działalność realizuje dzięki uzyskanym grantom z konkursów projektowych, dofinansowaniom od instytucji kultury i darowiznom od osób prywatnych. Wszyscy członkowie pracują na rzecz organizowanych przez Stowarzyszenie projektów w ramach wolontariatu.

Stowarzyszenie prowadzi chór Raba Gospel Choir, który powstał w czerwcu 2020 roku, mimo bardzo niesprzyjających okoliczności. Powstał z potrzeby muzycznej i duchowej aktywności, na przekór pasywności, która nastała wokół. Przez pierwszy rok dyrygentką była Patrycja Stachura, młoda i bardzo utalentowana wokalistka. Akompaniatorem od początku jest niezastąpiony w swoim kunszcie, wybitny muzyk Szymon Markiewicz. Od września 2021 r. chór prowadzony jest przez Beatę „Beti” Stasiak, doświadczoną i charyzmatyczną dyrygentkę, mającą na swoim koncie współpracę z wieloma czołowymi artystami polskiej muzyki rozrywkowej, która dojeżdża do Bochni na próby Raba Gospel Choir aż z Warszawy. Chór obecnie liczy 40 osób, które systematycznie szlifują swoje umiejętności, spotykając się raz w miesiącu na dwudniowe warsztaty.

Stowarzyszenie prowadzi również dziecięco-młodzieżową grupę wokalną „GNR dzieci śpiewają”, która obecnie liczy 21 dzieci. Od początku swojego istnienia Stowarzyszenie pracuje na rzecz dzieci i młodzieży. Poświęcamy swój czas, żeby rozwijać muzycznie młodych ludzi, motywować ich do pracy, pomagać im poznawać swoją wartość oraz podnosić ich samoocenę. Organizujemy dla nich warsztaty, które prowadzą dwie wspaniałe dyrygentki i trenerki wokalne Beata „Beti” Stasiak i Anna Madej. Wszystko w niezwykle serdecznej atmosferze i z nastawieniem na budowanie dobrych relacji.

Od 2017 roku Stowarzyszenie zorganizowało już wiele własnych koncertów w tym cykliczne koncerty noworoczne, koncerty uwielbieniowe oraz współorganizowane z gminą Bochnia patriotyczne „Koncerty pod Patrią” z okazji święta 11 listopada. Jeden z nich odbył się w ramach  projektu ministerialnego "Koalicje dla Niepodległej".  W Koncercie finałowym wystąpiło wtedy na scenie  115 dzieci i młodzieży śpiewających i grających.

Od 2021 roku największym i najważniejszym projektem Stowarzyszenia Gospel nad Rabą są ogólnopolskie warsztaty GospeLOVE Lato kończące się koncertem finałowym. Zeszłoroczne warsztaty zgromadziły około 100 uczestników z całej Polski, a koncert finałowy w bocheńskim amfiteatrze Uzbornia ściągnął rzesze widzów.

nWlr0x3zSAb3OC2o.jpg

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 48

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
200 zł
WB
Witek
10 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MW
Małgorzata Wojas
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
EP
Eliza Pławecka
50 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków