id: 3uxyjh

Magiczny Ogród SOWY

Magiczny Ogród SOWY

Nasi użytkownicy założyli 1 177 905 zrzutek i zebrali 1 231 021 315 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności32

 • Teraz ogród poszedł spać na zimę. Mamy nadzieję, że na wiosnę będziemy mogli kontynuować prace. Wciąż część dla dzieci czeka na modernizację. Póki co wrzucamy Wam zdjecia jeszcze zielonego ogrodu tuż przedjesiennego. Cieszymy się, że w tym roku się zazielenił. Jest nawodnienie, jest oświetlenie. Wieczorem wyglada jak tajemniczy Magiczny Ogród <3 to dzięki WAM.DTcsuGZ5VLpVQxS0.jpgLLnyH0JxhG2Uukwy.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

powstał w listopadzie 1994 roku. Jest jedną z pierwszych placówek zajmujących się profesjonalnie pomocą dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie w Polsce. Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie oferuje swoim podopiecznym pomoc: schroniskową, socjalną, terapeutyczną, opiekuńczą, prawną, medyczną.

Główną ideą pomagania podopiecznym Ośrodka jest maksymalne ich aktywizowanie, aby wychodzili z roli ofiary przemocy i budowali system zabezpieczający ich przed ponownym byciem narażonym na przemoc domową. Pobyt w Ośrodku jest interwencyjny i wynosi maksimum 3 miesiące. Przeciętnie oferuje schronienie około 200 osobom rocznie.

Ośrodek oferuje bezpieczne schronienie w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu – nieodpłatnie i przez całą dobę.

Naszą największą uwagą i troską obdarzają dzieci, mając na uwadze ich dobro i prawidłowy rozwój. Dzieci i młodzież, które do nas trafiają są zwykle bardzo doświadczone przez życie, niejednokrotnie są ofiarami przemocy psychicznej i fizycznej ze strony swoich rodziców. Leży im sercu wspomaganie tych dzieci i ich rodzin w rozwoju, łagodzenie negatywnych skutków ich marginalizacji oraz pomoc w zapewnieniu bezpiecznego i możliwie beztroskiego dzieciństwa.


Ośrodek jest miejscem szczególnym. Jest bezpiecznym kątem, wytchnieniem po traumie przemocy domowej. Jednak nie jest domem, jest tylko przystankiem w trudnej podróży.

Stąd też powstał pomysł na realizację tej zmiany zainicjowany przez Rotary Klub Łódź Centrum.

Dlatego, zarówno dla kierownictwa ośrodka jak i dla nas, jest bardzo ważne aby ten przystanek był zapamiętany jako miejsce gdzie nie tylko leczy się duszę ale również pokazuje pozytywne zmiany jakie mogą być udziałem pensjonariuszy ośrodka.

Każdy okruch normalności, spokoju i piękna jest balsamem na chorą duszę.

Ulica Franciszkańska to Bałuty ze swoim charakterem i niejednokrotnie brzydotą, ale może być inaczej, może być piękniej.

Ośrodek oprócz budynku posiada niewielki teren, który postanowiliśmy zaaranżować od nowa, dając mieszkańcom zieleń drzew i krzewów, feerię barw na kwiatowych rabatach, ścianę sensoryczną, trawę „ do posiedzenia” oraz ogródek dla najmłodszych pełen tajemniczych miejsc do zabawy z piaskownicą, fontanną, ściana luster, niebem na sznurku.


Projekt, który chcemy zrealizować wymaga nie tylko pracy, wymaga też funduszy. Chcemy, aby wykonana praca służyła przez wiele lat. Jest to inwestycja kompleksowa zakładająca wykonanie instalacji odprowadzającej wodę deszczową, wiaty garażowej obszarów zielonych, placu zabaw dla dzieci itp.

Nazwaliśmy to przedsięwzięcie - MAGICZNY OGRÓD SOWY


Będziemy radzi z każdej podarowanej złotówki.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 299

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków