id: 3vpfya

skarbonka na leczenie Kumoka i Miszura

skarbonka na leczenie Kumoka i Miszura

Opis zrzutkiKumok (lat 12,5) i Miszur (lat 11) to mopsie seniorki z wieloma chorobami przewlekłymi i dolegliwościami, które wymagają ciągłego leczenia i kosztownej diagnostyki. Dlatego postanowiliśmy uruchomić MOPSIĄ SKARBONKĘ, której celem będzie zgromadzenie środków na kolejny geriatryczny "panel diagnostyczny" Kumoka, który musimy wykonać tej jesieni. Będzie to m.in. USG, specjalistyczne badania krwi, a także tomografia komputerowa guza nadnercza. Obecnie zmagamy się u Kumoka z zapaleniem trzustki, rosnącym guzem nadnercza i padaczką na tle hiperamonemii. Ponadto Kumok nie widzi i praktycznie nie słyszy: nasza kochana 12,5-letnia staruszka działa "na dotyk", dlatego nie odstępuje nas na krok (a raczej mnie, Zazie, bo Marcin większość dnia spędza w pracy), by cały czas czuć czyjąś obecność. Chcemy Kumokowi zapewnić długą, spokojną i w miarę zdrową starość, dlatego regularna diagnostyka i leczenie jej licznych schorzeń są naszym priorytetem. Niestety w naszej obecnej sytuacji trudno jest zapewnić jej wszystko, czego potrzebuje (wraz ze specjalistyczną karmą weterynaryjną, lekami, suplementami, koszmarnie drogimi kroplami do oczu z cyklosporyną, itp). Stąd pomysł ze skarbonką. Liczy się dla nas każdy grosz! <3 Dziękujemy Wam serdecznie za pomoc! <3


_______________________


O tym, na co i jak często chorują nasze mopsy, wśród bliższych i dalszych znajomych krążą już srogie legendy oraz grube żarty. Doprawdy nie wiem, czy drogą losowania, czy też czystego przypadku – zostaliśmy przez “mopsią Bozię” wytypowani jako ci, którzy wraz z Kumokiem i Miszurem zaliczą pełne spektrum mo-psich chorób, dolegliwości i przypadłości.

Przerabialiśmy już chyba wszystko: od chirurgicznej korekty podniebień i nosów, przez usuwanie krwawiącej śledziony i wycinanie złośliwej mastocytomy, po hiperamonemię, padaczkę, wstrząs anafilaktyczny po penicylinie, spondylozę i wypadanie rzepek kolanowych, powikłania poszczepienne po Rabisinie, zatrucie Bravecto, głęboką martwicę skóry, zespół suchego oka (który doprowadził do ślepoty Kumoka), nużycę z powikłaniami ropnymi oraz kardiologiczno-neurologiczny zespół Morgagniego-Adamsa-Stokesa. 


Zaledwie przez ostatni rok walczyliśmy u Kumoka z galopującą anemią, rosnącym guzem nadnercza i podejrzeniem przewlekłej niewydolności nerek; zaś u Miszura z lekoopornymi infekcjami układu moczowego i kamicą nerkową (zakończoną operacją i oczyszczeniem pęcherza moczowego ze złógów i kamieni)


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 120

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
105 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
77 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
115 zł
 
Dane ukryte
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

722 156 zrzutek

i zebrali

498 727 907 zł

A ty na co dziś zbierasz?