id: 3w5ygv

BUSEM - PSONI - MARZENIA DOGONI

BUSEM - PSONI - MARZENIA DOGONI

Nasi użytkownicy założyli 937 304 zrzutki i zebrali 928 432 213 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

 

 

Zakup autobusu- bariera, którą możemy wspólnie pokonać. 


Każdy z nas i każdego dnia zmaga się z jakimiś barierami, które musimy pokonać. Są to bariery różnego rodzaju fizyczne, architektoniczne, odległościowe, ale także te wewnętrzne, emocjonalne. Dla nas wychowanków i uczestników Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu taką barierą jest możliwość sprawnego przemieszczania się i dlatego potrzebujemy środka transportu, który pomoże nam bezpiecznie docierać na zajęcia. Cała społeczność PSONI Koło w Zamościu marzy o nowym, sprawnym autobusie, który codziennie niezawodnie wyruszy w trasę i zabierze czekających na niego uczestników zajęć.  

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną jest organizacją pozarządową, niedochodową i samopomocową. Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin, co w konsekwencji przynosi ogromną poprawę ich jakości życia, pozwala pokonywać własne słabości i dysfunkcje. Wszelkie uzyskane środki pozyskuje od darczyńców lub z grantów. Nowy autobus pozwoli dzieciom, młodzieży oraz dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną dotrzeć do swoich sal zajęciowych, spotkać z koleżankami i kolegami, pracować z terapeutami i specjalistami, aby pokonywać wyzwania dnia codziennego i rozwijać na miarę swoich możliwości.  

Dowozimy do Ośrodka dzieci m.in. z niepełnosprawnością ruchową od poniedziałku do piątku na zajęcia edukacyjne i rehabilitację w związku z tym potrzebujemy samochodu z windą. Codziennie nasze busy dowożą 70 dzieci i młodzież niepełnosprawną pokonując około 1000 tys. km, dowożąc z powiatu zamojskiego i powiatów ościennych.  

Codzienne przejechane kilometry powodują duże wyeksploatowanie naszych autobusów i ich awaryjność, które są na bieżąco naprawiane, ale generuje to duże koszty. Awaria busa utrudnia uczestnictwo dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w edukacji i rehabilitacji, co wpływa niekorzystnie na ich rozwój. Dlatego zakup nowego autobusu jest dla nas podopiecznych, rodziców, terapeutów, przyjaciół PSONI Koło niezwykle ważny, aby sprawnie realizować nasze cele i założenia, ale przede wszystkim zapewnić dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym udział w zajęciach.   

PSONI Koło w Zamościu jest tak naprawdę jedyną placówką w powiecie zamojskim, która edukuje dzieci i młodzież z różnym stopniem niepełnosprawności i z różnymi sprzężeniami. To znaczy dzieci oprócz niepełnosprawności intelektualnej mają m.in. AUTYZM, NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ: RUCHOWĄ, SŁUCHOWĄ, WZROKOWĄ. 

Pomóż nam osiągnąć zamierzony cel i wesprzyj naszą zbiórkę. Tylko razem damy radę.

Nie pozostańmy obojętni na los osób niepełnosprawnych one potrafią pięknie odwdzięczyć się za okazane serce. Dając uśmiech jednemu dziecku możemy zmieniać świat na lepszy. Nie pozwólmy zgasnąć ich marzeniom na lepszą przyszłość.


Autobus zakupimy i radość każdemu dziecku zapewnimy.  


Lokalizacja

Zamość, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 30

OP
Ola, Pozytywną dyscyplina Zamość
100 zł
EP
Ewa Popek
150 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KM
Karolina Murzacz
150 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
300 zł
MG
Magdalena Gabryel
150 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AR
Agata Rozłowska
150 zł
 
Dane ukryte
150 zł
MG
Magdalena Gradziuk
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!