id: 3ws6rz

Paczki dla Ukrainy

Paczki dla Ukrainy

Nasi użytkownicy założyli 1 145 409 zrzutek i zebrali 1 192 160 622 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Wczoraj o świcie, Paczki dla Ukrainy po raz kolejny wyruszyły z bazy w Lwowie, by dostarczyć pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom, bestialsko niszczonej przez rosję Ukrainy. Wasi/nasi kierowcy wyruszyli Szarym Bogdanem do wsi w obwodzie Czernichowskim (na północ od Kijowa) by dostarczyć ciepłe ubrania, jedzenie i materiały budowlane do naprawy domów zniszczonych ostrzałem rakietowym. Wszystko to zwiększy szanse, że ludzie wciąż mieszkający w tamtych rejonach, przetrwają nadchodzącą zimę. W drodze powrotnej, z podkijowskiej fabryki, zostanie odebrane kolejne 10 piecyków (10 jest już w naszym magazynie w Lwowie), które zostaną przez nas rozwiezione do podfrontowych wsi i miasteczek, w których jedynym dostępnym materiałem opałowym jest drewno. Infrastruktura dostarczająca ludności cywilnej Ukrainy prąd, gaz i wodę została w znacznej części zniszczona/uszkodzona przez nieustannie trwający rosyjski ostrzał rakietowy i dostawy są ograniczone do kilku godzin dziennie, lub zupełnie ich nie ma od wielu dni. Jest to już trzeci transport, który wysłaliśmy w ciągu ostatnich dwóch tygodni - nie byłoby to możliwe gdyby nie Wasze nieustające wsparcie. Bardzo, bardzo dziękujemy! Jeśli możecie, rozpropagujcie naszą zrzutkę.

  r88656196c3492eb.jpg

  e0fefa09a21f8ae2.jpg

  d6ff9690bc0110c8.jpg

  r771dbfe2fa690e6.jpg

  z121be59a06c7e14.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jesteśmy grupą ludzi związanych z Zakładem Neurofizjologii i Chronobiologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od rozpoczęcia wojny w Ukrainie staramy się pomagać, najlepiej jak tylko możemy! Zaraz po rozpoczęciu wojny, gdy olbrzymia liczba Braci i Sióstr z Ukrainy zaczęła uciekać przed zagrożeniem do Polski, działaliśmy „lokalnie” na granicy. W miarę upływu czasu, gdy fala uchodźców zaczęła opadać, zrozumieliśmy, że coraz więcej dobrego możemy zdziałać bezpośrednio w Ukrainie.

Od tamtej pory zawozimy transporty pomocy humanitarnej bezpośrednio do rąk ludzi, dzieci i dorosłych, którzy najbardziej tego potrzebują, czyli do uchodźców wewnątrz samej Ukrainy oraz do ludzi wciąż mieszkających tuż przed linią frontu (niestety również kobiet i dzieci ☹). Zaopatrujemy również szpitale, ośrodki opiekuńcze i domy dziecka, które, wobec zapaści gospodarczej pogrążonego w wojnie państwa, tracą zdolność pełnienia swoich funkcji. Wspieramy też wojskowych, którzy heroicznie bronią swojej, ale też i naszej Ojczyzny, często pozbawieni podstawowych produktów żywieniowych, technicznych i taktycznych.

Z wyjazdu na wyjazd jeździmy dalej, nawet bezpośrednio na tyły frontu. Kilometry są dla nas niczym w porównaniu z możliwością ratowania życia oraz wspierania naszych Braci i Sióstr - ofiar wojny oraz obrońców Ukrainy.

bf9016bae6dc9abf.jpeg


Dzięki Waszej dotychczasowej pomocy, byliśmy w stanie zrobić wiele dobrego. Od początku wojny już kilkadziesiąt razy byliśmy w Ukrainie, przejechaliśmy w sumie już ponad 100 tysięcy kilometrów i spędziliśmy tam ponad 2 miesiące. Pomimo zmęczenia i ogromnych kosztów, chcemy działać dalej, dlatego prosimy Was: pomóżcie nam pomagać! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! 💙💛🤍❤️ 💪


O nas i o wszystkich naszych działaniach możecie dowiedzieć się więcej, dołączając do naszej grupy „Paczki dla Ukrainy” na facebook’u: https://www.facebook.com/groups/857948128246751/ oraz oglądając video-relacje na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCejFgxku9DQ_lXIShz8MZ9Q/featured

r83c2cbd2dc39191.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 4072

preloader

Komentarze 104

preloader