id: 3wxyf5

Powrót mamy do sprawności po przebytej sepsie

Powrót mamy do sprawności po przebytej sepsie

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
588 zł
z 25 000
2%
zakończona
05.02.2020r
13
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 149 zrzutek i zebrali 1 060 443 913 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


q13d2daa6cd4a62b.jpegPomóżcie mojej mamie w odzyskaniu sprawności.

W listopadzie mama została przyjęta na oddział rehabilitacyjny iw celu usprawnienia. Mama poruszała się o własnych siłach , ale z wielkim trudem. Powodem tego było zwyrodnienie stawu kolanowego prawego i barkowego lewego. Turnus trwał 3 tygodnie i wszystko szło w dobrym kierunku. Już zaplanowałem , że na święta wspólnie z mamą przygotujemy tradycyjne uszka i barszcz, ciasto drożdżowe , które zwykle piekliśmy i inne potrawy wigilijne.

Po wyjściu ze szpitala mama rzeczywiście poczuła się sprawniejsza. Krzątała się po kuchni, gotowała obiady. Wszystko do czasu kiedy zaczęły się pojawiać coraz większe bóle stawów. Myślałem ,że jest to chwilowe i przejdzie. Dostała przecież leki i maść do smarowania bolących miejsc. Niestety ból stawał się coraz większy. Mama karetką wróciła do szpitala. Okazało się , że nastąpiło zakażenie organizmu przez bakterie . Mama w stanie zagrożenia życia znalazła się na oddziale geriatrycznym . Po dokładniejszych badaniach stwierdzono sepsę. Trwała walka z czasem. Podawano silne antybiotyki.

Stan był bez zmian. Wykonano dokładniejsze badania, które określiły jakie to bakterie . To pozwoliło na podanie właściwych leków. Mama powoli wracała do zdrowia. Mimo 84 lat organizm nie poddawał się. Niestety nie udało się przywrócić sprawności , którą mama miała przed sepsą. Od kilku dni znajduje się w domu. Potrzebuje stałej opieki ponieważ choroba bardzo ją osłabiła. Jest leżąca. Próbuje się podnosić , ma wolę walki. Puki co dbam o mamę sam. Ale wkrótce będę musiał wrócić do pracy. Potrzebna opiekunka, rehabilitacja, leki . Sytuacja finansowa jest zła.  

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 13

MA
Magdalena
75 zł
KA
Karolina
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AK
Aleksander Kaczmarek
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
AN
Agnieszka Nadzikiewicz
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
MD
Marek Dziedzic
ukryta
Zobacz więcej