id: 3x3p9d

Fundusz na starcie z fundamentalistami z Ordo Iuris

Fundusz na starcie z fundamentalistami z Ordo Iuris

Nasi użytkownicy założyli 1 180 775 zrzutek i zebrali 1 234 676 936 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ordo Iuris chce nas pozwać! Wedle żądania Ordo Iuris i Jerzego Kwaśniewskiego miałyśmy opublikować przeprosiny za nazwanie ich dzbanami o morderczych pomysłach. Nie mamy zamiaru tego robić. Będziemy dalej działać, obnażać i wypunktowywać działania, plany i projekty Ordo Iuris i innych fundamentalistów rodem z Gileadu. Chcemy naprawiać to, co oni niszczą i budować świadomość społeczną.

q215919c249ea014.png


Kim jesteśmy?


Mordo Iuris to niecodziennik antyfundamentalistyczny. Jesteśmy grupą aktywistek monitorujących i analizujących działalność ruchów fundamentalistycznych w Polsce i obnażających ich prawdziwe intencje. Weryfikujemy, sprawdzamy, zadajemy niewygodne pytania. Czasem jedziemy po bandzie.


Możecie znaleźć nas w mediach społecznościowych, gdzie piszemy dla Was o zagrożeniach związanych z ekspansją ruchów fundamentalistycznych w Polsce. Pomagamy Wam także w procesie apostazji. Weszłyśmy w kooperację z fundacją Instytut Spraw Społecznych, dzięki której nasza działalność będzie miała bardziej ustrukturyzowany charakter.


Czego chce od nas Ordo Iuris?


W 2019 roku nazwałyśmy prezesa Ordo Iuris “dzbanem” i “naczelnym s********** Rzeczypospolitej”, plany jego fundacji określiłyśmy jako “mordercze”, a samą organizację jako “sadystów”. Ordo Iuris od zeszłego roku odgrażało się, że nas pozwie za rzekome naruszenie ich dobrego imienia (ale przecież ono nie istnieje!). Kiedy tylko połączyłyśmy siły z fundacją Instytut Spraw Społecznych i adres korespondencyjny stał się jawny, Ordo wysłało nam przedsądowe wezwanie do usunięcia grafik i opublikowania przeprosin. Nie wycofujemy się z tego, jak ich określiłyśmy i jeśli zajdzie konieczność będziemy dowodzić swojej racji przed sądem. Wiąże się to jednak z kosztami organizacyjnymi i prawnymi.


Strategia i zasoby Ordo Iuris


Ordo Iuris notorycznie pozywa osoby aktywistyczne, z którymi się nie zgadza. Zalewanie aktywistek pozwami ma wywołać efekt mrożący i zniechęcić innych do stawania na drodze fundamentalistom. Sądy najczęściej uniewinniają aktywistki, jednak każdy proces to strata czasu, energii, pieniędzy i innych zasobów. Takie działanie nazywa się SLAPP (Strategic Lawsuit Against Public Participation), czyli dokuczliwe postępowanie prawne, które ma na celu wyłącznie nękanie przeciwniczek, aby utrudnić im życie, pracę, działalność społeczną.


Ordo dysponuje potężnymi środkami finansowymi - w 2019 r. otrzymali z darowizn prawie 120 mln rubli (to ponad 6 milionów zł). My nie mamy takich znajomości, ale Wy możecie nas dziś wesprzeć!


Instytut Spraw Społecznych


Fundacja ISS to fundacja parasolowa o poziomej strukturze, w której realizowane są konkretne projekty, tożsame z celami statutowymi fundacji. Misją fundacji jest wspieranie praw człowieka, sprawiedliwości społecznej i wolności obywatelskiej oraz budowanie społeczeństwa otwartego.


Wasze wsparcie to dla nas ochrona prawna przed atakami fundamentalistów. Dzięki Waszym datkom będziemy mogły nie tylko kontynuować naszą działalność w strukturze fundacji, ale też będzie mogła ona wejść na wyższy poziom i nabrać również wymiaru edukacyjnego (np. infograficzne opracowania raportów nt. Ordo Iuris) i wyjść poza działalność internetową. Planujemy także wydruk i dystrybucję antyfundamentalistycznych wlep, które będą do Was trafiać jako cegiełki.


W kooperacji z Instytutem Spraw Społecznych planujemy również na ten rok działania rzucające nowe światło na działalność Kościoła katolickiego w Polsce i inne projekty, o których będziemy na bieżąco informować.


Każda dodatkowa kwota zostanie przeznaczona na działalność statutową i bieżącą fundacji Instytut Spraw Społecznych.


Nie musisz nas wspierać finansowo, aby być częścią społeczności! Obserwuj nas w mediach społecznościowych i dołącz do grupy na Facebooku!


Oto fragmenty wezwań, które otrzymałyśmy:

we40d1d122eb7af4.png

vc7a7c8c46579b1c.png


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 83

 
Dane ukryte
500 zł
JP
Jacek
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
MB
Marek Błaszczyk
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
KJ
Klaudia J
200 zł
PP
Paulina Palmowska
200 zł
BO
Bartosz Owczarek
150 zł
KM
Jebać pis i ordo juris
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków