id: 3xfufw

Pomoc dla mojej siostry, nasz dom rodzinny spłonął 12 godz temu!!!

Pomoc dla mojej siostry, nasz dom rodzinny spłonął 12 godz temu!!!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
1 519 zł
z 30 000
5%
zakończona
28.08.2019r
29
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 035 527 zrzutek i zebrali 1 103 055 693 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Z całego serca proszę o pomoc dla mojej siostry i jej dzieci, którzy cudem uniknęli śmierci podczas snu w pożarze domu we Wrocławiu!

SERDECZNIE proszę o pomoc, ponieważ w tej chwili liczy się każdy grosz, aby pomóc mojej siostrze Weronice(26l.) i jej cudownym dzieciakom Luizka(7l.) i Dorianek(2l.), którzy obecnie zostali bezdomni we Wrocławiu !!!

28 lipca po północy, ogień zrównał z ziemią nasz rodzinny dom! W którym od dziecka mieszkała moja siostra z dziećmi i mężem, opiekując się naszym schorowanym dziadkiem, jednocześnie powolutku budując swój mały, wymarzony domek 2km poza Wrocławiem, z bardzo ograniczonym budżetem..

Około godziny 1:00 w nocy znajoma powiadomiła mnie o pożarze! Jedyne czego byłam pewna to fakt, że straż pożarna została wezwana do naszego domu rodzinnego przy ul. Opatowicka 146, natomiast kolejne 6h były totalną męką i oczekiwaniem na informacje o tym czy moja siostra i dzieci żyją!!!!

7:00 - Wszyscy ocaleni! Moja siostra, jej dzidzia, mąż i mój dziadek!

... Siostra cudem się przebudziła, widząc dym, obudziła szybko męża, który wstał, rozbił spore akwarium tarasujące okno i skoczył z 1ego piętra, siostra zrzuciła mu dziecko (niespełna dwuletnie(!)), potem sama skoczyła... i wtedy zdali sobie sprawę z tego, że 3 pieski - Ratlerki zostały, Boże... nie mogę... mimo wołań...słyszeli już tylko pisk, zginęły, spalone żywcem..to był największy cios dla nas wszystkich!!

Od strony korytarza od parteru, schody i wszystko inne już płonęło.....więc nie było opcji normalnej ucieczki!!! W momencie skoku z piętra przez okno..ogień zajął cały dom i pokój w którym chwilę wcześniej spali!!!

Zdążyli z sąsiadem wyjąć dziadka przez okno na parterze, natychmiastowo trafił do szpitala, a następnie do domu spokojnej starości ...

Dorobek jeszcze pradziadków.. nie istnieje, dom naszego dzieciństwa ...żywioł zabrał bezpowrotnie WSZYSTKO!

Moja siostra została z niczym! Ogień pochłonął dokumenty, pieniądze w gotówce, klucze do aut, biżuterię, ubrania, zabawki, meble, dachówki z ogniem potopiły maskę, siedzenia i wybiły szyby w aucie stojącym obok domu..

3 NIESAMOWITE pieski odeszły na zawsze i cały dom zrównany z ziemią bezpowrotnie...

Luizka, jej córcia, do jutra przebywa w Niemczech, na wesele pojechała ze szwagierką siostry.. więc malutka wróci do zgliszcz i ...

Niesamowite jest to, że żyją! Okrutne wszystko poza tym! Oczywiście nie posiadali ubezpieczenia i nie mają gdzie się podziać na chwilę obecną bez środków do życia!! Pomogę i dam wszystko czego potrzebują, ale poza tym najistotniejszą rzeczą jest brak domu!!

Błagam o pomoc na zrzutce, aby jak najszybciej mogli dokończyć budowę domu, każda pomoc jest bezcenna i tak naprawdę, gdyby ktokolwiek był w stanie zorganizować pomoc dotyczacą materiałów budowlanych, używanych ubranek, mebli, niezbędnych przedmiotów, byłabym dozgonnie wdzięczna !!!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 29

MB
Mare Bab
200 zł
RS
Roger Skórzewski
200 zł
AW
Anna Wachowicz
100 zł
SK
Sylwia Krasowska
100 zł
WK
Walentyna Krasowska
100 zł
MS
Marzena Szerejko
100 zł
MK
Michał Kapusta
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!