Wsparcie Ośrodka Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor
Wsparcie Ośrodka Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor
Nasi użytkownicy założyli 1 237 871 zrzutek i zebrali 1 381 765 631 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Stowarzyszenie „Fidei Defensor” z siedzibą w Szczecinie istnieje od 2012 r. Przez ponad 8 lat Stowarzyszenie prowadziło szeroko rozumiane działania społeczne, w tym profesjonalną nieodpłatną pomoc prawną. Poza pomocą prawną zadania, które realizowało Stowarzyszenie obejmowały, w kontekście historycznym organizację wielu wydarzeń, m.in. konferencji, a także transmisji z zaproszonymi ekspertami.
➜ Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL
➜ Obserwuj nas na Twitterze: https://twitter.com/FideiDefensorPL
➜ Subskrybuj nas na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNGNEaQu1P5MOa2alsqBUpA
W kontekście działalności dydaktyczno-edukacyjnej Stowarzyszenie w samym 2020 r. i na początku 2021 r. zorganizowało kilkanaście wydarzeń poświęconych głównie zagadnieniom prawnym, jak i historyczno-społecznym. Między innymi wydarzenia poświęcone Witoldowi Pileckiemu, Zbrodni Wołyńskiej, weteranowi Powstania Warszawskiego, współczesnym prześladowaniem Chrześcijan na świecie, Obławie Augustowskiej, partyzantce Narodowych Sił Zbrojnych. Zaproszonymi gośćmi byli zarówno naukowcy oraz działacze społeczni tacy, jak Anna Mandrela, Kajetan Rajski, Jerzy Mużyło, Bartłomiej Rychlewski, Zbigniew Kaszlej, Robert Rudnicki oraz Leszek Źebrowski. Stowarzyszenie również przeprowadziło wywiad z mjr Zbigniewem Piaseckim ps. „Czekolada”, uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Wywiady były również przeprowadzone z weteranami Grudnia’70, tj. Waldemarem Brygmanem oraz Bolesłaem Potockim.
Stowarzyszenie przygotowało również animowany teledysk o Stanisławie Nadratowskim. Wszystkie wydarzenia były transmitowane na żywo, zostały także utrwalone oraz są bezpłatnie dostępne.
Zapisy z wydarzeń są dostępne na portalach społecznościowych, w szczególności zarówno na portalu „Facebook.com”, jak i „YouTube.com”. Na wydarzenia zapraszani byli zarówno naukowcy specjalizujący się w dziedzinie prawa, historii, społeczeństwa, a także osoby pełniące funkcje publiczne, sami weterani oraz działacze społeczni i religijni. Stowarzyszenie przeprowadziło również wywiady, między innymi z Rzecznikiem Praw Dziecka.
Stowarzyszenie również wytwarza, utrwala oraz bezpłatnie rozpowszechnia (w szczególności na portalach społecznościowych) materiały dydaktyczno-edukacyjne w zakresie prawa. Materiały przybierają formę zarówno artykułów pisemnych z rozbudowaną bibliografią, jak i treści audiowizualnych. Filmy z serii „Prawnik wyjaśnia” to kilkuminutowe nagrania (krótkie formy), których treść polega na wyjaśnianiu znaczenia danego przepisu prawnego. Tłumaczone przepisy prawne dotyczą zarówno materii prawa rodzinnego, jak i prawa karnego, a także innych gałęzi polskiego systemu prawnego.
W ramach działalności dydaktyczno-edukacyjnej Stowarzyszenie również wydaje gazetę, w której opisane są zarówno kwestie historyczne, patriotyczne, społeczne, jak i prawne. Poza gazetą doszło do wydania kilku publikacji książkowych, a także znaczną liczbę ulotek oraz folderów, których treść porusza zarówno kwestie prawne, jak i historyczne.
Poza działalnością dydaktyczno-edukacyjną, Stowarzyszenie prowadziło również akcje społeczne, których celem była pomoc zarówno dzieciom, jak i, np. upamiętnienie postaci historycznych. Między innymi wy-konano akcję informacyjną na temat tzw. „okien życia” w ramach pomocy dzieciom. W ramach upamiętnienia postaci historycznych, Stowarzyszenie zorganizowało koncert na cześć ks. Jerzego Popiełuszki.
Stowarzyszenie również w ramach działalności przeciwdziałania przestępstwom doprowadziło do interwencji w ponad stu sprawach z zakresu przestępstw dotyczących znieważenia Narodu Polskiego, złośliwego przeszkadzania w przeprowadzeniu obrzędu religijnego, obrazy uczuć religijnych, propagowania ustroju komunistycznego, znieważenia z powodu przynależności na przynależności etnicznej lub wyznaniowej. Wszystkie przestępstwa są monitorowane oraz raportowane. Wszystkie raporty są bezpłatnie udostępniane na stronie internetowej Stowarzyszenia. Stowarzyszenie gwarantuje również bez-płatną pomoc prawną, której udziela już od 2012 r. W zakresie innych gałęzi prawa, Stowarzyszenie działa również na polu prawa rodzinnego, w szczególności dbając, by nie narusza-no zasady prymatu rodziców w wychowywaniu zgodnie z własnymi przekonaniami, sumieniem oraz religią.
Stowarzyszenie jest powszechnie znane w przestrzeni internetowej, zarówno w mediach regionalnych, jak i ogólnopolskich. Często poświęcanych jest mu dużo pozytywnych artykułów. Stowarzyszenie również zawiązało w ramach realizacji projektu współpracę z regionalnymi portalami informacyjnymi z Lublina, Radomia oraz Szczecina. Poniższa grafika zawiera zrzut ekranu ze strony lokalnego medium informacyjnego.
Materiały wytwarzane przez Stowarzyszenie docierają jednostkowo często do ponad 100.000 odbiorców. Statystyki liczby odbiorców samej strony Stowarzyszenia na portalu społecznościowym „Facebook.com” miesięcznie wynoszą ponad milion odbiorców, a także ponad 300 tysięcy reakcji (aktywności związanej z postami). Stowarzyszenie również posiada rozbudowane zasięgi na swoich mediach społecznościowych, dzięki czemu dociera do bardzo dużych grup odbiorców.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Polecam nowy kawałek Bastiego: Beron Zet Basti - "Pomoc jest prosta" prod. Eigus [Official Video] – cały dochód z zakupu kawałka i reklam przed teledyskiem, będzie przeznaczony na akcje „Złotówka od serca”.
Powodzenia
Rozwydrzona młodzież sprejująca świątynie? Z większymi problemami mierzyło się chrześcijaństwo...