Wyposażenie stołówki Liceum dla Kresowiaków koniec za 40 dni ID: 3y42da

Wyposażenie stołówki Liceum dla Kresowiaków

Zebrano 1 320 zł
z kwoty 25 000 zł

5 %

WPŁAĆ

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem, dowodem osobistym, dokumentami firmowymi/organizacyjnymi oraz jest połączony z Facebookiem

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości postanowiło wesprzeć działania Fundacji "Dla Polonii" prowadzącej Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium św. Stanisława Kostki Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Warszawie.

Poniżej publikujemy treść apelu Fundacji:

Szkołę tworzy ponad 150-osobowa społeczność nauczycieli oraz uczniów, którzy mają polskie korzenie i pochodzą z wielu dawnych republik ZSRR. Ich przodkowie znaleźli się poza granicami Polski bez własnej woli, na skutek wywózek na Wschód lub w wyniku zmiany granic Polski.

Szczególny nacisk kładziemy na wysoki poziom nauczania, by uczniowie bez trudu zdali polską maturę i dostali się na studia w Polsce. Równie ważne jest odbudowanie ich więzi z Ojczyzną, dlatego obok intensywnej nauki języka polskiego, młodzież zgłębia wiedzę z zakresu historii i kultury Polski.

Działalność szkoły opiera się na wartościach chrześcijańskich i patriotycznych. Na dzielenie się nimi poszukujemy wciąż nowych formuł odpowiadających specyfice naszego liceum i dynamicznie rozwijającej się rzeczywistości szczególnie wschodniej części Europy. Nasze dążenia wymagają mocnych fundamentów i autorytetów, dlatego towarzyszą nam nauczanie błogosławionego Jana Pawła II i przykłady postaw wielkich polskich patriotów, którzy w różnych okresach historii naszego kraju pozostawili ślad swojego męstwa i odwagi.

Obecnie Fundacja zbiera pieniądze na przygotowanie własnej stołówki i kuchni, którą mogliśmy już częściowo wyposażyć dzięki hojności Darczyńców, włączających się w wakacyjną akcję #przywspólnymstole (http://witajciewdomu.pl/przywspolnymstole). Pozostało nam zakupić dwa kuchenne urządzenia: okap nad kuchnię i maszynę do obierania ziemniaków i warzyw, a także stoły i krzesła do stołówki. Jeśli ktoś z Państwa chciałby się jeszcze w tę akcję włączyć, będziemy bardzo wdzięczni. Ta inwestycja powinna obniżyć koszty utrzymania uczniów i wspomóc funkcjonowanie szkoły. Obecnie uczniowie jedzą w Sali restauracyjnej znajdującej się w jednym z budynków na terenie, którego jest szkoła. Wyżywienie uczniów jest największą pozycją w budżecie Fundacji. Koszt jednego posiłku to 22 zł. W 2017 r. Fundacja otrzymała z Senatu dotację na wyżywienie, która starczyła na 3-4 miesiące, pozostałe środki pokrywane są z wpłat ludzi dobrej woli, dla których idea i cel działania Kolegium Św. Stanisława Kostki jest bliska. Obecnie Fundacji brakuje prawie 100 000 zł na opłacenie zaległych faktur za całodzienne wyżywienie 120 uczniów mieszkających w przyszkolnej bursie. Uzyskanie środków na zakup brakującego sprzętu oraz na spłatę zaległości to w tym momencie dla nas priorytet i największa bolączka. Młodzi Polacy ze Wschodu na to zasługują. Młodzi Polacy ze Wschodu i ich rodziny, przez lata zaniedbane i zapomniane przez Państwo zasługują na szansę powrotu do domu.

Oczekujemy na pomoc wszystkich życzliwych przyjaciół, którzy czują i rozumieją potrzebę pomocy Polakom na Wschodzie. Indywidualni darczyńcy i sponsorzy mogą stworzyć szansę dobrej edukacji tym młodym Polakom i w ten sposób konkretnie pomóc też ich rodzinom i polskiej społeczności na Wschodzie.

Informujemy, że istnieje możliwość wsparcia Fundacji za pomocą płatności poza portalem zrzutka.pl za pomocą elektronicznego lub tradycyjnego przelewu bankowego. Poniżej szczegółowe dane:

Fundacja „Dla Polonii”

ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

Numer konta Fundacji: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860

tytułem: Darowizna dla młodzieży z Liceum Polonijnego Fundacja „Dla Polonii”

NIP: 1132858022

Fundacja „Dla Polonii” jest Organizacją Pożytku Publicznego

Nr KRS Fundacji: 0000423252

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Patryk P**

24.03.2018 13:13

Proszę o wsparcie ID:43wagu

waclawklemp

waclawklemp

400 zł
Karol

Karol

200 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Monika

Monika

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

15 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

10 zł
Sebastian Jacak

Sebastian Jacak

5 zł
Patryk Mońko

Patryk Mońko

5 zł

Pomóż zebrać 25 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

248
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.