id: 3ya9cd

Koncerty | Fides et Cultura

Koncerty | Fides et Cultura

Nasi użytkownicy założyli 1 035 679 zrzutek i zebrali 1 103 443 142 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

if5oofywgETzZGTy.png


Starożytni Grecy uznawali nieśmiertelną sławę za cel bardziej wartościowy niż długie życie. “Non omnis moriar” – pisze Horacy, jednak z chrześcijańskiej perspektywy można dodać jeszcze więcej. Nie tylko „nie wszystek umrę”, ze względu na szczególne osiągnięcia, które pozostawią ślad trwalszy od pomników, ale całe nasze życie cechuje nieprzemijalna wartość. Z naszej ziemskiej egzystencji, łącznie z pamięcią i modlitwą bliskich, wyrasta również to, co oczekuje nas w wieczności. 


ZAPROSZENIE

Stojąc wobec tych wymiarów życia, chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w naszym dziele i zaproponować cykl wydarzeń kulturalnych:


  • Koncert "Lubię wracać...tam"

W programie znalazłyby się utwory wybitnych polskich artystów, którzy odeszli, poprzeplatane poezją polskich pisarzy.

Planowany termin 14 listopada, godz. 18:30, Nowy Świat 6/12


  • Ekumeniczny koncert Bożonarodzeniowy w Łodzi

Planowany termin między 02 a 05 stycznia 2024 r.


i wiele innych, o których będziemy informować na bieżąco.


KIM JESTEŚMY?

Działamy pod szyldem projektu „Fides et Cultura 2020”, który funkcjonuje już prawie trzy lata. Jesteśmy w trakcie przekształcania projektu w fundację o tej samej nazwie. 


Z założenia chcemy tworzyć międzynarodową przestrzeń do debaty z zakresu relacji zachodzącej pomiędzy wiarą a rozumem i jej wpływem na kulturę dla osób wierzących i niewierzących. A poprzez muzykę dzielić się pięknem i nadzieją. Chcemy promować kulturę polską i język ojczysty również poza granicami Państwa. 


„Kultura jest właściwym sposobem istnienia i bytowania człowieka. (...) Kultura jest tym, przez co człowiek jako człowiek staje się bardziej człowiekiem. Naród bowiem jest tą wielką wspólnotą ludzi, którą łączą różne spoiwa, ale nade wszystko właśnie kultura. Naród istnieje „z kultury” i „dla kultury” - dlatego właśnie jest ona tym wielkim wychowawcą ludzi do tego, aby bardziej „być” we wspólnocie, która ma dłuższą historię niż każdy człowiek i własna rodzina”

św. Jan Paweł II.


Tym samym przed formalnym rozpoczęciem działalności fundacji bylibyśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie w rozwój tego dzieła.ZOSTAŃMY W KONTAKCIE

W celu otrzymywania aktualnych wydarzeń Fides et Cultura rejestracja pod linkiem: https://fidesetcultura2020.com/wez-udzial/English description to follow soon :)Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 20

NG
Norbert Gramann
200 zł
ŁW
Łukasz
20 zł
OJ
Ola
50 zł
KW
Krzysztof Wojciechowski
50 zł
TM
Teresa Milerska
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  •  
    Użytkownik anonimowy

    Powodzenia! Tworzycie coś naprawdę pięknego i potrzebnego :)

    50 zł