id: 3yj5ut

Pomoc dla sąsiadów - seniorów

Pomoc dla sąsiadów - seniorów

Nasi użytkownicy założyli 1 036 416 zrzutek i zebrali 1 105 177 779 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Życie nigdy nie rozpieszczało moich sąsiadów, pani Izy (56l.) i pana Olgierda (72l.). On przez całe życie ciężko pracował fizycznie na "nockach". Ona przez wiele lat opiekowała się swoją chorą na demencję mamą aż do jej śmierci.

Niestety z czasem także ich zdrowie podupadło.Pan Olgierd choruje na zanik mięśni, przeszedł operację endoprotezy kolana. Pani Iza cierpi z powodu problemów reumatycznych, przeszła również poważną operację ginekologiczną. Niestety dwukrotnie odmówiono jej prawa do renty. Pan Olgierd utrzymuje ich oboje z niewysokiej emerytury.


Pewnego dnia napisałam post na moim blogu o tym, jaki gniew i bezsilność czuję w obliczu tragedii sąsiadów. Post spotkał się z ogromnym odzewem; jedna z czytelniczek bloga zorganizowała zbiórkę żywnościową dla sąsiadów na poznańskiej grupie pomocowej na Facebooku. Kilkunastu nieznanych nam ludzi przekazało dla sąsiadów paczki z żywnością i środkami czystości.


Więcej o akcji można przeczytać tutaj: https://www.facebook.com/loskudlaczos/posts/3655364977816483


Ta zbiórka jest odpowiedzią na prośby czytelników spoza Poznania, którzy również chcieliby pomóc naszym sąsiadom. Postanowiłam założyć zrzutkę na tym portalu, żeby zbiórka była jak najbardziej przejrzysta dla wszystkich pomagających. Osobom chętnym mogę również udostępniać paragony ze zrobionych dla sąsiadów zakupów oraz listy ich bieżących potrzeb.


Za okazane wsparcie bardzo dziękujemy!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 27

 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
MK
Meg
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AK
Agata
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AW
Agnieszka
50 zł
JG
Jola
38,51 zł
IB
Iwona
30 zł
Jagida Łada
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!