id: 3yuxgm

Podcast Skąd się biorą dzieci - drugi sezon

Podcast Skąd się biorą dzieci - drugi sezon

Nasi użytkownicy założyli 1 015 706 zrzutek i zebrali 1 063 127 475 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nie mam dzieci. Nie jestem psycholożką ani edukatorką seksualną. O intymności wciąż się uczę. Dlaczego zatem podcast o edukacji seksualnej?


Bo głęboko wierzę w bezpieczną przyszłość. W to, że dzięki wiedzy przestajemy się bać, wstydzić, zaczynamy odróżniać poglądy od faktów. Że edukacja jest drogą do prawdziwej, trwałej wolności. Edukacja seksualna w Polsce pozostawia wciąż wiele do życzenia. Dzieci i młodzież szukają odpowiedzi na swoje pytania w Internecie i wśród rówieśników często powtarzając mity i nieprawdziwe informacje. Próby rozmów z rodzicami w wielu domach kończą się fiaskiem wywołując jedynie poczucie zażenowania i wstyd. Tworząc pierwszy sezon podcastu Skąd się biorą dzieci chciałam to zmienić. Dać rodzicom, babciom, dziadkom, ciociom, wujkom, nauczycielom i opiekunom narzędzie, dzięki którym będą mogli rozmawiać ze swoimi podopiecznymi o seksie szczerze, pozytywnie, bez skrępowania, przekazując im rzetelne informacje w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich podopiecznych.


W 19 odcinkach pierwszego sezonu odpowiedziałyśmy na ponad 300 prawdziwych pytań zadawanych przez dzieci i nastolatków. Pytań, które usłyszeli rodzice; które przeczytałam na grupach internetowych dla nastolatków; które nasze pokolenie chciało zadać, ale nie miało komu. Ale te 19 odcinków pokazało mi, że to dopiero wierzchołek góry lodowej, a pytań bez odpowiedzi jest cała masa!


Pierwszy sezon podcastu powstał dzięki zaangażowaniu wielu wspaniałych osób: od ekspertek, które podzieliły się swoją wiedzą i czasem, przez partnerów, którzy swoimi zasobami wsparli ten projekt. Dziś zwracam się do Ciebie o dołożenie cegiełki do tego społecznego projektu!


Na co przeznaczymy pieniądze ze zbiórki:

  • wynagrodzenie ekspertów_ek biorących udział w podcaście w roli gości_ń [20 odcinków x 2h nagrania x 200 zł/h (rynkowa cena konsultacji psychologicznej)] - 8000 zł
  • wynagrodzenie montażystów_ek podcastu [20 odcinków x 2h nagrania x 250 zł/h (rynkowa cena montażu)] - 10000 zł
  • przygotowanie transkrypcji odcinków [20 odcinków x 1h nagrania x 3,5 zł/min (rynkowa cena transkrypcji)] - 4200 zł
  • hosting podcastu na 10 lat - 2880 zł
  • hosting strony internetowej oraz domeny na 10 lat - 2000 zł
  • aktualizacja strony www - 2000 zł

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2

MF
Magdalena Falba
100 zł
WO
Wojtek
20 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!