id: 434hfs

Wydanie debiutanckiej książki "Trel w koronie"

Wydanie debiutanckiej książki "Trel w koronie"

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
5 245 zł 
z 5 000 zł
104%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Witam serdecznie!


O książce

“Trel w koronie” to w całości wewnętrzny monolog głównego bohatera, ‘pana w kapeluszu’. Opowiada o tymże panu w kapeluszu, który pewnego dnia napotyka na ulicy człowieka z dziobem, wyrastającym wprost z twarzy. Wodzony za nos perspektywą odkrycia natury dzioba, pan w kapeluszu podąża za człowiekiem z dziobem do jego domu, gdzie wkrótce się przeprowadza, panoszy, stara się uwieść jego żonę, wygryźć go z jego własnego życia, jednocześnie koncypując coraz to nowe, zmyślne plany wzbogacenia się.

“Trel w koronie” to dekonstrukcja istnienia człowieka w społeczeństwie. Traktuje o absolutnie wolnej, nieskrępowanej żadnymi prawami (również, na przykład, czasu, czy przyczynowości) jednostce, która obraca się, kręci i fika kozły w środowisku miejskim, szukając zarobku, miłości i zrozumienia. “Trel” to egzystencjalna farsa, w której to pozycja absolutnego egoizmu głównego bohatera, ‘pana w kapeluszu’ jest tak wybujała, że narzuca on swoją własną wolę rzeczywistości, wyłaniając absurd i humor w nawet najbardziej poślednich codziennych sytuacjach. “Trel” to praca prześmiewcza, negliżująca, to niedorzeczny świat magicznego realizmu ujęty w formie wspomnienia najbardziej nierzetelnego z narratorów.


"Trel w koronie" to moja pierwsza skończona książka, napisana w ciągu około roku, na przełomie roku 2018 i 2019. Pomysł na tę absurdalną historię wpadł mi do głowy pewnej bezsennej nocy, którą spędzałem akurat u upośledzonego umysłowo artysty cyrkowego w Belgii. To długa historia. Rankiem przygotowałem obszerne notatki które stanowiły zarys fabuły, ale z racji stylu pisania, jaki przyjąłem ("strumienia świadomości"), sam nie wiedziałem, jaką postać przyjmie końcowo dzieło. Wiele dygresji, a nawet dużych wątków fabularnych było improwizowanych "w locie". Niemniej, postanowiłem zachować spontaniczny (żeby nie rzec - chaotyczny) charakter prozy i nie wtłaczać jej na siłę w ramy klasycznej narracji czy jakiegokolwiek gatunku literackiego.


Promocyjne fragmenty książki można odnaleźć na mojej stronie internetowej: https://wpajeczynie.wixsite.com/home/trel-fragmenty

Codziennie wstawiam również krótki fragment na mojego Twittera: https://twitter.com/Pajki2


O zrzutce

Czemu crowdfunding? - po zakończeniu pisania oraz wstępnej redakcji tekstu, porozsyłałem "Trel" do wielkiej ilości polskich wydawnictw - bodaj pięćdziesięciu, wydawnictw najróżniejszych rozmiarów i profili. Od kilku otrzymałem zachęcające odpowiedzi, że tekst im się podoba, ale niestety nie pasuje do charakteru wydawnictwa. Kilkanaście mejli zwrotnych zawierało prostą odmowę bez podania przyczyny. Większość wydawnictw milczała. Po blisko roku bezowocnego wysyłania i powtarzających się zawodów, zdecydowałem się na samodzielną publikację książki w modelu crowdfundingowym.


Fizyczna książka będzie liczyć około 220 stron, zamierzam wydać ją w miękkiej okładce.

Książka w formacie elektronicznym będzie dostępna w pdf, epub oraz mobi.


Zrzutka będzie trwała miesiąc i ma na celu zebranie 5000 złotych, którą to kwotę w całości przeznaczę na druk fizycznych książek. Nadwyżkowe egzemplarze zachowam do sprzedaży przez internet w późniejszym terminie.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 54

MM
Mikry Mecenat
400 zł
JA
Janusz
300 zł
TA
Tadeusz
300 zł
MP
Mirosław Pytlos
300 zł
JK
Justyna Kisiel
200 zł
JE
Jeżysław
KH
Krzysztof Homa
106 zł
WM
Wiktor Moch
101 zł
WB
Witold Bazela
101 zł
DP
Dominik Pytel
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej
Tier I

Zestaw trzech naklejek oraz podziękowanie wysłane pocztą.

rozwiń

wybrano 5 razy

Wpłać 20 zł i więcej
Tier II

Elektroniczna wersja książki "Trel w koronie" (pdf, epub, mobi) oraz nagrody z Tier I.

rozwiń

wybrano 1 raz

Wpłać 45 zł i więcej
Tier III

Książka "Trel w koronie" w miękkiej oprawie oraz nagrody z Tier I.

rozwiń

wybrano 13 razy

Wpłać 75 zł i więcej
Tier IV

Fizyczna książka z pisemną dedykacją oraz podziękowaniem, Tier I.

rozwiń

wybrano 8 razy

Wpłać 100 zł i więcej
Tier V

Tier IV oraz umieszczenie nazwiska lub nazwy użytkownika w podziękowaniach na końcu książki.

rozwiń

wybrano 22 razy

Nasi użytkownicy założyli

865 200 zrzutek

i zebrali

764 538 895 zł

A ty na co dziś zbierasz?