id: 434hfs

Wydanie debiutanckiej książki "Trel w koronie"

Wydanie debiutanckiej książki "Trel w koronie"

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
5 245 zł 
z 5 000
104%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka ma 5 nagród / ofert!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 913 470 zrzutek i zebrali 876 642 252 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witam serdecznie!


O książce

“Trel w koronie” to w całości wewnętrzny monolog głównego bohatera, ‘pana w kapeluszu’. Opowiada o tymże panu w kapeluszu, który pewnego dnia napotyka na ulicy człowieka z dziobem, wyrastającym wprost z twarzy. Wodzony za nos perspektywą odkrycia natury dzioba, pan w kapeluszu podąża za człowiekiem z dziobem do jego domu, gdzie wkrótce się przeprowadza, panoszy, stara się uwieść jego żonę, wygryźć go z jego własnego życia, jednocześnie koncypując coraz to nowe, zmyślne plany wzbogacenia się.

“Trel w koronie” to dekonstrukcja istnienia człowieka w społeczeństwie. Traktuje o absolutnie wolnej, nieskrępowanej żadnymi prawami (również, na przykład, czasu, czy przyczynowości) jednostce, która obraca się, kręci i fika kozły w środowisku miejskim, szukając zarobku, miłości i zrozumienia. “Trel” to egzystencjalna farsa, w której to pozycja absolutnego egoizmu głównego bohatera, ‘pana w kapeluszu’ jest tak wybujała, że narzuca on swoją własną wolę rzeczywistości, wyłaniając absurd i humor w nawet najbardziej poślednich codziennych sytuacjach. “Trel” to praca prześmiewcza, negliżująca, to niedorzeczny świat magicznego realizmu ujęty w formie wspomnienia najbardziej nierzetelnego z narratorów.


"Trel w koronie" to moja pierwsza skończona książka, napisana w ciągu około roku, na przełomie roku 2018 i 2019. Pomysł na tę absurdalną historię wpadł mi do głowy pewnej bezsennej nocy, którą spędzałem akurat u upośledzonego umysłowo artysty cyrkowego w Belgii. To długa historia. Rankiem przygotowałem obszerne notatki które stanowiły zarys fabuły, ale z racji stylu pisania, jaki przyjąłem ("strumienia świadomości"), sam nie wiedziałem, jaką postać przyjmie końcowo dzieło. Wiele dygresji, a nawet dużych wątków fabularnych było improwizowanych "w locie". Niemniej, postanowiłem zachować spontaniczny (żeby nie rzec - chaotyczny) charakter prozy i nie wtłaczać jej na siłę w ramy klasycznej narracji czy jakiegokolwiek gatunku literackiego.


Promocyjne fragmenty książki można odnaleźć na mojej stronie internetowej: https://wpajeczynie.wixsite.com/home/trel-fragmenty

Codziennie wstawiam również krótki fragment na mojego Twittera: https://twitter.com/Pajki2


O zrzutce

Czemu crowdfunding? - po zakończeniu pisania oraz wstępnej redakcji tekstu, porozsyłałem "Trel" do wielkiej ilości polskich wydawnictw - bodaj pięćdziesięciu, wydawnictw najróżniejszych rozmiarów i profili. Od kilku otrzymałem zachęcające odpowiedzi, że tekst im się podoba, ale niestety nie pasuje do charakteru wydawnictwa. Kilkanaście mejli zwrotnych zawierało prostą odmowę bez podania przyczyny. Większość wydawnictw milczała. Po blisko roku bezowocnego wysyłania i powtarzających się zawodów, zdecydowałem się na samodzielną publikację książki w modelu crowdfundingowym.


Fizyczna książka będzie liczyć około 220 stron, zamierzam wydać ją w miękkiej okładce.

Książka w formacie elektronicznym będzie dostępna w pdf, epub oraz mobi.


Zrzutka będzie trwała miesiąc i ma na celu zebranie 5000 złotych, którą to kwotę w całości przeznaczę na druk fizycznych książek. Nadwyżkowe egzemplarze zachowam do sprzedaży przez internet w późniejszym terminie.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 5 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Tier I

Zestaw trzech naklejek oraz podziękowanie wysłane pocztą.

od 5 zł

Kupione 5

Zakończona
Tier II

Elektroniczna wersja książki "Trel w koronie" (pdf, epub, mobi) oraz nagrody z Tier I.

od 20 zł

Kupione 1

Zakończona
Tier III

Książka "Trel w koronie" w miękkiej oprawie oraz nagrody z Tier I.

od 45 zł

Kupione 13

Zakończona
Tier IV

Fizyczna książka z pisemną dedykacją oraz podziękowaniem, Tier I.

od 75 zł

Kupione 8

Zakończona
Tier V

Tier IV oraz umieszczenie nazwiska lub nazwy użytkownika w podziękowaniach na końcu książki.

od 100 zł

Kupione 22

Zakończona

Wpłaty 54

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków