id: 434k64

Misja położniczo- uroginekologiczna w Etiopii

Misja położniczo- uroginekologiczna w Etiopii

Nasi użytkownicy założyli 1 188 206 zrzutek i zebrali 1 250 858 725 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witajcie nasi drodzy przyjaciele, pacjenci. Witajcie Ci których jeszcze nie znamy.

W centrum zamieszania znalazłyśmy się MY:

Agnieszka Cytowicz – terapeutka uroginekologiczna

Izabela Dembińska – położna

Obie działamy w mediach społecznościowych i edukujemy kobiety w okresie okołoporodowym. Pewnego dnia okazało się, że zasięg naszej edukacji przerósł nasze wyobrażenia, gdyż materiały wyświetlane są w etiopskim szpitalu. Dokładnie z tego szpitala… położna …. zadzwoniła do nas z podziękowaniem za edukację i pomoc w rozwiązywaniu trudnych przypadków. Obie z wielką przyjemnością zaangażowałyśmy się w wirtualną pomoc kobietom w Etiopii. Współpraca online jest jednak (jak się domyślacie) niewystarczająca… Dostałyśmy więc zaproszenie od dyrekcji szpitala do przyjazdu i realną pomoc w edukacji kobiet trzeciego świata, personelu i pomoc w organizacji pracy szpitala! Hmmm szalony pomysł, ale skoro chcemy edukować kobiety więc … dlaczego nie afrykańskie kobiety

Mamy ekstremalnie napięty plan

Iza pokaże, nauczy lokalne położne i da wsparcie kobietom oraz parom.

Agnieszka zajmie się kobietami po porodzie. Nauczy personel jak dbać o kobiety i na co zwracać uwagę. Dodatkowo chcemy nagrać materiał edukacyjny dla kobiet po ciąży który roześlemy po wszystkich szpitalach chcących nawiązać współpracę. Oczywiście materiał każda placówka otrzyma za darmo. Pozwoli to nawet nie mając odpowiednich specjalistów bardzo wpłynąć na edukację kobiet trzeciego świata co za tym idzie mocno poprawić stan zdrowia kobiet po porodzie.

Taki mamy plan który chcemy zrealizować. Zgłaszamy się do Was z prośbą o wsparcie gdyż chciałybyśmy zabrać ze sobą mnóstwo rzeczy przydatnych dla kobiet rodzących w Afryce – piłki, maty….

Bez Waszej pomocy może nam się nie udać. Liczymy na Was – w kobietach siła – pomóżcie nam pomóc kobieto w Etiopii i dać im siłę. Przeszkolimy personel medyczny któremu dodatkowo damy duże skrzydła do pracy. 

Cel jest niebywały więc jeśli chcecie nas wesprzeć to prosimy o datki dowolnej kwoty abyśmy mogły skompletować pomocną wyprawkę okołoporodową dla położnych oraz kobiet w porodzi ei okresie połogu na czas poytu w szpitalu.


Bedziemy przebywać w Bushulo Mother and Child Speciality Center w Etiopii w miasteczku Hawassa . 

https://bushulomchsc.wordpress.com/

 https://www.uzh-foundation.org/en/projects/bushulo-mother-and-child-speciality-center


Aga Cytowicz i Iza Dembińska.

koTG9gzIl1y2FhFA.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 111

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków