id: 4378a7

Pożar domu odebrał nam wszystko - nie mamy niczego

Pożar domu odebrał nam wszystko - nie mamy niczego

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
150 039 zł 
z 450 000 zł
33%
35 dni do końca
1032 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Dzięki Waszej pomocy małymi krokami próbujemy odbudować spalony dom. Przyjechały już do nas dachówki. Na zdjęciu mąż Kasi - Jarosław Pohorecki.

  n260e4c0a17d13b1.jpegNajwiększy problem stanowi dach, a właściwie to jego brak. Ostatnie ulewy deszczu ponownie zalały wszystkie pokoje, które po akcji Straży Pożarnej już prawie były dosuszone. Mamy nadzieję, że przed zimą uda się zrobić dach.

  Czytaj więcej
 • Jesteśmy po wstępnych pracach porządkowych w budynku. Z domu usunęliśmy tony spalonych rzeczy, które teraz zalegają w przydomowym ogrodzie - zobaczcie na dołączonym zdjęciu. la198e6ebc4f9d65.jpeg Najważniejszy jest dach i okna. Jeżeli wystarczy pieniędzy, zamówimy kontenery, żeby zrobić porządek w ogrodzie. Elektrycy przystąpili do wymiany instalacji elektrycznej. Są zamówione nowe okna i drzwi balkonowe. Jest wstępna umowa z dekarzami, zamówiliśmy dachówki, a Marcin Bustowski podarował nam drewno na cały dach. Jeżeli nie zabraknie pieniędzy możliwe, że uda nam się chociaż jedno pomieszczenia przygotować do zamieszkania przed zimą. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc! Wiele osób zadaje pytanie o ubezpieczenie domu - nie był ubezpieczony po tym jak dawno temu odmówiono nam wypłaty odszkodowania po zalaniu. W tym przypadku zapewne byłoby podobnie. Ubezpieczyciel znalazłby 100 powodów, żeby odmówić wypłaty odszkodowania.

  Czytaj więcej
 • Moi drodzy Przyjaciele!

  Dziękujemy Wam serdecznie za każdą pomoc jaką nam niesiecie. Dziękujemy za otrzymywane materiały budowlane, ubrania, pomoc przy pracach po pożarze. Dziękujemy za pomoc finansową! Do dnia dzisiejszego tj. 09.06.2021 r na Zrzutkę wpłynęła kwota 48.500 zł. Na konto bankowe otrzymałam przelewy na łączną kwotę 32.000 zł. Otrzymaliśmy także pomoc z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w kwocie 12.000 zł.

  Wydawałoby się, że łączna kwota jaką udało się nam pozyskać nie jest mała, ale przy ogromie zniszczeń jakie wyrządził ogień jest to nadal bardzo mało. Na chwile obecną najważniejszy jest dach. Konserwator zabytków nie zgadza się na zmiany konstrukcyjne, co mogłoby obniżyć koszt odbudowy. Dach który się spalił jest kopertowy i w niezmiennej formie musi być odtworzony. W związku z tym nie uda się odbudować dachu za kwotę niższą niż 160.000 zł. Dach jest początkiem wydatków które nas czekają. Dom nie był ubezpieczony, możemy liczyć tylko na pomoc dobrych ludzi. Nie poddajemy się, codziennie ciężko pracujemy i prosimy o pomoc.

  Katarzyna Pohorecka

  Jarosław Pohorecki

  Kaja, Leon i pieski.

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dnia 26 maja 2021 roku po godzinie 14:00, kiedy przemawiałam przed Ministerstwem Edukacji i Nauki w Warszawie, w obronie dzieci, w Jeleniej Górze spłonął mój rodzinny dom. Ogień i tysiące litrów wody wpompowanych przez Straż Pożarną zniszczyły doszczętnie nasz dom w którym mieszkałam z dwójką dzieci, mężem i trzema pieskami. Straty są trudne do oszacowania. Na pewno potrzebne będzie kilkaset tysięcy złotych, żeby przystąpić do odbudowy zniszczeń.

Od Prezydenta Jeleniej Góry Pana Jerzego Łużniak otrzymaliśmy czasowe zakwaterowanie w hotelu za co bardzo dziękujemy.

Jest nam wszystkim bardzo ciężko odnaleźć się w sytuacji którą los nam zesłał. Nie potrafię opisać słowami tego co czuje nasza rodzina. Na chwilę obecną jest za wcześnie na podejmowanie jakichkolwiek decyzji. Nasuwa się mnóstwo domysłów, pytań, przemyśleń. Staliśmy się całkowicie bezradni wobec tragedii jaka nas spotkała i codziennych obowiązków. Czujemy się jakby przez nasze życie przeszło Tornado. Nie jest łatwo nam prosić Was o pomoc, ale nie znajdujemy innego sposobu na pozyskanie pieniędzy na odbudowę domu.

Obiecuję informować na bieżąco jak sobie radzimy i o podejmowanych decyzjach.


r804236b02f7cb47.jpeg

md2f3aa721f588d6.jpeg

a73f3f3d43035e7f.jpeg

s4c52a833f9c984a.jpeg

d90270533e4f2276.jpeg

aea5c9413996974a.jpeg


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłacający 1032

 
Dane ukryte
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
15 000 zł
KF
Katarzyna Foks
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
4 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
15 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
15 000 zł
MK
Marcin Wilkus
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
ŁF
Łukasz Foltyn
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 37

 
2500 znaków
 • KS
  Krzysztof Strzelec

  Trzymajcie się. Nie dajcie się bidzie. Przy następnej emeryturze wspomogę jeszcze raz .Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

  100 zł
 • K
  konfederat

  Szczęść Boże!

  500 zł
 • KT
  Kamil Tęcza

  Mała cegiełkę dorzucam od siebie. Bądźcie silni. Oby udało się jak najszybciej odbudować dom.

  20 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Badzcie silni wiara trzymam jestem z wami Z Panem Bogiem

  500 zł
 • Z
  Dorota

  Witam, jestem bardzo poruszona Państwa tragedią... z drugiej strony podziwiam Państwa siłę i wolę walki z tym współczesnym obłędem. Życzę siły przy odbudowie domu i wytrwałości w boju o lepszy świat. Pozdrawiam cieplutko:)

  100 zł
 • Zobacz więcej

Lokalizacja

Karola Miarki 7, 58-500

Jelenia Góra, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

853 013 zrzutek

i zebrali

739 049 498 zł

A ty na co dziś zbierasz?