id: 43cgce

Potrzebujące dzieci wciąż nie mają sprzętu do nauki zdalnej. Może brakować nawet 100 000 komputerów

Potrzebujące dzieci wciąż nie mają sprzętu do nauki zdalnej. Może brakować nawet 100 000 komputerów

4 011 zł 
z 50 000 zł
8%
zakończona 31.03.2022r
46 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności26

 • Wielkie podziękowania dla kolejnej firmy - SuperBohakera, która przekazała laptopy dla dzieci wykluczonych cyfrowo. Decoroom, super, że z nami jesteście!

  a9a430085b6419cf.png

  Czytaj więcej
 • Bardzo dziękujemy firmie Wonga za dołączenie do akcji pomocy dzieciom wykluczonym cyfrowo! Przekazała 28 komputerów, które ogarniamy i przekażemy tym, którzy nie mają jeszcze swobodnego dostępu do nauki zdalnej. Piona dla Was! Jesteście super!


  z57ed1e3bdf11098.png


  Cały czas dostajemy sprzęt od różnych firm, który chcemy skompletować i doposażyć w nowe dyski, słuchawki, mikrofony. Do tego wciąż potrzebujemy środków, dlatego bardzo prosimy o dorzucenie coś od siebie do zrzutki. Każda złotówka robi robotę! :)

  Czytaj więcej
 • Kolejny intensywny miesiąc za nami! :)

  -szkolenie dla wolontariuszy #UZ z zarządzania projektami od SGH

  -50 wysłanych komputerów i kolejne spakowane sztuki, które czekają na dogranie formalności i wysyłkę

  -wizyta TV Uniwersytetu Warszawskiego

  -nowy wygląd Złomiarnii!


  Więcej szczegółów znajdziecie w nowym wpisie. Zapraszamy! :)


  a4a745454c936b89.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kolejny SuperBohaker dołącza do akcji przekazywania sprzętu do nauki zdalnej! SENSE consulting podarował laptopy, które dadzą szansę dzieciom wykluczonym cyfrowo na swobodny dostęp do edukacji. Dziękujemy! :)

  Dlaczego cały czas działamy? Nie wiadomo, czy po wakacjach znowu nie przyjdzie nam uczyć się w domach. Nie chcemy, żeby dzieci w potrzebie przeżywały to samo, co rok temu. Teraz jest doskonały moment, żeby wesprzeć tych, którzy wciąż zmagają się z brakiem sprzętu.

  Tym bardziej dziękujemy, że wciąż są firmy, które dostrzegają ten problem i chcą pomagać!


  l95fd32e1a754169.png

  Czytaj więcej
 • Kolejna firma, która wsparła naszą akcję i przekazała sprzęt dla dzieci wykluczonych cyfrowo.

  Pirelli - dzięki laptopom od Was kolejne dzieci zyskają swobodny dostęp do nauki. <3

  Dziękujemy! :)


  x15e19760893c643.png

  Czytaj więcej
 • Za nami kolejny miesiąc intensywnej pracy, zapraszamy do podsumowania tego, co się działo w maju we wpisie na blogu!

  A w skrócie:

  -ponad 20 palet sprzętu od Hakersi i wielu innych firm – monitory, klawiatury, komputery, myszki, słuchawki itd.

  -start Hakersowych Korków dla dzieci, które otrzymały od nas komputery

  -nowe podziękowania od rodzin, które otrzymały sprzęt

  -pomoc od młodzieży z warszawskiego KIK

  -wysyłka ponad 50 komputerów i dalsze pakowanie sprzętu

  Dziękujemy wszystkim za ten miesiąc i działamy dalej!


  zea8558584a52ca7.jpeg

  b16dbf556abb66f7.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dobrze jest wiedzieć, że wciąż są firmy, które - świadome problemu wykluczenia cyfrowego wśród dzieci - chcą pomagać i dołączają do naszej akcji!

  Tak jak firma Itis, która podarowała komputery do nauki zdalnej. Teraz je przygotujemy i przekażemy uczniom, którzy wciąż zmagają się z problemem swobodnego dostępu do sprzętu i edukacji.

  Dziękujemy za Wasze wsparcie!


  mbfa808663a4fa37.png

  Czytaj więcej
 • W Złomiarnii praca wre! :)

  Wspaniali wolontariusze przychodzą przygotowywać sprzęt, którego jest całkiem sporo.

  Bardzo nam brakuje dysków i innych części - jeśli możecie wesprzeć i dorzucić się do zakupu tych części, bardzo prosimy o wsparcie. Liczy się każda złotówka!


  v8108ad754c8f5f7.jpeg

  w6591ac066ca179c.jpeg

  ydf185b4cb6f015e.jpeg

  Czytaj więcej
 • iSpot Apple Premium Reseller naszym bohaterem!

  Ogromnie dziękujemy za sprzęt, który przygotujemy i przekażemy dzieciom wykluczonym cyfrowo. Problem z dostępem do nauki zdalnej wciąż jest bardzo duży. Wspaniale, że wciąż są takie firmy, które chcą z tym walczyć i pomagać!


  y75f060a1cf94144.png

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy AdCookie - Digital Marketing, jesteście SuperBohakerem!

  Firma przekazała laptopy i monitory, które teraz ogarniemy i damy dzieciakom wykluczonym cyfrowo. Robicie dobro!


  m475eb24cb1d78da.png

  Czytaj więcej
 • Ogromne podziękowania dla kolejnego SuperBohakera - firmy Conbest Laboratoria, która pomogła nam w bezpiecznym transporcie komputerów do nauki zdalnej dla dzieciaków w potrzebie!

  Dzięki pudłom i paletom od niej sprawnie i porządnie spakowane sprzęty powędrowały do Uwolnij Złomka, skąd doposażone i skompletowane wspólnie przekażemy dzieciom. :)

  Dziękujemy za wsparcie! Można na Was liczyć. ❤

  i81d239699415285.png

  A Was zachęcamy do dołączenia i prosimy o wsparcie zrzutki - dzięki niemu będziemy mogli doposażyć sprzęt, który już czeka!


  Czytaj więcej
 • Udało się nam rozkręcić akcję na dużą skalę, ale aktualnie cierpimy na brak środków na części. Zapraszam do obejrzenia podsumowania, co u nas słychać:  Czytaj więcej
 • Ogromne podziękowania dla kolejnej firmy, która dołącza do akcji i pomaga dzieciom wykluczonym cyfrowo! Uber przekazał stacje Dell, dzięki którym będziemy mogli wesprzeć dzieciaki w potrzebie.


  Problem z dostępem do edukacji zdalnej wciąż jest bardzo duży, dlatego cały czas intensywnie działamy. I możemy to robić dzięki wsparciu indywidualnych osób i świetnych firm.

  Uber, dziękujemy Wam za to!


  cf06f26490086b8f.png

  Czytaj więcej
 • 20 palet sprzętu właśnie wędruje do Uwolnij Złomka, skąd przygotowane i skompletowane komputery otrzymają dzieci wykluczone cyfrowo.

  Ogromne podziękowania dla firmy Raben, która umożliwiła transport! :)


  z28e786ca69e10c0.jpeg

  Czytaj więcej
 • Coca-Cola przekazała 100 laptopów i 13 monitorów dla dzieci wykluczonych cyfrowo! Dzięki takiemu wsparciu mnóstwo dzieci będzie miało szansę na swobodny udział w zdalnych zajęciach.

  Ogromne podziękowania dla takiego wsparcia! :) Cały czas działamy nad pozyskiwaniem, doposażaniem i wysyłaniem komputerów tam, gdzie ich najbardziej brakuje. Dzięki Waszemu wsparciu możemy to robić. Jesteście super!


  wee721f1803046a5.png


  Czytaj więcej
 • "Rok, którego nie było" to bardzo trafny tytuł radiowego serialu dokumentalnego Radio TOK FM, który opowiada o zdalnej edukacji w trakcie pandemii.

  Temat bardzo ważny, bo mówi o podstawowej nauce, do której dostęp został mocno ograniczony dla wielu dzieci w całej Polsce.

  Posłuchajcie historii rodzin, które zmagają się z tym problemem już od roku i o tym, jak oddolnie próbujemy sobie nawzajem pomagać. Od 12 minuty można również posłuchać o akcji Uwolnij złomka.


  Możecie pomóc to zmienić, dorzucając się na części i transport komputerów! Naprawdę niewiele potrzeba, by w pełni wyposażony, sprawny sprzęt trafił do dziecka w potrzebie!


  Czytaj więcej
 • Kolejny SuperBohaker!

  Ogromnie dziękujemy firmie ista Polska, która przekazała nam 28 komputerów stacjonarnych. :)

  Teraz działamy, aby doposażyć i przekazać je dzieciom, które wciąż nie mają dostępu do nauki zdalnej, ale do tego potrzebujemy Waszego wsparcia. Każda wpłata się liczy, każda wpłata to szansa dla jakiegoś dziecka na kontynuowanie nauki szkolnej, nadrobienie materiału, zdanie egzaminu.

  Czytaj więcej
 • State Street Bank Polska pomaga po raz kolejny! :)

  Odebraliśmy niedawno od nich ponad 350 monitorów, które skompletujemy z komputerami stacjonarnymi i przekażemy potrzebującym dzieciakom, które wciąż nie mają swobodnego dostępu do zdalnej nauki.


  Dlatego bardzo prosimy o Waszą pomoc! Z zebranych tu środków kupujemy dyski twarde, karty sieciowe i inne części niezbędne do tego, by komputery działały i służyły dzieciom do nauki.


  j673c376e5379f07.jpeg

  Czytaj więcej
 • Ogromnie dziękujemy firmie Simon-Kucher & Partners za przekazanie 20 świetnych laptopów, które przygotujemy do zdalnej nauki i przekażemy dzieciakom, które wciąż nie mają swobodnego dostępu do edukacji.

  Dobrze jest wiedzieć, że mamy obok siebie tyle wspaniałych osób i firm, które chcą pomagać.

  t466e785bcf8798c.jpeg

  Coraz więcej ludzi i firm przekazuje nam sprzęt, który musimy doposażyć/naprawić. Sami nie damy rady tego zrobić, dlatego bardzo Was prosimy o wsparcie. Każda złotówka się liczy i daje szansę kolejnemu dziecku na normalny dostęp do nauki zdalnej.

  Czytaj więcej
 • Ostatnio było o naszych działaniach głośno w mediach, podsyłamy więc kilka linków :)

  • Radio Opole - możecie posłuchać o tym, jak wyglądają nasze działania od środka, skąd nazwa Uwolnij Złomka i Sarigato, co można zrobić, jak ma się niepotrzebny sprzęt
  • TVN24 - poznacie historię pani Jolanty i jej dzieci. Takich sytuacji jest w Polsce całe mnóstwo, więc robimy wszystko, żeby miały lepsze zakończenie. Tak jak w przypadku dzieci pani Jolanty :)
  • Elle Man - do poczytania o początkach akcji i o tym, jak doszło do połączenia sił między Hakersami i #UwolnijZłomka
  Czytaj więcej
 • To już trzy miesiące wspólnych działań z #UwolnijZłomka. Dzięki Waszemu wsparciu przez ten czas przekazaliśmy 407 komputerów stacjonarnych i laptopów do potrzebujących dzieci w całej Polsce!


  Wciąż działamy i zapraszamy do dołączenia do akcji.

  Szczegóły znajdziecie we wpisie.

  Czytaj więcej
 • Ostatnie tygodnie to intensywna praca nad sprzętem, która była możliwa dzięki Waszemu wparciu! :)

  I zaowocowała wysyłką 219 komputerów stacjonarnych i laptopów do dzieciaków w całej Polsce!


  Jednocześnie przez ponad miesiąc trwała zbiórka sprzętu w Politechnice Warszawskiej: każdy mógł przyjść i w wyznaczonym miejscu zostawić niepotrzebny sprzęt, któremu my damy nowe życie. :) Dzisiaj odebraliśmy kilkadziesiąt sztuk z uczelni. Zerknijcie na podsumowanie.

  Ślemy ogromne podziękowanie Politechnice i wszystkim darczyńcom!


  Wciąż można nas wesprzeć, bo potrzeby są ogromne, a na sprzęt w kolejce czeka u nas jeszcze kilkaset rodzin. Wierzymy jednak, że razem damy radę. :)


  k0c1adddeb907aa3.jpeg


  pdb785de3fd4664a.jpeg


  wf23688a1e7ec119.jpeg

  Czytaj więcej
 • Ten przedświąteczny czas jest u nas bardzo intensywny! Dzięki wsparciu od Was i od firm możemy obdarować dzieci na Święta dostępem do nauki zdalnej! :)

  Ostatni weekend to:

  -93 zestawy komputerowe gotowe do spakowania i wysłania

  -10 komputerów przygotowanych do spakowania

  -10 monitorów umytych i przetestowanych

  -20 komputerów wyczyszczonych i gotowych do dalszej obróbki

  -10 laptopów przygotowanych do wysyłki


  Ślemy ogromne podziękowania:

  💝Lagarde

  💝Geomar

  💝Fortum

  💝Amso

  💝Polcan

  💝Gosselin

  💝AGS

  za pomoc przy transporcie, pakowaniu, wysyłce sprzętu! Dzięki ich usługom i produktom możemy to robić jeszcze szybciej i na jeszcze większą skalę. :)


  A od poniedziałku 21 grudnia ruszyła zbiórka sprzętu na Politechnice Warszawskiej! Przez najbliższy miesiąc możecie przyjść do gmachu głównego uczelni i w wyznaczonym punkcie oddać niepotrzebny już sprzęt. My damy mu drugie życie i przekażemy dzieciakom. :)

  Ogromnie Wam dziękujemy!💜💙


  jf1dc1c4f47d9069.jpeg

  c9ce420dad03993e.jpeg

  m943e95675ab25d5.jpeg

  Czytaj więcej
 • Do naszej akcji dołączają kolejne firmy odpowiedzialne społecznie! Bardzo dziękujemy:

  -Raben za przetransportowanie sprzętu

  -Emka za udostępnienie swoich magazynów

  -Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego za przekazanie 200 zestawów komputerowych, które powędrowały do potrzebujących dzieciaków

  -Inpost za darmowy transport 100 przesyłek

  Działamy dalej! :)

  Czytaj więcej
 • Cały czas działamy dzięki Waszej pomocy! :) Doposażamy, czyścimy, instalujemy i przekazujemy potrzebującym dzieciom do nauki zdalnej.

  v6ab5b5bad33242b.jpeg

  sf05650dc7bead99.jpeg


  Czytaj więcej
 • Wpadnijcie na chwilę do warszawskich Złomiarnii i zobaczcie co się ostatnio działo w ramach akcji przekazywania kompów do zdalnych zajęć!

  Razem z Uwolnij złomka nie zatrzymujemy się ani na sekundę, bo potrzeby wciąż są ogromne - spłynęło do nas niemal 1000 zgłoszeń. Dlatego jeśli macie taką możliwość - dołączcie do akcji. I pamiętajcie, że te wszystkie efekty są dzięki Wam i Waszemu wsparciu! :)  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Sześcioro dzieci i jeden laptop. Ich mama po ciężkiej chorobie i operacji nie ma środków na zakup sprzętu.

Troje dzieci z problemami zdrowotnymi. Mają jeden stary komputer, więc uczą się głównie przez telefon, smsami.

Sześcioro dzieci i dwa telefony komórkowe. Nie mają jak uczestniczyć w lekcjach przez Skype’a ani otwierać linków z materiałami i pracami domowymi.


Potrafisz sobie wyobrazić, jak bezsilne i pokrzywdzone czuje się dziecko, które nagle nie może brać udziału w lekcjach nie ze swojej winy?


Przez pandemię i powrót do nauki zdalnej, takich sytuacji w Polsce wciąż przeżywa tysiące dzieci. W domach dziecka, ośrodkach wychowawczych, niepełnych i biednych rodzinach - desperackie prośby o pomoc spływają do nas zewsząd. Mimo intensywnej pracy wielu organizacji, firm i inicjatyw, nie każde potrzebujące dziecko otrzymało wsparcie. Wiele z nich z dnia na dzień znowu straciło dostęp do podstawowej edukacji i, mimo prób i chęci, nie mają jak tego samodzielnie zmienić.


Widząc te ogromne potrzeby w całej Polsce, społeczność Hakersów i inicjatywa #UwolnijZłomka łączą siły, aby skutecznie i szybko pomóc dzieciakom, które znowu nie mają jak się uczyć.

ta075a82ca98edb2.png

Mamy sprzęt, który trzeba doposażyć, naprawić i przetransportować, i cały czas trafia do nas kolejny. Wsparcie od Ciebie przeznaczymy na:

-kompletowanie sprzętu komputerowego: zakup dysków twardych (ok. 100 zł), kart sieciowych (ok. 15 zł), słuchawek z mikrofonem (ok. 20 zł), kamerek (ok. 50 zł),

-przygotowanie, zabezpieczanie i pakowanie sprzętu do wysyłki (ok. 10 zł),

-transport sprzętu do placówek (ok. 20 zł).


Masz sprawny sprzęt? Możesz go przekazać, wypełniając formularz. Zadbamy o to, aby trafił do potrzebującego dziecka.

Jesteś w Warszawie i masz chwilę wolnego? Zostań wolontariuszem i pomóż na miejscu w Złomiarniach przygotowywać komputery do przekazania. Nie jest potrzebna wiedza techniczna. Zgłoś się! :)


Zostań SuperBohakerem, dając potrzebującym dzieciom dostęp do nauki zdalnej!


-------------------------------

Jako Fundacja Sarigato tworzymy społeczność Hakersów, w której wspieramy dzieci w rozwoju i usamodzielnianiu się poprzez dostęp do nowych technologii i kompetencji cyfrowych. Organizujemy zajęcia stacjonarne z programowania i robotyki oraz zdalne kursy z elementami grywalizacji, a także przekazujemy sprzęt do nauki online. 

Zaczęliśmy w 2016 roku w Krakowie, wspierając w nauce 20 dzieci, a od 2019 roku  działamy już w kilku miastach i jest z nami 516 Hakersów. Przy organizacji zajęć współpracujemy z 33 placówkami, organizacjami i fundacjami z Krakowa, Bochni oraz Trójmiasta. Do tej pory przekazaliśmy 300 komputerów do nauki zdalnej dzieciom z ponad 100 placówek opiekuńczo-wychowawczych w 15 województwach.

Teraz chcemy to robić na skalę ogólnopolską i wspierać potrzebujące dzieciaki w kolejnych miejscowościach.


 #UwolnijZłomka  to oddolna inicjatywa powstała w marcu 2020 roku, która łączy osoby, firmy i instytucje gotowe oddać nieużywany sprzęt komputerowy, z tymi, którzy go potrzebują. Grupa wolontariuszy, która odbiera komputery od firm i osób prywatnych, przygotowuje je do nauki i przekazuje do szkół, domów dziecka i organizacji pomocowych. Działamy w porozumieniu z Fundacją TechSoup, która od ponad 10 lat wspiera transformację cyfrową organizacji pozarządowych i bibliotek w Polsce.

----------------------

Facebook: https://www.facebook.com/HakersiPL/ 

WWW: https://hakersi.pl/

Email: [email protected] 

Tel: +48 692 478 802

Numer konta: 64 1160 2202 0000 0003 0400 5412

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 46

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

879 962 zrzutki

i zebrali

810 111 481 zł

A ty na co dziś zbierasz?