id: 43cgce

Potrzebujące dzieci wciąż nie mają sprzętu do nauki zdalnej. Może brakować nawet 100 000 komputerów

Potrzebujące dzieci wciąż nie mają sprzętu do nauki zdalnej. Może brakować nawet 100 000 komputerów

Aktualności 4

 • Ten przedświąteczny czas jest u nas bardzo intensywny! Dzięki wsparciu od Was i od firm możemy obdarować dzieci na Święta dostępem do nauki zdalnej! :)

  Ostatni weekend to:

  -93 zestawy komputerowe gotowe do spakowania i wysłania

  -10 komputerów przygotowanych do spakowania

  -10 monitorów umytych i przetestowanych

  -20 komputerów wyczyszczonych i gotowych do dalszej obróbki

  -10 laptopów przygotowanych do wysyłki


  Ślemy ogromne podziękowania:

  💝Lagarde

  💝Geomar

  💝Fortum

  💝Amso

  💝Polcan

  💝Gosselin

  💝AGS

  za pomoc przy transporcie, pakowaniu, wysyłce sprzętu! Dzięki ich usługom i produktom możemy to robić jeszcze szybciej i na jeszcze większą skalę. :)


  A od poniedziałku 21 grudnia ruszyła zbiórka sprzętu na Politechnice Warszawskiej! Przez najbliższy miesiąc możecie przyjść do gmachu głównego uczelni i w wyznaczonym punkcie oddać niepotrzebny już sprzęt. My damy mu drugie życie i przekażemy dzieciakom. :)

  Ogromnie Wam dziękujemy!💜💙


  v05e3f4de7df2ece.jpeg

  bf784a8fc2f191e2.jpeg

  c9ce420dad03993e.jpeg

  m943e95675ab25d5.jpeg

  Czytaj więcej
 • Do naszej akcji dołączają kolejne firmy odpowiedzialne społecznie! Bardzo dziękujemy:

  -Raben za przetransportowanie sprzętu

  -Emka za udostępnienie swoich magazynów

  -Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego za przekazanie 200 zestawów komputerowych, które powędrowały do potrzebujących dzieciaków

  -Inpost za darmowy transport 100 przesyłek

  Działamy dalej! :)

  Czytaj więcej
 • Cały czas działamy dzięki Waszej pomocy! :) Doposażamy, czyścimy, instalujemy i przekazujemy potrzebującym dzieciom do nauki zdalnej.

  v6ab5b5bad33242b.jpeg

  sf05650dc7bead99.jpeg


  Czytaj więcej
 • Wpadnijcie na chwilę do warszawskich Złomiarnii i zobaczcie co się ostatnio działo w ramach akcji przekazywania kompów do zdalnych zajęć!

  Razem z Uwolnij złomka nie zatrzymujemy się ani na sekundę, bo potrzeby wciąż są ogromne - spłynęło do nas niemal 1000 zgłoszeń. Dlatego jeśli macie taką możliwość - dołączcie do akcji. I pamiętajcie, że te wszystkie efekty są dzięki Wam i Waszemu wsparciu! :)  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Sześcioro dzieci i jeden laptop. Ich mama po ciężkiej chorobie i operacji nie ma środków na zakup sprzętu.

Troje dzieci z problemami zdrowotnymi. Mają jeden stary komputer, więc uczą się głównie przez telefon, smsami.

Sześcioro dzieci i dwa telefony komórkowe. Nie mają jak uczestniczyć w lekcjach przez Skype’a ani otwierać linków z materiałami i pracami domowymi.


Potrafisz sobie wyobrazić, jak bezsilne i pokrzywdzone czuje się dziecko, które nagle nie może brać udziału w lekcjach nie ze swojej winy?


Przez pandemię i powrót do nauki zdalnej, takich sytuacji w Polsce wciąż przeżywa tysiące dzieci. W domach dziecka, ośrodkach wychowawczych, niepełnych i biednych rodzinach - desperackie prośby o pomoc spływają do nas zewsząd. Mimo intensywnej pracy wielu organizacji, firm i inicjatyw, nie każde potrzebujące dziecko otrzymało wsparcie. Wiele z nich z dnia na dzień znowu straciło dostęp do podstawowej edukacji i, mimo prób i chęci, nie mają jak tego samodzielnie zmienić.


Widząc te ogromne potrzeby w całej Polsce, społeczność Hakersów i inicjatywa #UwolnijZłomka łączą siły, aby skutecznie i szybko pomóc dzieciakom, które znowu nie mają jak się uczyć.

ta075a82ca98edb2.png

Mamy sprzęt, który trzeba doposażyć, naprawić i przetransportować, i cały czas trafia do nas kolejny. Wsparcie od Ciebie przeznaczymy na:

-kompletowanie sprzętu komputerowego: zakup dysków twardych (ok. 100 zł), kart sieciowych (ok. 15 zł), słuchawek z mikrofonem (ok. 20 zł), kamerek (ok. 50 zł),

-przygotowanie, zabezpieczanie i pakowanie sprzętu do wysyłki (ok. 10 zł),

-transport sprzętu do placówek (ok. 20 zł).


Masz sprawny sprzęt? Możesz go przekazać, wypełniając formularz. Zadbamy o to, aby trafił do potrzebującego dziecka.

Jesteś w Warszawie i masz chwilę wolnego? Zostań wolontariuszem i pomóż na miejscu w Złomiarniach przygotowywać komputery do przekazania. Nie jest potrzebna wiedza techniczna. Zgłoś się! :)


Zostań SuperBohakerem, dając potrzebującym dzieciom dostęp do nauki zdalnej!


-------------------------------

Jako Fundacja Sarigato tworzymy społeczność Hakersów, w której wspieramy dzieci w rozwoju i usamodzielnianiu się poprzez dostęp do nowych technologii i kompetencji cyfrowych. Organizujemy zajęcia stacjonarne z programowania i robotyki oraz zdalne kursy z elementami grywalizacji, a także przekazujemy sprzęt do nauki online. 

Zaczęliśmy w 2016 roku w Krakowie, wspierając w nauce 20 dzieci, a od 2019 roku  działamy już w kilku miastach i jest z nami 516 Hakersów. Przy organizacji zajęć współpracujemy z 33 placówkami, organizacjami i fundacjami z Krakowa, Bochni oraz Trójmiasta. Do tej pory przekazaliśmy 300 komputerów do nauki zdalnej dzieciom z ponad 100 placówek opiekuńczo-wychowawczych w 15 województwach.

Teraz chcemy to robić na skalę ogólnopolską i wspierać potrzebujące dzieciaki w kolejnych miejscowościach.


 #UwolnijZłomka  to oddolna inicjatywa powstała w marcu 2020 roku, która łączy osoby, firmy i instytucje gotowe oddać nieużywany sprzęt komputerowy, z tymi, którzy go potrzebują. Grupa wolontariuszy, która odbiera komputery od firm i osób prywatnych, przygotowuje je do nauki i przekazuje do szkół, domów dziecka i organizacji pomocowych. Działamy w porozumieniu z Fundacją TechSoup, która od ponad 10 lat wspiera transformację cyfrową organizacji pozarządowych i bibliotek w Polsce.

----------------------

Facebook: https://www.facebook.com/HakersiPL/ 

WWW: https://hakersi.pl/

Email: [email protected] 

Tel: +48 692 478 802

Numer konta: 64 1160 2202 0000 0003 0400 5412

Wpłacający 33

D
Domka
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
SM
Szymon Michalak
188 zł
SM
Szymon Michalak
188 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MG
Magdalena Grudniewska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

626 287 zrzutek

i zebrali

376 997 918 zł

A ty na co dziś zbierasz?