Wyremontujmy dla nich #44pokoje koniec za 15 dni ID: gmcgxb

Wyremontujmy dla nich #44pokoje

Zebrano 4 401 zł
z kwoty 20 000 zł

22 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

290
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Okres wakacji to dla nas szansa, by zadbać o internat, w którym przez cały rok mieszkają, uczą się i odpoczywają uczniowie. Zależy nam, by mieli zapewnione godne warunki do nauki i wypoczynku. Pragniemy, by czuli się bezpieczne w Polsce – kraju swoich przodków.

Nasi Uczniowie są potomkami tych, którzy wiele lat temu zostali zmuszeni do opuszczenia Polski. Ich historia miała potoczyć się inaczej. Mieli zapomnieć o swoim kraju. Jednak miłość i tęsknota za ukochaną Ojczyzną przekazywane z pokolenia na pokolenie były zdecydowanie silniejsze. Teraz Młodzi Polacy wracają do Polski, by spełnić marzenie swoich dziadków i by dokończyć ich historię. Uczą się w Liceum Polonijnym i chcą, by ich rodzina i ich Ojczyzna mogły być z nich dumne.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Zakasujemy rękawy!

44 pokoje, w których mieszkają wymagają pilnego remontu i doposażenia. Po rocznej eksploatacji chcemy przygotować je dla nowych uczniów i tych, którzy wrócą we wrześniu.

Każde wakacje wykorzystujemy na niezbędne remonty. Dwa lata temu udało nam się odratować szkołę po poważnym zalaniu. W zeszłym roku wyposażyliśmy własną kuchnię i wyremontowaliśmy stołówkę.

Niestety, sami nie damy rady zebrać niezbędne środki, by odremontować i doposażyć 44 pokoje (22 dla chłopców oraz 22 dla dziewcząt), łazienki i świetlicę. Potrzebujemy zakupić dwie pralki, suszarkę do ubrań, żelazka, czajniki, stoliki do pokojów, szafki i szafy. W pokojach brakuje zasłonek. Naprzeciwko jest blok a młodzież potrzebuje trochę intymności w swoich pokojach.

Prace już trwają. Wychowawcy włożyli wiele pracy i wysiłku, żeby doprowadzić wszystko do porządku. Farby otrzymaliśmy w darze, jednak nadal brakuje środków na wykończenie i doposażenie.

Część udało nam się już zrobić, jednak brakuje środków na dalsze prace a musimy zdążyć przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020. Całkowita kwota niezbędna do ukończenia remontu to 20 000 zł.

Zdążyć przed 1 września

Absolwenci Liceum przyjmowani są na najlepsze polskie uczelnie, a w rankingu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” szkoła plasuje się na 36 miejscu pośród 100 najlepszych liceów warszawskich. Warto zaznaczyć, że uczniowie zdają maturę w języku.

Większość uczniów pochodzi z niezamożnych polskich rodzin na Wschodzie. Są to potomkowie Polaków, którzy znaleźli się poza granicami Polski w wyniku zesłania, drugiej wojny światowej oraz przesunięcia granic.

Stawili opór sowietyzacji i nadal walczą o utrzymanie tożsamości narodowej. Przyjazd do Polski jest dla tej młodzieży wspaniałą szansą na rozpoczęcie nowego życia w Ojczyźnie ich dziadków. To możliwość nauki języka polskiego, lepszego poznania polskiej kultury i tradycji.

Już kilka roczników maturzystów polskiego pochodzenia z Liceum Polonijnego studiuje na wyższych uczelniach bądź już ukończyło studia i pracuje w Polsce. 95% uczniów szkoły wiąże swoją przyszłość z Polską, która stała się dla nich drugą ojczyzną. W Polsce chcą pracować, tu zakładać rodziny i firmy.

Jednak dla naszych uczniów szkoła, to nie wszystko. Większość z nich mieszka w internacie Liceum Polonijnego. Tutaj, w 44 pokojach (22 dla chłopców i 22 dla dziewcząt) uczą się, odpoczywają, nawiązują przyjaźnie, dzielą swoją pasją do polskiej kultury i historii, śpiewają polskie piosenki przy gitarze i snują plany na przyszłość.

Wierzymy, że w tym roku – dzięki Twojemu wsparciu - nasi uczniowie wrócą do pięknych pokoi i nie zabraknie im podstawowego sprzętu AGD, by wyprać i wysuszyć ubrania, zaparzyć herbatę i… cieszyć się powrotem do Polski i nowym rokiem szkolnym.

Liceum dla polonii

witajciewdomu.pl

Łazienki i inne pomieszczenia wspólne wymagają pilnego remontu.

Farbę dostaliśmy.
Na remont potrzebujemy 20 000 zł.

Aby ukończyć remont, potrzebujemy wsparcia finansowego.

Tę świetlicę udało nam się już wyremontować.

Dowiedz się więcej

kliknij poniżej

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

KK
159 zł

Krzysztof Karwowski

Powodzenia!

Dane ukryte
800 zł
Dane ukryte
JK
300 zł
Jozef Kacala
Dane ukryte
250 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
A
200 zł
anna_pietryka
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Grzegorz Muszyński
180 zł
Grzegorz Muszyński
K
159 zł
Krzysztof KARWOWSKI
Dane ukryte
150 zł
Dane ukryte
M
100 zł
Michał Rudziecki
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
KP
100 zł
Katarzyna P
Dane ukryte
97 zł
Dane ukryte
JG
50 zł
Janina Gwiazdowska
MK
50 zł
Marek Kulig
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
KL
50 zł
Klaudia Lamch
SM
50 zł
Stella Miśkiewicz
LT
50 zł
Lech Tresowski
DB
50 zł
Dorota Bienias
JW
50 zł
Jarosław Wroński
DG
50 zł
darek gba
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
PW
50 zł
Piotr Wosz
M
50 zł
Michał
D
44 zł
Darek
MS
30 zł
Marcin Szostok
KA
25 zł
Karol Androsz
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
WH
10 zł
Wojciech Horodejczuk
MG
10 zł
Maciej Godlewski
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
GN
ukryta
Gabriel Najdek

Pierwsza wpłata

MS
30 zł
Marcin Szostok

Najwyższa wpłata

JK
300 zł
Jozef Kacala
Nasi użytkownicy założyli

348 431 zrzutek

Pomóż zebrać 20 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

290
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.